Materiały do pracy z dziećmi na piątek 9 kwietnia

  Anna Kupis

Witajcie Starszaki!

Dziś temat „Na wystawie”. Na początek zgodnie z naszym tematem zajęć zachęcam do zabawy ilustracyjnej pt. „Idziemy na wystawę”

Drogie dzieci teraz burza mózgów próbujemy odpowiedzieć na pytanie „Co to jest wystawa? Co na niej może być? Gdzie ona się odbywa?

Moi drodzy wystawa, w najogólniejszym tego słowa znaczeniu, jest zorganizowaną prezentacją i ekspozycją wybranych przedmiotów. W praktyce wystawy zwykle odbywają się w otoczeniu kulturalnym lub edukacyjnym, takim jak muzeum, galeria sztuki, park, biblioteka, sala wystawowa lub targi światowe.

Poniżej zdjęcia prezentujące wystawy rzeźb, obrazów, zdjęć, kwiatów.

Zapraszam teraz do wysłuchania poniższego opowiadania. Drodzy Rodzice proszę o przeczytanie dzieciom poniższego opowiadania i skierowania do nich poniższych pytań.

Kochane przedszkolaki my też zrobimy sobie taką wiosenną wystawę prac pt. ” Wiosna w sztuce”. Zachęcam zatem do wykonania dowolnej pracy plastycznej nawiązującej do powyższego tematu. Poniżej przykładowe prace.

Proszę o wykonanie zadań w książeczce matematycznej „LICZĘ” ze stron 61 i 62.

Skrzaty zapowiada się dziś ładna pogoda, zatem spędzajcie jak najwięcej czasu na podwórku. Spotykamy się w poniedziałek, nadal na nauczaniu zdalnym.

Życzę miłego weekendu 🙂 🙂 🙂


Angielski- praca zdalna

  Ewelina Borkowska

W tym tygodniu rozpoczynamy rozdział 6. Poznacie zwierzęta i rośliny. Proszę zapoznać się z obrazkami w zadaniu 1 ze strony 78. Następnie wykonać ćwiczenie 2 (78) oraz ćwiczenie 5 ze strony 79.


Materiały do pracy zdalnej z dziećmi na czwartek 7 kwietnia

  Anna Kupis

Witajcie Starszaki!!!

Niestety z przykrością muszę poinformować, iż nauczanie zdalne zostało przedłużone do 18 kwietnia. Mam nadzieje, że już po tym okresie wrócimy do szkoły do normalnych zajęć. Przypominam i zachęcam do udziału w wiosennym konkursie recytatorskim, który odbędzie się jak tylko powrócimy do przedszkola.

Wczoraj rozmawialiśmy o artystach, zatem dzisiaj na początku pobawimy się przy pląsie „Jestem muzykantem” , zamieniacie się w artystów – muzyków i naśladujecie grę na danym instrumencie.

Moi mali artyści, przypominam, że wczoraj poznaliście literkę „f” jej pisownia jest bardzo trudna zatem zachęcam do zabawy pt. „Kuchenni malarze”. Potrzebna będzie taca oraz kasza manna lub mąka, w których to będziecie kreślić literę f małą i wielką.

 • Po takim wstępie przechodzimy do zajęć właściwych. Drodzy Rodzice poproszę o przeczytanie dzieciom poniższego opowiadania. Na podstawie opowiadania rozmawiamy z dziećmi na temat szacunku. Zadajemy dzieciom pytania zamieszczone pod opowiadaniem.
 • Aby łatwiej zrozumieć kogo i co można szanować proszę o otworzenie 4 części książeczki na 2 i 3 stronie. Przyjrzyjcie się tej ilustracji spróbujcie odpowiedzieć na pytania z ramki, a następnie umieścić naklejki we właściwym miejscu.
 • Proszę wykonajcie też zadania z książki „Czytam i piszę” ze str. 61 i 62
 • Pamiętajcie jak tylko pogoda na to pozwoli, bawcie się na świeżym powietrzu na podwórku. Życzę miłego dnia. 🙂 🙂 🙂

Materiał do pracy zdalnej z dziećmi na środę 7 kwietnia

  Anna Kupis

Drogie Skrzaty witam Was po świętach, myślę, że troszeczkę odpoczęliście zatem zaczynamy nasze dzisiejsze zdalne zajęcia.

