Dzień Dziecka

  Anna Kupis

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie.  Dzień  ten w naszej grupie  również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Skrzaty  otrzymały upominki, balony, zamykały się w bańce mydlanej, puszczały bańki na placu zabaw. Starszaki bawiły się przy muzyce i raczyły przepysznym tortem. W tym ważnym dniu o dzieciach nie zapomniał również Samorząd Gminy Sławno. Pan Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski  oraz zastępca Wójta p. Beata Ślęzak przekazali uczniom życzenia oraz słodycze.

Ciąg dalszy świętowania z okazji Dnia Dziecka był w piątek 11 czerwca. Tego dnia wszyscy uczniowie w  odpowiednich grupach świetnie  bawiły się na świeżym powietrzu. Korzystały z zasponsorowanego przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kunicach   dmuchanego placu zabaw, zjeżdżalni, trampoliny, toru przeszkód. Dodatkowo każde dziecko odwiedziło kawiarenkę „Pod chmurką”.  Można było tam poczęstować się watą cukrową  i popcornem.


Dzień Mamy

  Anna Kupis

Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk,
Dla Ciebie słońce i chmury, dla Ciebie tęcza i wietrzyk.
Wiosną i latem- kwiaty, jesienią- liście jesienne.
Bądź szczęśliwa mamusiu dziś, jutro, codziennie.

Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dzieci  do swych Mam. Grupa Skrzaty także postanowiła w szczególny sposób uczcić, to piękne święto, dlatego też 21 maja odbyło się nagranie, krótkiej części artystycznej  z okazji Dnia Mamy. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa niemożliwe jest obejrzenie występu swych pociech na żywo, zatem zapraszamy do oglądania wirtualnego. Cały występ Kochane Mamy będą mogły obejrzeć  w dniu swojego święta na  naszym  grupowym mesengerze. Poniżej kilka zdjęć jak Starszaki przygotowywały się do tego ważnego dnia i kawałek nagrania.


Zabawy na łące

  Anna Kupis

We wtorek 11 maja Strszaki udały się na spacer na łąkę  w okolicach swojej szkoły  aby obserwować przyrodę. Dzieci opisywały kolory dominujące na łące, rozpoznawały rośliny i kwiaty, wsłuchiwały się w odgłosy dochodzące z łąki i identyfikowały je. Największa jednak atrakcją, zwłaszcza dla dziewczynek okazało się być wicie wianków z mniszka lekarskiego. Chłopcy pomagali dziewczynką zrywając i donosząc im kwiatów. Spacer wszystkich zrelaksował i pozwolił docenić piękno przyrody.

           


Majowe święta – dni, o których Starszaki pamiętają

  Anna Kupis

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Dlatego też w tym tygodniu Starszaki rozmawiały na ich temat. Przedszkolaki wysłuchały m. in. opowiadanie pt. Dzień Flagi, oraz wiersz pt „Konstytucja trudne słowo”. Ponadto bawiły się przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”, odśpiewły hymn Polski i wykonały pracę plastyczną „Nasze Godło”. Dopełnieniem tematów była piątkowa wizyta w szkolnej Izbie Pamięci i Tradycji, celem pogłębienia wiedzy z zakresu historii. Starszaki poprzez wizytę w szkolnym muzeum zrealizowały kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.


Wiosenny Konkurs Recytatorski pt.”Wiosna, ach to Ty”

  Anna Kupis

W środę 28 kwietnia w grupie Skrzaty odbył się wiosenny  klasowy konkurs recytatorski pt.” Wiosna, ach to Ty”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. W konkursie wzięło udział 14 dzieci, wszystkie z nich miały strój  lub element nawiązujący do tematyki wiosennej. Starszaki z dumą recytowały wiersze, a Jury w składzie: p.  Anna Kupis, p. Ewelina Pawlik i p. Ewelina Krakowiak oceniały występy dzieci. Ocenie podlegało opanowanie tekstu, dykcja oraz strój. Panie miały nie lada problem, ponieważ wszyscy uczestnicy recytowali przepięknie.

Ostatecznie po długich naradach miejsce I zajął Kajetan Rutana, II zajęła Alicja Przybyła, a III ex-aequo Julia Wijata i Adam Pawlik. Dzieci, które stanęły na podium otrzymały puchary, dyplomy oraz upominki. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie zdobyły  wyróżnienia  i otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy młodym artystom imponujących występów i życzymy dalszych sukcesów.


Zaloguj