Mikołajki

  Anna Kupis

We wtorek 6 grudnia panował w naszej szkole szczególny klimat, gdyż zgodnie ze starodawną tradycją, zawitał do nas św. Mikołaj. Tego dnia wszyscy grzeczni i nieco mniej grzeczni uczniowie otrzymali od Mikołaja prezenty. To jednak nie koniec mikołajkowych atrakcji! Tego samego dnia gościliśmy w naszej placówce Zastępcę Wójta Gminy Sławno, Panią Beatę Szlęzak, która obdarowała uczniów upominkami w postaci słodkich paczek, ufundowanych przez Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Uczniowie serdecznie dziękują Samorządowi Gminy Sławno za mikołajkowe paczki, które sprawiły im wiele radości.


Barbórka

  Anna Kupis

Z okazji grudniowego święta ,,Barbórka”
5 grudnia do naszej szkoły przybyli na spotkanie z dziećmi z punktów przedszkolnych i kl 0- Górnicy. Pan Daniel Mazur i Pan Mariusz Bąk na co dzień pracują w kopalni Nordkalk w Sławnie.
Nasi goście, ubrani w mundury galowe, opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od naszych gości upominek.
To było bardzo miłe spotkanie.


Dzień Pluszowego Misia

  Anna Kupis

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych: Skrzaty, Żabki i Smerfiki odwiedziły Misia w bawialni „Nikuś”. Była oczywiście świetna zabawa z Misiem; dzieci korzystały ze sprzętu w sali zabaw oraz zjadły przepyszny tort.


Andrzejkowy czar!!!

  Anna Kupis


Koniec listopada zawsze przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów. 24 listopada b.r. Starszaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Miła cyganka Sabrina wróżyła i przepowiadała dzieciom przyszłość. Było przy tym dużo żartów i śmiechu. Oczywiście nie zabrakło też przekuwania szpilką serca, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszłą sympatia czy też czytanie z kart, ustawiania bucików.. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.


Święto Niepodległości

  Anna Kupis

W dniu 10 listopada Starszaki starały się upamiętnić Narodowy Dzień Niepodległości. Z tej okazji wykonały prace plastyczne -techniczne takie jak : kotyliony i wspólne godło Polski. Odśpiewały hymn Polski, wysłuchały Pieśni Partyzanckiej w wykonaniu Kalinki Chachuły. Ponadto wzięły udział w uroczystej Akademii zaprezentowanej przez starszych uczniów.


Zaloguj