Dzień Przedszkolaka u Skrzatów

  Anna Kupis

                        ,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

                        Od najmłodszego, aż po starszaka każdy świętuje dzień przedszkolaka…”

            Tą właśnie piosenką w piątek 18 września 2020 r. Skrzaty rozpoczęły świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy   z Myszką Miki. Na początku zmagały się z malowaniem flamastrami na balonach zgodnie z własnymi pomysłami . Kolejnym punktem programu była foto- budka, w której to Starszaki robiły sobie zdjęcia z wybranym przez siebie rekwizytem. Następnie przedszkolaki  bawiły się przy największych przebojach dla dzieci, uczestniczyły w konkursach i zabawach integracyjnych. Tańcowały w parach z użyciem balonów, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec Skrzaty otrzymały od Myszki Miki upominki w postaci medalu, kwiatka bądź szabli wykonanej z balonów do modelowania. Ostatnim punktem imprezy był wspaniały poczęstunek.

Ten szczególny, miły dzień,  długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.


Starszaki uczą się o zasadach ruchu drogowego

  Anna Kupis

W poniedziałek 14 września dzieci z grupy „Skrzaty”  wraz z wychowawczynią p. Anną Kupis i p. pedagog Martą Franas wybrały się na spacer na  pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Starszaki  rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz  nazywały pojazdy na drodze.Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, miało to na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Okazało się, że przedszkolaki dobrze wiedzą, co robić aby być bezpiecznym na drodze podczas spacerów i wycieczek. Zanim wyruszyliśmy  w drogę wszystkie  dzieci w klasie  w sposób praktyczny przećwiczyły  przechodzenie przez pasy stosując się do sygnalizacji świetlnej. Po  spacerze odbyła się pogadanka na temat zaobserwowanych znaków i ruchu drogowego oraz dzieci wykonały sygnalizator świetlny.


Zabawy Skrzatów na świeżym powietrzu

  Anna Kupis

Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Dzieci z grupy Skrzaty wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, aby bawić się w „Gąski, gąski do domu”, ganianego, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze ślizgawek. Dodatkową atrakcją były zabawy „chustą animacyjną”. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać zabawę w „Rekina”, „Dwa koła” i „Hej piraci”! Nasze dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną i rozwijają swoje talenty.  


Znaczki wybrane, Kodeks zawarty …

  Anna Kupis

W pierwszych dniach  września dzieci z  grupy  Starszaków same wybrały i zadecydowały jaki chcą mieć znaczki rozpoznawcze na swojej szafce. Następnie odbyły się bardzo poważne zajęcia na temat Kodeksu Przedszkolaka. Nasze dzieci, choć mają dopiero pięć i sześć  lat, świetnie pojmują i oceniają, jakie zachowania są dobre, a jakie złe. Wszystkie bardzo uroczyście obiecały przestrzegać naszego Kodeksu, bo nie chcą, aby ktoś przez nie był smutny lub płakał. Sytuacje konfliktowe są natychmiast rozwiązywane. Najpierw wspólnie ustaliliśmy zasady obowiązujące w naszej grupie, następnie dzieci podpisały się odciskiem palca pod zasadami zawartymi w kodeksie.

Kontrakt obowiązujący w naszej grupie:
• Nie bijemy się, nie szczypiemy, nie plujemy !
• Czekamy na swoją kolej wypowiedzi.
• Pracujemy w ciszy i skupieniu.
• Zabawki odkładamy na miejsce.
• Jesteśmy dla siebie mili.
• Mówimy, nie krzycząc.
• Przed posiłkami i po skorzystaniu z toalety myjemy ręce.
• Używamy słów: proszę, przepraszam, dziękuję.Zaloguj