Spotkanie w Gawronach

  Ewa Stępniewska

W dniach 15 -16 kwietnia w Gminie Sławno odbyło się posiedzenie Zarządu połączone z wizytą studyjną Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Spotkanie rozpoczęło się w Domu Ludowym w Gawronach gdzie wszystkich przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski.

Posiedzenie swoimi występami uświetniły lokalne zespoły „Róża” z Gawron oraz „Kuniczanka” ze Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach.Występ dla inwestorów z Niemiec

  Ewa Stępniewska

4 lutego b.r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sławnie odbyło się spotkanie z właścicielami dwóch niemieckich spółek Poltank i Polthermo, na którym Wójt Gminy Tadeusz Wojciechowski podziękował prezesom za współpracę. Spotkanie uświetnił występ dziecięcego zespołu KUNICZANKA ze Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach.


Hej kolęda, kolęda…

  Ewa Stępniewska

 

24 stycznia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Na wstępie dyrektor szkoły – p. Beata Chrustowicz przywitała wszystkich ciepłymi słowami wprowadzając zebranych w miłą i życzliwą atmosferę.

Jako pierwsi przed licznie zebraną publicznością zaprezentowali się bracia Podwysoccy, którzy na instrumentach dętych zagrali znane kolędy. Z kolei chór szkolny pięknie zaśpiewał m.in. takie utwory jak „Tryumfy króla niebieskiego” oraz „Mario, czy ty wiesz?”. Następnie w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Róża” z Gawron usłyszeliśmy wiązankę  kolęd i pastorałek. Na koniec mogliśmy podziwiać   występ  Zespołu Pieśni i Tańca „Kuniczanka”, który zaprezentował się wykonując następujące pastorałki: „Jest zimowy wieczór”, „Skrzypi wóz”, „Spłynął na ziemię pierwszej gwiazdy promień”… Dzieci z zespołu wykonały  żywiołowy, a momentami zmuszający do refleksji nad życiem koncert kolęd i pastorałek.

Pani dyrektor podziękowała zebranym za wspólne kolędowanie, życzyła spełnienia marzeń w Nowym Roku słowami wiersza:

„Niech się spełnią świąteczne życzenia:                                                                  Te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,                                                                              te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią wszystkie one krok po kroku…

Następnie Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sławno p.Marta Nowak-Jędrzejewska w imieniu swoim i  obecnych radnych podziękowała wszystkim artystom oraz wręczyła kosz słodkości.

Kolędowanie odbyło się przy perfekcyjnym akompaniamencie p. Zbigniewa Kosylaka. Nad całością czuwała p. Alina Szymańska, która śpiew kolęd uzupełniała słowem poetyckim.  Po  koncercie na wszystkich czekała kawiarenka z domowymi wypiekami, przygotowanymi przez szkolną kuchnię. W nastrojowy klimat wprowadziła wszystkich piękna dekoracja przygotowana przez p. Annę Kupis i p. Julitę Karkocha.

Nadrzędnym celem koncertu było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do spotkania się w tak licznym i wielopokoleniowym gronie, ponieważ na uroczystość tę przybyli – rodzice, dziadkowie, przyjaciele szkoły oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.  Spotkaniu towarzyszyła ciepła i serdeczna atmosfera, która utrzymała wszystkich w świątecznym klimacie. Był to magiczny wieczór, który dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Ewa Stępniewska

Dnia 19 stycznia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej   im. W. i H. Ossowskich w Kunicach odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z „Kuniczanki”, punktów przedszkolnych, zerówki i klas I-III pod kierunkiem wychowawców  przedstawiły piękny i bardzo bogaty program artystyczny. Na samym początku  przed  dziadkami   zaprezentował się na ludową nutę  dziecięcy zespół wokalno – taneczny  „Kuniczanka”.

Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była to prawdziwa ,,uczta” talentów dla dumnych babć i dziadków, którzy zostali zaskoczeni popisem swoich wnuków. Kolejną niespodzianką dla naszych gości było obdarowanie ich  przez wnuczęta własnoręcznie wykonanymi upominkami. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.


Zaloguj