WARSZTATY MYDLARSKIE

  Anna Kupis


Warsztaty mydlarskie ! Tego w naszej grupie jeszcze nie było!
Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie przeprowadzone przez wychowawczynię p. Annę Kupis ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.
Dzieci poznały sposób wykonania mydła , rozgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny w zwykłym rondelku na gazie. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez nie pachnących mydełek w kształcie róży. Każdy uczestnik podczas warsztatów dodawał różany zapach i czerwony barwnik do rozpuszczonej masy glicerynowej, a następnie wazówką wlewał ją do foremki otrzymując, po zastygnięciu piękne mydełko. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca:-)


Niebieskie Igrzyska

  Anna Kupis

W piątek 26 kwietnia przedszkolaki z Kunic bawiły się wspólnie podczas „ Niebieskich Igrzysk” zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu, którego celem jest podnoszenie świadomości oraz budowanie szacunku dla osób dotkniętych spektrum autyzmu. Osób, które nieco inaczej widzą i odczuwają świat! Zerówkowicze poraz kolejny ” Przybiły piątkę z kulturą „
🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋Dzień Ziemi

  Anna Kupis


Dnia 22 kwietnia dzieci z grupy Skrzaty obchodziły Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych.
Przed tym ważnym dniem uczniowie realizowali blok tematyczny związany z ochroną środowiska. W ramach tego oglądali prezentację multimedialne oraz ciekawych filmy edukacyjne dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę na tema czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych i poznali „Kodeks Młodego Ekologa”. Wykonali piękne prace plastyczno – techniczne do tematu „Ziemia naszym pięknym domem” . Podczas każdej lekcji towarzyszyły dzieciom tematyczne piosenki „Ziemia wyspa zielona”„Leśne duszki” oraz wiersze i opowiadania uczące właściwych zachowań.


Świąteczne przygotowania

  Anna Kupis

W grupie Skrzaty, dzieci intensywnie przygotowywały się do Świat Wielkanocnych, poznały zwyczaje związane z tymi świętami, uczyły się wierszy i piosenek o Wielkanocy. Przedszkolaki stworzyły wiele prac plastycznych: wykonały wydrapywane pisanki, zajączki. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.


Zaloguj