II Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Opoczyńskie Kolędowanie”

  Julita Karkocha

Dnia 23 stycznia 2024 r. w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie odbył się II Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Opoczyńskie Kolędowanie”. W Festiwalu wziął udział Zespół Pieśni i Tańca KUNICZANKA, który za wykonanie pastorałki ,,Z tamty strony Goika” zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jednym z najważniejszych celów przedsięwzięcia było popularyzowanie wykonywania kolęd i pastorałek w szczególności tych tradycyjnych. Celem Festiwalu było także wspieranie i promowanie wykonawców kultywujących kolędowanie.


Kolędowanie w Zachorzowie

  Julita Karkocha

W niedzielę 21.01.2024r. zespół ,,Kuniczanka” wystąpił w kościele pw. świętego Michała Archanioła w Zachorzowie. Zespół podczas mszy zaprezentował piękne staropolskie pastorałki.


Odwiedziny Mikołaja

  Julita Karkocha

6 grudnia- jak co roku Mikołaj odwiedził mury szkoły w Kunicach i obdarował wszystkie grzeczne dzieci. W tym roku pamiętał także o dzieciach należących do zespołu Kuniczanka. Każdy otrzymał worek ze swoim imieniem i nazwą zespołu. Mamy nadzieję, że prezenty się podobają i będą służyły jak najdłużej 🙂


Kiermasz ciast i ciasteczek

  Julita Karkocha

29 listopada uczniowie wraz z opiekunem zespołu p. Julitą Karkocha, zorganizowali Kiermasz ciast i ciasteczek. Pyszne wypieki na kiermasz przygotowali rodzice, którym składamy serdeczne podziękowania. Wszyscy członkowie zespołu z wielką radością i zapałem angażowali się w zorganizowaną akcję.

Przedsięwzięcie wymagało dużego nakładu pracy, jednakże przyniosło oczekiwane efekty. Dochód ze sprzedaży wypieków, przeznaczony będzie na wycieczkę przygotowaną przez opiekuna zespołu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w osiągnięciu zamierzonego celu 🙂Zaloguj