Praktyczna lekcja fizyki

  Ewelina Borkowska

17 listopada 2023r. uczniowie na lekcji fizyki w klasie VIII utrwalali wiadomości o napięciu, natężeniu i oporze elektrycznym. Uczniowie korzystając z pomocy edukacyjnych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości „Kurs podstaw elektroniki FOFBOT” mierzyli napięcie baterii oraz opór elektryczny swojego ciała korzystając z odpowiednio ustawionego i podłączonego miernika. W dalszej części zajęć budowali układy elektroniczne na płytce stykowej wykorzystując diody i dobierając odpowiednie rezystory. Mierzyli także napięcie w zbudowanych układach.


Dzień Tabliczki Mnożenia

  Ewelina Borkowska

20 listopada 2023r. w naszej szkole o chodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na terenie szkoły komisje złożone z uczniów, którzy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia egzaminowały młodszych i starszych uczniów a także dorosłych. Za wszystkie poprawne odpowiedzi osoba egzaminowana otrzymywała legitymację oraz odznakę Eksperta. Podczas zajęć lekcyjnych przeprowadzono szereg konkurencji i aktywności, które miały na celu utrwalenie tabliczki mnożenia oraz zachęcić do pogłębiania tej, jakże ważnej umiejętności. Wybrano Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia, wręczono dyplomy, nagrody i upominki. Wśród upominków znalazły się zakładki do książki oraz breloczki z motywem sowy, które uczniowie z zaangażowaniem drukowali na drukarce 3D.


SMERFY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ JABŁKA.

  Iwona Wróbel

Jabłka pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek,

wszyscy chętnie jabłka jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!

W naszej grupie obchody dnia jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu i smaku. Następnie przedszkolaki segregowały jabłka według koloru, przeliczały je i określały których jest najwięcej a których najmniej. Wszyscy chętnie brali także udział w zabawach muzyczno- ruchowych. Na zakończenie wspólnie z ciociami Smerfiki przygotowały pyszny, jabłkowy sok. Dzieci w tym dniu dowiedziały się, że warto jeść owoce, bo są pyszne i zdrowe.


Edukacja medialna na godzinie wychowawczej

  Ewelina Borkowska

5 października 2023 roku uczniowie klasy IV zapoznali się z zasadami wykonania dobrej jakości zdjęć. Wykonywali zdjęcia korzystając z aparatu zakupionego w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Starali się dobrać dobre oświetlenie, używali zooma, zmieniali położenie aparatu. Dowiedzieli się co to jest fotomontaż i zdjęcie retuszowane. Bardzo dużo zdjęć jest retuszowanych dla potrzeb reklam.

Uczniowie starali się wykonać zdjęcia w ogródku szkolnym.


Laboratoria przyszłości – zabawa klockami Korbo

  Anna Kupis

Pod koniec września uczniowie klasy „0” zaczęli swoją przygodę ze sprzętem zakupionymi przez naszą szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci zapoznali się z klockami konstrukcyjnymi Korbo. Klocki Korbo to zestaw elementów , wśród których znajdują się koła zębate i korbki umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Przygodę z klockami Starszaki zaczęły od zapoznania się z kształtem i elementami zestawu. Następnie dzieci swobodnie konstruowali własne konstrukcje, budowle , które uruchomiali kręcąc korbą. Dzieci dzięki zabawie klockami Korbo rozwijają swoją kreatywność, logiczne myślenie, uczą się podstaw konstruowania, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową. Za pomocą Klocków Korbo starszaki uczą się poprzez zabawę.


Zaloguj