Spotkanie opłatkowo- noworoczne w Prymusowej Woli

  Julita Karkocha

Dnia 28 grudnia, w strażnicy OSP w Prymusowej Woli, odbyło się spotkanie opłatkowo- noworoczne. Wśród licznie zebranych gości znaleźli się komisarz unijny ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz poseł Grzegorz Wojciechowski.

Pomimo tego, ze spotkanie odbyło się już po świętach Bożego Narodzenia, panująca tam atmosfera była istnie świąteczna. Ten niepowtarzalny w roku czas, niewątpliwie kojarzony jest z kolędowaniem, którego nie brakowało podczas tego spotkania. W ten szczególny, świąteczny nastrój, wszystkich zgromadzonych gości miał zaszczyt wprowadzić zespół Kuniczanka.


Impreza choinkowa w Teatrze Wielkim

  Julita Karkocha

Dnia 14 grudnia, grupa 30 uczniów z naszej szkoły, dzięki zaproszeniom ufundowanym przez władze Gminy Sławno, miała możliwość uczestniczyć w imprezie choinkowej w Teatrze Wielkim w Łodzi

W wycieczce do Teatru Wielkiego brał udział Dziecięcy Zespół Kuniczanka, uczniowie klasy VI oraz Gminna Orkiestra Dęta wraz z opiekunami p. Julitą Karkocha i p. Remigiuszem Łubowskim.

Wprowadzeniem w świąteczny nastrój był koncert kolęd w wykonaniu orkiestry. W dalszej części uczniowie podziwiali pięknie realizowane partie taneczne, które tworzyły całość niezwykłej, baśniowej opowieści pt. ,,Dziadek do orzechów”. Spektakl uzupełniały barwne kostiumy młodych artystów oraz poruszająca muzyka Piotra Czajkowskiego.

Po zakończeniu spektaklu każdy uczestnik imprezy otrzymał paczkę pełną smakołyków.

Składamy serdeczne podziękowania władzom Gminy Sławno za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.


Andrzejkowy Kiermasz Słodkości

  Julita Karkocha

W ciągu ostatnich dni w naszej szkole wyczuć można było przyjemny zapach wypieków. Wszystko za sprawą uczniów, którzy należą do zespołu Kuniczanka.

27 listopada uczniowie wraz z opiekunem zespołu p. Julitą Karkocha, zorganizowali Kiermasz ciast i ciasteczek. Wszyscy członkowie zespołu z wielką radością i zapałem angażowali się w zorganizowaną akcję.

W dniu poprzedzającym kiermasz, dziewczynki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których piekły muffinki. Młodsi uczniowie wykonali wróżby andrzejkowe, które umieszczone zostały we wcześniej wykonanych muffinach.

W akcję zaangażowali się także rodzice, za co z tego miejsca składamy im serdeczne podziękowania.

Wypieki przygotowane przez dzieci i rodziców sprzedawane były w środę podczas długiej przerwy, a uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z chęcią kupowali oferowane słodkości.

Przedsięwzięcie wymagało dużego nakładu pracy, jednakże przyniosło oczekiwane efekty. Dochód ze sprzedaży wypieków, przeznaczony będzie na wycieczkę przygotowaną przez opiekuna zespołu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w osiągnięciu zamierzonego celu 🙂


Wycieczka do Kielc

  Julita Karkocha

24 września, dziecięcy zespół Kuniczanka z grupą uczniów klasy V i VI, uczestniczyli w wycieczce do Kielc.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Oceniki, która znajduje się w Kompleksie Świętokrzyskiej Polany. Dzieci podziwiały tam zwierzęta i rośliny z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Przewodnik oprowadzając grupę, przekazywał wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach występujących w różnych biotopach.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin FlySky.  Dzieci, po wykonaniu krótkiej rozgrzewki, pod okiem instruktorów, korzystały z szeregu przygotowanych tam atrakcji. Taka forma aktywności fizycznej niewątpliwie sprzyja wyrabianiu w dzieciach nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, a co najważniejsze przynosi wiele pozytywnych wrażeń.

Dziecięcy zespół Kuniczanka, składa serdeczne podziękowania sponsorom, za ufundowanie wycieczki.


Zaloguj