Mikołajki

  Anna Kupis

W poniedziałek 6 grudnia  zawitał do naszych grup przedszkolnych  – Święty Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień  w roku. Nasza  grupa  z tej okazji wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci  przygotowały  piosenkę i  wiersz, które   zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Skrzaty bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz wspólne zabawki do przedszkola.  Dzieci pożegnały miłego gościa i zaprosiły Go za rok. Jednakże, to nie koniec atrakcji . Tego samego dnia, gościliśmy też, w naszej szkole Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który w tym wyjątkowym dniu jakim są mikołajki  pamiętał o wszystkich dzieciach. Pan Wójt wręczył wszystkim uczniom  świąteczne paczki i życzył wesołych świąt.

Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi  Tadeuszowi Wojciechowskiemu, Pani Zastępcy Wójta Gminy Sławno Beacie Szlęzak oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Sławno Stanisławowi Zdulskiemu za te piękne prezenty. 


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KINA I MUZEUM KLAS 0 – III

  Anna Kupis

  Dnia 3 grudnia uczniowie klas 0 – III wraz z opiekunami udali się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie mieli okazję zobaczyć poruszający film pt. „Clifford- wielki czerwony pies”. Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji.  Po seansie filmowym wszyscy udali się do  Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Dzieci obejrzały wystawę etnograficzną, archeologiczną, historyczną i przyrodniczą. Największym jednak zainteresowaniem wśród uczniów  cieszył się transporter „Rosi”. Następnie wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


ANDRZEJKI

  Anna Kupis

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

            29 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w grupie Skrzty to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki,  kart z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.


Dzień Pluszowgo Misia u Starszaków

  Anna Kupis

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

W czwartek 25 listopada Starszaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, misiowe tańce. Ponadto Skrzaty ułożył na macie według kodu głowę misia oraz wykonały  pracę plastyczno – techniczną „Miś” .          W tym magicznym dniu nie mogło  zabraknąć  ciasteczek z miodem i oczywiście tortu w kształcie misia, za którego serdecznie dzieci dziękują swoim rodzicom.  To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.


Zajęcia kulinarne- pieczemy babeczki

  Anna Kupis

W czwartek 18 listopada Starszaki pod opieką wychowawczyni wzięły udział w warsztatach kulinarnych Dzieci z wielkim zaangażowaniem przeobraziły się w prawdziwych kucharzy  i przygotowywały ciasto na pyszne babeczki.

Taka zabawa w  pieczenie jest świetną okazją do wszelkich działań edukacyjnych, dzięki którym dzieci zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Upieczonymi babeczkami Starszaki poczęstowały Panie Kucharki, które bez wahania powiedziały, że są pyszne.


Zaloguj