Dzień Głośnego Czytania

  Anna Kupis

Starszaki postanowiły przybić piątkę z kulturą i w związku z tym obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Zatem 2 października b. r. w grupie Skrzatów zorganizowana została sesja czytelnicza. W rolę czytających wcieliły się : Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, wychowawczyni p. Anna Kupis, pedagog pani Marta Franas, pani od jęz. angielskiego Ewelina Borkowska oraz starsze koleżanki i koledzy. Dzieci wysłuchały kilku bajek i wierszy.
Pod kierunkiem pani Eweliny, ósmoklasiści przeczytali bajkę w języku angielskim, którą później opowiadali po polsku.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Święto ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.


DZIEŃ KSIĄŻKI.

  Iwona Wróbel

Zgodnie z kalendarium ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” obchodziliśmy 23 kwietnia „Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. W tym dniu maluszki dowiedziały się jak powstaje książka oraz jak należy o nie dbać. Kaja wcieliła się w postać doktora, który wspólnie z ciocią pokazał dzieciom jak leczyć „chore książeczki”. Następnie Smerfy wykonały samodzielnie książeczkę.


DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

  Iwona Wróbel

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji smerfom czytała bajki Pani Ewelina Borkowska- bibliotekarka. Zaprosiła również ona dzieci do zwiedzania szkolnej biblioteki. Podczas leżakowania czytała maluszkom  Pani Martyna Piwowarczyk- pedagog specjalny. Wszystkie dzieci
z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.


Spotkanie autorskie

  Ewelina Borkowska

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się w naszej szkole 16 maja niezwykłe spotkanie z panem Pawłem Wakułą autorem książek dla dzieci i młodzieży . Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się szczegółów z pracy rysownika, twórczości literackiej i procesu powstawania książek. Poznali interesujące historie, które stanowią tematykę książek pana Pawła i sympatycznych bohaterów. Przygody i wygląd bohaterów autor wzbogacał rysunkami.

Dodatkowo każdy z uczestników mógł zakupić książki ze specjalną, imienna dedykacją autora. Okazało się, że dla wielu uczniów z naszej szkoły była to pierwsza w życiu książka z imienną dedykacją autora i pierwsze w życiu spotkanie na żywo z pisarzem.


Narodowe Czytanie 2021

  Ewelina Borkowska

6 września 2021 roku uczniowie klas IV-VIII zebrali się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Uczennice klasy VIII zapoznały społeczność szkolną z wybranymi fragmentami.


Zaloguj