BABCIU! DZIADKU! KOCHAMY WAS!

  Ewa Stępniewska

20 stycznia 2018r. zespół „KUNICZANKA” zaśpiewał i zatańczył dla Babci i Dziadka. Dziadkowie mieli możliwość podziwiania swoich wnuków, którzy chętnie kultywują tradycje ludowe.


DZIĘKUJEMY

  Ewa Stępniewska

W dniu 19.01.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Dyrektor szkoły Beata Chrustowicz, nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie gościli dr Tomasza Skalskiego – Wiceprezesa zarządu grupy Atlas oraz Józefa Wędzonkę – Prezesa zarządu spółki Grudzeń Las, na którym uczniowie i rodzice podziękowali za zakup i przekazanie na rzecz szkoły w Kunicach tablic interaktywnych i komputerów. Spotkanie uświetnił zespół dziecięcy KUNICZANKA.


Pierwszy występ KUNICZANKI w nowym składzie

  Ewa Stępniewska

                         

                        

                        

 

           24 listopada  2017r.  zespół  KUNICZANKA  wystąpił  po raz pierwszy nowym składzie w Domu Ludowym w Gawronach. Mali artyści odważnie  stawili czoło nowemu wyzwaniu, a wzamian otrzymali gromkie brawa.


Wieczór Sobótkowy 2017

  Ewa Stępniewska

24 czerwca 2017r. w Wincentynowie, odbył się „Wieczór Sobótkowy” zorganizowany przez Wójta Gminy i GOK w Sławnie. Program obejmował przedstawienie obrzędu Nocy Świętojańskiej w wykonaniu KGW „Niebowianki„ z Wincentynowa, puszczanie wianków, konkurs tańca ludowego, konkurs na najładniejszy wianek sobótkowy, zabawy integracyjne, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez  KGW oraz zabawa ludowa. Na scenie przed zebraną publicznością zaprezentował się także zespół KUNICZANKA.

 

         


Spotkanie z „Biskupem od dzieci” Antonim Długoszem

  Ewa Stępniewska

W środę  31 maja 2017 roku o godz. 10.30  w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy  i Henryka Ossowskich odbyło się  niecodzienne spotkanie dzieci z terenu gminy Sławno z księdzem Biskupem Antonim Długoszem, który występuje w programie „ Ziarno”.

Uczniowie powitali niezwykłego Gościa okrzykami radości i piosenką „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. W imieniu całej społeczności  szkolnej  p. dyrektor Beata Chrustowicz wyraziła wdzięczność za przybycie do naszej placówki, a reprezentacja dzieci wręczyła kwiaty. Następnie zespół „KUNICZANKA” zaprezentował się przed księdzem Biskupem na ludową nutę.  Uczniowie przygotowywali  się do tego spotkania już od kilku dni, ucząc się piosenek z repertuaru księdza Biskupa.  Ksiądz Antoni wczuł się w atmosferę radości i zaczął śpiewać razem z dziećmi. Piosenki były przede wszystkim skoczne i wesołe. Nauczył naszych wychowanków kilku utworów i razem z nimi oddawał chwałę Panu przez taniec, gesty  i wspólną zabawę.

Spotkanie było bardzo radosne, wszyscy zebrani poczuli się jedną wielką rodziną.  Wytworzyła się niepowtarzalna atmosfera. W podziękowaniu  za radosny koncert  dzieci   podarowały Biskupowi  lalkę w stroju ludowym, a w zamian otrzymały od niego pamiątkowe obrazki.

             


Zaloguj