Dokarmiamy ptaki

  Anna Kupis

Zima to najtrudniejszy okres dla ptaków zimujących w naszej strefie klimatycznej. Bez wsparacia ludzi, mniej doświadczone, bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i silnych opadów śniegu. Dni są wówczas krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony.Dzieci z grupy Skrzaty, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres, zadbały o napełnienie karmników odpowiednim pożywieniem. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.


Wycieczka do kina, KFC I Muzeum

  Anna Kupis

Dnia 7 grudnia b.r. uczniowie klas 0 – III wraz wychowawcami  p. Anną Kupis, p. Jolantą Szmigiel, p. Ewą Stępniewską, p. Ewelina Pawlak i p. Martyną Piwowarczyk udali się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie mieli okazję zobaczyć poruszający film pt. „Szczęśliwe święta”. Po seansie filmowym wszyscy udali się na posiłek, zamówiony w KFC. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w  Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Dzieci obejrzały wystawę etnograficzną, archeologiczną, historyczną i przyrodniczą, która zachwyciła ich najbardziej.  Następnie wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Starszaki poprzez odbiór sztuki filmowej i wizytę w tomaszowskim muzeum po raz kolejny”przybiły piątkę z kulturą ”


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Anna Kupis

Dnia 1 grudnia w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada w tym roku w niedzielę 3 grudnia. Poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego o osobach niepełnosprawnych i różne zabawy dzieci zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności. Uczniowie poznały jakie są rodzaje niepełnosprawności z jakimi trudnościami na co dzień borykają się takie osoby i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Starszacy dowiedziały się jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Taka wiedza może w przyszłości zaowocować.
Z okazji tego święta wychowankowie wykonali plakat pt.” Każdy inni, wszyscy równi”.


Andrzejki

  Anna Kupis

Koniec listopada zawsze przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów. 30 listopada b.r. Starszaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Miła cyganka wróżyła i przepowiadała dzieciom przyszłość. Było przy tym dużo żartów i śmiechu. Oczywiście nie zabrakło też przekuwania szpilką serca, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła sympatia czy też czytanie z kart, ustawiania bucików.. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.


KLASOWY KONKURS PLASTYCZNY ” Jesieny krajobraz kropką malowany „

  Anna Kupis

Dnia 24 listopada b.r. w grupie Skrzaty odbył się klasowy konkurs plastyczny pt. ” Jesienny krajobraz kropką malowany”. Wszystkie Starszaki wykonały przepiękne prace, które zostały przekazane dalej na etap szkolny. Na etapie szkolnym miejsca na podium zajęły:
I miejsce- Marcelina Nowak, Martyna Gacparska, Lena Lelonek
II miejsce – Ala Piekarska, Antoś Sobota, Iga Chmal ,
III miejsce – Kamil Lasota; Marysia Gwiazda.


Zaloguj