Na początek potańczymy przy piosence, którą już znacie „Wiosna urodziły się motyle”. Starszaki zaprezentujcie swoim rodzicom jak się bawiliśmy w przedszkolu, a jeśli macie zachęćcie rodzeństwo do wspólnej zabawy.

 • Drogie dzieciaczki dzisiaj na zajęciach zastanowimy się „Kto to jest artysta?” Teraz tzw. Burza mózgów i próbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie. ………… Myślę, że każdy z Was spróbował coś powiedzieć. Zatem posłuchajcie, jak na to pytanie odpowiadały inne przedszkolaki.
 • Myślę, że niektóre z Waszych odpowiedzi pokrywały się z wypowiedziami przedszkolaków. Tak naprawdę, artystą może być każdy z nas, ponieważ my też w swoim życiu tworzymy różne nowe oryginalne rzeczy czy przedmioty, układamy własne piosenki czy wiersze. Artysta to osoba wykonująca, tworząca przedmioty materialne takie jak obrazy, rzeźby, zdjęcia, portrety, obrazy , ale także niematerialne takie jak piosenki, muzykę, taniec.
 • Oto kilka zdjęć prezentujących artystów z różnych dziedzin.

Starszaki teraz przechodzimy do dalszej części zajęć, dziś najważniejszej. Zwróćcie uwagę na artystę na ostatnim obrazku to malarz. Spróbujcie powiedzieć, co potrzebuje malarz w swej pracy.

Drodzy Rodzice tak kierujemy rozmowę z dzieckiem, aby padło słowo „farby”. Będzie to wyraz podstawowy do wprowadzenia litry „f”.

ETAPY WPROWADZANIA LITERY

 • Dzieci sylabizują, a następnie głoskują słowo „farby”
 • Dzieci określają jaką głoskę słyszą na początku wyrazu „farby”.
 • Następnie Starszaki próbują wymyślić jak najwięcej wyrazów zaczynających się na głoskę „f”.
 • Teraz dzieci próbują określić czy głoska „f” jest samogłoską czy spółgłoską. Jeśli dzieci maja z tym problem podpowiadamy , że jest ona spółgłoską i zaznaczamy ją za pomocą niebieskiej nakrywki.
 • Wspólnie z dzieckiem układamy schemat wyrazu farby – dziecko kładzie tyle białych kartoników( lub rysuje na kartce), ile jest głosek w wyrazie „farby” czyli 5 białych kwadracików.
 • Teraz próbujemy ułożyć model wyrazu „farby” czyli czerwone i niebieskie nakrywki. Czerwone w miejscu samogłosek, niebieskie w miejscu spółgłosek.
 • Prezentujemy dziecku literę „f” drukowaną małą i wielką oraz pisaną małą i wielką. Dzieci próbują napisać literkę „f” palcem w powietrzu, na plecach mamy, palcem w kaszy mannie itp.

Drodzy Rodzice proszę, aby dzieci wykonały zadania z 4 części podręcznika ze stron 4 i 5 oraz 6 i 7. Drogie Skrzaty proszę poćwiczyć czytanie czytanki ze strony 5. Życzę miłej pracy, pamiętajcie pomiędzy zadaniami róbcie sobie przerwy np. na poniższą zabawę. Zachęcam

Zabawa „Malarze” – dzieci naśladują malowanie dużego obrazu, Rodzic mówi kolejno malarz( dziecko) gruntuje płótno z dołu do góry, z lewej strony do prawej, na skos, teraz malarz maluje duże koła, a teraz duże trójkąty itp.

Zachęcam do zabaw na świeżym powietrzu. Życzę miłego dnia. :-):-):-)


Zaloguj