Dzień Dziecka

  Anna Kupis

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie.  Dzień  ten w naszej grupie  również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Skrzaty  otrzymały upominki, balony, zamykały się w bańce mydlanej, puszczały bańki na placu zabaw. Starszaki bawiły się przy muzyce i raczyły przepysznym tortem. W tym ważnym dniu o dzieciach nie zapomniał również Samorząd Gminy Sławno. Pan Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski  oraz zastępca Wójta p. Beata Ślęzak przekazali uczniom życzenia oraz słodycze.

Ciąg dalszy świętowania z okazji Dnia Dziecka był w piątek 11 czerwca. Tego dnia wszyscy uczniowie w  odpowiednich grupach świetnie  bawiły się na świeżym powietrzu. Korzystały z zasponsorowanego przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kunicach   dmuchanego placu zabaw, zjeżdżalni, trampoliny, toru przeszkód. Dodatkowo każde dziecko odwiedziło kawiarenkę „Pod chmurką”.  Można było tam poczęstować się watą cukrową  i popcornem.


DZIEŃ MAMY I TATY:)

  Iwona Wróbel

„Drogie Mamy, Tatusiowie dzisiaj Wasze święto,
więc buziaki ślą dzieciaki z miną usmiechniętą..”


Święto Mamy i Taty

  Ewelina Biskup

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie przez wiele dni. To Święto Mamy i Taty! W dniu 24 maja dzieci z grupy „Żabki” zaprezentowały program artystyczny: wiersze, piosenki oraz taniec dla kochanych rodziców. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i recytatorskie. W domkach wręczyły swoim najdroższym rodzicom laurki i niespodzianki.


Dzień Mamy

  Anna Kupis

Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk,
Dla Ciebie słońce i chmury, dla Ciebie tęcza i wietrzyk.
Wiosną i latem- kwiaty, jesienią- liście jesienne.
Bądź szczęśliwa mamusiu dziś, jutro, codziennie.

Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dzieci  do swych Mam. Grupa Skrzaty także postanowiła w szczególny sposób uczcić, to piękne święto, dlatego też 21 maja odbyło się nagranie, krótkiej części artystycznej  z okazji Dnia Mamy. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa niemożliwe jest obejrzenie występu swych pociech na żywo, zatem zapraszamy do oglądania wirtualnego. Cały występ Kochane Mamy będą mogły obejrzeć  w dniu swojego święta na  naszym  grupowym mesengerze. Poniżej kilka zdjęć jak Starszaki przygotowywały się do tego ważnego dnia i kawałek nagrania.


Światowy Dzień Pszczół

  Ewelina Biskup

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Dzieci przebrane w czarno-żółte stroje dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i pracę pszczelarza. Tego dnia zabawy było bardzo dużo, a na buziach nie brakowało uśmiechów.


Zaloguj