Ruch jednostajny prostoliniowy z robotami Dash

  Ewelina Borkowska

13 marca 2024 r., uczniowie klasy siódmej utrwalali wiadomości o ruchu jednostajnym prostoliniowym wykorzystując nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości – roboty Dash. Uczniowie pracując w grupach, wyznaczali trasę o określonej długości, pokonywali tę trasę sterując robotami Dash za pomocą aplikacji Go i Wonder, mierzyli czas pokonywania trasy. Następnie obliczali średnią prędkość oraz zamieniali jednostki prędkości.


Walentynki 3D

  Ewelina Borkowska

Z okazji Walentynek uczniowie klasy siódmej mieli możliwość wydrukowania upominków na drukarce 3D, których projekty samodzielnie wykonali w programie Tinkercad.


Praktyczna lekcja fizyki

  Ewelina Borkowska

17 listopada 2023r. uczniowie na lekcji fizyki w klasie VIII utrwalali wiadomości o napięciu, natężeniu i oporze elektrycznym. Uczniowie korzystając z pomocy edukacyjnych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości „Kurs podstaw elektroniki FOFBOT” mierzyli napięcie baterii oraz opór elektryczny swojego ciała korzystając z odpowiednio ustawionego i podłączonego miernika. W dalszej części zajęć budowali układy elektroniczne na płytce stykowej wykorzystując diody i dobierając odpowiednie rezystory. Mierzyli także napięcie w zbudowanych układach.


Dzień Tabliczki Mnożenia

  Ewelina Borkowska

20 listopada 2023r. w naszej szkole o chodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na terenie szkoły komisje złożone z uczniów, którzy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia egzaminowały młodszych i starszych uczniów a także dorosłych. Za wszystkie poprawne odpowiedzi osoba egzaminowana otrzymywała legitymację oraz odznakę Eksperta. Podczas zajęć lekcyjnych przeprowadzono szereg konkurencji i aktywności, które miały na celu utrwalenie tabliczki mnożenia oraz zachęcić do pogłębiania tej, jakże ważnej umiejętności. Wybrano Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia, wręczono dyplomy, nagrody i upominki. Wśród upominków znalazły się zakładki do książki oraz breloczki z motywem sowy, które uczniowie z zaangażowaniem drukowali na drukarce 3D.


Dzień Chleba

  Julita Karkocha

Wczoraj Żabki obchodziły Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Przedszkolaki zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu bułeczek. Poznały składniki potrzebne do przygotowania tego pysznego wypieku, a także pomagały je przygotować. Do wyrobienia ciasta posłużył nam robot wielofunkcyjny zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.


Zaloguj