DZIEŃ KSIĄŻKI.

  Iwona Wróbel

Zgodnie z kalendarium ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” 23 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu maluszki dowiedziały się jak powstają książki oraz jak należy o nie dbać. Dzieci oglądały książki, określały ich wygląd, wielkość oraz segregowały na przyrodnicze, baśnie, wiersze itp. Każdy przedszkolak zrobił piękną, kolorową zakładkę. Na zakończenie „Smerfy” wzięły udział w zabawach i grach związanych z książką, którym kibicował nasz zaprzyjaźniony miś „Lubiś”.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Zwierząt

  Ewelina Borkowska

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. O tym, że czytanie wpływa pozytywnie na nasz rozwój, wiedzą także Świetliczaki. Tego dnia Agatka i Julka, uczennice klasy V, przedstawiły Smerfikom- najmłodszych dzieciakom w naszej szkole, niezwykłe przygody zwierzątek żyjących w lesie.

Kilka dni później- 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Była to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad opieki nad zwierzętami. Tego dnia dzieci wykonały wybrane przez siebie zwierzątko.


Głośne czytanie w bibliotece

  Ewelina Borkowska

Czytanie na głos odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Książki stymulują umysł, absorbując jednocześnie wiele obszarów mózgu. Czytanie to też melodyka języka. Codzienne głośne czytanie dzieciom poszerza zasób słownictwa oraz kształtuje wyobraźnię. Uczniowie klas O,II, III i IV włączyli się aktywnie do akcji głośnego czytania 28 września 2018r. Do czytania wybrali pozycje dla dzieci, które otrzymała biblioteka, z okazji Jubileuszu 100-lecia szkoły. Przedstawiciele klasy IV czytali klasie O. Warto czytać codziennie.


Narodowe Czytanie 2018

  Ewelina Borkowska

W piątek uczniowie klasy VI i VIIIa wraz z panią Jolantą Gajewską i Emilią Daroch-Kuleta udały się do Gminnej Biblioteki w Gawronach na kulminację akcji Narodowego Czytania przypadającą na dzień 8 września 2018r. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości wybrano lekturę Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Uczniowie czytali fragmenty.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Ewelina Borkowska

Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu dzieci spędzające czas w świetlicy uczestniczyły
w zajęciach czytelniczych. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem książki Waldemara Cichonia pt.: ,,Cukierku, Ty Łobuzie!”. Jest to książka o zabawnych przygodach kota-Cukierka i jego właściciela, chłopca o imieniu Marcel. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować i przedstawić pozostałym grupom wybrany przez siebie rozdział z książki. W tym dniu uczniowie odgadywali na przerwach słynne cytaty z popularnych książek.  Dowiedzieli się również jaka jest najmniejsza książka, najciekawsza. Uczniowie aktywnie włączyli się do akcji promowania czytelnictwa.


Zaloguj