Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego

  Julita Karkocha

W piątek 27 maja, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ,,Kuniczanka” uczestniczył w wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego. Nad grupą 21 dzieci opiekę sprawowała pani Julita Karkocha- opiekun zespołu i pani Ania Kuleta- nauczyciel świetlicy. Pierwszą atrakcją, tego dnia, był seans w kinie Helios, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. ,,Pan wilk i spółka”. Po seansie dzieci udały się do kręgielni NAVI Bowling Club. Dzieci miały możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, a współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych emocji i wrażeń. Po zmaganiach w kręgielni, na dzieci czekała pyszna pizza. Mamy nadzieję, ze wyprawa ta będzie mile wspominana przez dzieci.Z Kogutkiem i Gaikiem ulicami Kunic i Gawron

  Julita Karkocha

,,A cy śpicie, cy nie śpicie,

Cy num śpiwać pozwolicie?

Przyśli my tu powinsować,

zdrowia scynścia nie żałować…”.

Ulicami Kunic i Gawron z pieśnią na ustach, w Poniedziałek Wielkanocny, przeszedł Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ,,Kuniczanka”. Z życzeniami szczęścia i pomyślności zespół odwiedzał miejscowych gospodarzy, którzy ochoczo włączali się w ten wielkanocny zwyczaj. Przyjmowali dzieci z radością, całymi rodzinami i obdarowywali ich słodkościami, za co składamy serdeczne podziękowania 😊Dziękujemy także rodzicom, którzy włączyli się w organizację wydarzenia i tym samym przyczynili się do podtrzymania radosnej tradycji. Pani Ani i Panu Krzysztofowi dziękujemy za relację zdjęciową z tego dnia.Mamy nadzieję, że piękne tradycje nie zostaną zapomniane, a będą cieszyły się coraz większą popularnością.


Spotkanie wielkanocne z rodzinami z Ukrainy

  Julita Karkocha

W środę 13 kwietnia 2022r. w Domu Ludowym w Kamieniu, odbyło się spotkanie wielkanocne z obywatelami Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie gminy Sławno oraz z rodzinami, które przyjęły ich do swoich domów. Podczas spotkania ukraińskie rodziny wysłuchały występu zespołu dziecięcego KUNICZANKA.


Kuniczanka w malowniczych miejscach gminy Sławno

  Julita Karkocha

31 maja Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „KUNICZANKA” odwiedził Skansen „NIEBOWO” w którym zaprezentował swój dorobek muzyczny. Za udostępnienie obiektu serdecznie dziękujemy właścicielom Państwu Edycie i Krzysztofowi Moczkom.

Kolejnym punktem wycieczki tego dnia był Geopark Owadów – Brzezinki oraz Centrum rekreacyjno – sportowe przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie.


Zaloguj