Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Anna Kupis

Dnia 28 kwietnia b.r w Szkole Podstawowej w Kunicach odbył się uroczysty apele z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie z klas  0 i 8 pod kierunkiem p. Anny Kupis i  p. Remigiusza Łubowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości  przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Ponadto uczniowie z kl. 0 zatańczyli  Poloneza, a dziewczynki z kl.5 i 8 zaprezentowały taniec z flagami do melodii „  Two Steps From Hell-  Heart Of Courage”. Piękną dekorację przygotowały p. Barbara Wielgus i p. Ewelina Borkowska.


Planetarium

  Anna Kupis

W środę 6 kwietnia odwiedziło naszą szkołę mobilne planetarium , dzięki któremu dzieci zostały  zabrane do odległych zakątków Wszechświata. Dzieci z bliska mogły podziwiać kosmos i poznawać prawa, którymi się rządzi.

Dzięki pokazom, uczniowie dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu.


  Anna Kupis

Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.

Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli wiosenne prace w kącikach przyrody.


Przedszkolaki z grupy Skrzaty założyły hodowlę roślin . Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulki kwiatów, szczypiorku, siać owies, rzeżuchę. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w sadzenie i sianie roślin .


Wiosna, ach to Ty

  Anna Kupis

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.   W  poniedziałek  uczniowie z klas 0- 3 wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego dziecka  wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych uczniów, wzbudziły już same przygotowania w postaci prac plastycznych ,  śpiewanych piosenek, czytanych wierszy, opowiadań dotyczących nowej pory roku itp.  Punktem kulminacyjnym dnia  był wspólny spacer uczniów z klas młodszych     z Marzannami, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie na czele którego widniały Marzanny, śpiewając wiosenne piosenki. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do szkoły. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wszystkie przyniesione do szkoły  „Zimowe Panny” były śliczne i niepowtarzalne, każda jedyna w swoim rodzaju.


DZIEŃ KOBIET

  Anna Kupis

  Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

  We wtorek  8 marca w klasie 0 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Jest   to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  z grupy „Skrzaty”  zaśpiewali 100 lat i złożyli życzenia dziewczynkom i swojej pani. Chłopcy przygotowania  do tak zacnego święta zaczęli  dzień wcześniej.  Wspólnie z panią wykonali  dla koleżanek z grupy kwiatki. Każda z dziewczynek w tym szczególnym dniu zasiadła na kanapie Super Miss gdzie  mali gentelmani  wręczyli  im kwiatki, upominki i słodkości w postaci lizaków. Następnie odbyły się różne  konkursy na podstawie których chłopcy, wybierali Miss w różnych kategoriach  np. Miss Szybkości, Miss Rozśpiewana, Miss Roztańczona, Miss Długiego Kucyka, Miss Szybkiego liczenia itp.  
Nie zabrakło również tańców przy muzyce. Na koniec był  dla wszystkich słodki poczęstunek. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni , ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – porządkowaniu sali po zabawie itp. Poza tym  byli przemili, uczynni i sympatyczni.


Zaloguj