Skrzaty na łące

  Anna Kupis

Korzystając ze słonecznej pogody grupa „Skrzaty” wybrała się na pobliską łąkę. Dzieci kształtowały  swoje umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, wsłuchały się w  wydawane przez zwierzęta łąkowe dźwięki. Starszaki miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały biedronki, pająki i obserwowały kwiaty w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody.


Poznajemy zawody naszych rodziców.

  Aleksandra Baran

W tym tygodniu przedszkolaki poznawały zawody swoich rodziców. Przez cały tydzień dzieciaki zapoznawały się z narzędziami pracy strażaka, policjanta, wojskowego, kierowcy, informatyka, projektanta mody, budowlańca czy fryzjera. Miały też okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.
W tym tygodniu mieliśmy też przyjemność gościć mamę Mai, Panią Julitę , która przybliżyła dzieciom zawód fryzjera, opowiedziała o rożnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy. A na koniec na głowach dzieci ” jak prawdziwy magik” wyczarowała fantazyjne fryzury. Dziękujemy bardzo Pani Julicie za poświęcony czas, i piękne fryzury.


„Smerfiki” realizują program „Czyste powietrze wokół nas”

  Iwona Wróbel

Punkt Przedszkolny w Kunicach w 2017 roku przystąpił do realizacji programu antytytoniowego „Czyste Powietrze wokół nas”, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Epidemiologiczno- Sanitarną w Opocznie. Założeniem programu było :
-zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierowego,
– wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu,
– zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów,
– zwiększenia wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym,
– wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego.

Program został podzielony na pięć zajęć:
1. Wycieczka- dzieci brały udział w wycieczce po najbliższej okolicy, której celem było zwrócenie uwagi na różne źródła dymów oraz miejsca skąd mogą się wydobywać. Podczas spaceru dzieci określały również kolor dymu.

2. Co i dlaczego dymi?- Podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się skąd wydobywają się dymy, określały ich przyczyny oraz rodzaje. Realizując dane zagadnienie nauczyciel wykorzystał plakat ze źródłami dymu oraz zaprezentował dzieciom pokaz slajdów na tablicy interaktywnej pt. „Czyste powietrze wokół nas- co i dlaczego dymi”.

3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?- podczas realizacji kolejnego zagadnienia przedszkolaki dowiedziały się na temat szkodliwości palenia papierosów. Chłopcy
i dziewczynki pokolorowali w książeczce „przyjemne zapachy”. Zapoznały się także
z „Dinkiem” ich nowym przyjacielem, którego obrazek wykleiły.

4. Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?- przedszkolaki poznały historię Dinka, który wybrał się na wycieczkę pociągiem. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat odczuć zielonego smoka podczas przebywania w zadymionym pomieszczeniu.

5. Jak unikać dymu tytoniowego?- podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się jak zachować się gdy znajdują się w pomieszczeniach zadymionych oraz jak zachować się kiedy dorośli palą. Nauczyciel zapoznał ich ze znakiem zakazu palenia, który później dzieci wykleiły kawałkami papieru.

W programie „Czyste powietrze wokół nas” brali udział także rodzice, którzy otrzymali ulotki na temat tego jakie są skutki palenia papierosów. Na tablicy informacyjnej został również powieszony plakat, który uświadamiał rodziców, że palenie szkodzi zdrowiu.
Przedszkolaki z Kunic bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach . Dzieci dowiedziały się jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz jak powinny się zachować podczas obecności kiedy ktoś zapali papierosa w ich obecności.

 


Dzień Europejski.

  Aleksandra Baran

10 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykły dzień. Przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych zdobywały wiedzę na temat Polski, jej symboli narodowych. Dzieci poznawały tradycje różnych państw, symbole narodowe takie jak godło, flaga, hymn. Każdy z tych symboli narodowych jest inny i ma odmienne znaczenie. Tego dnia przedszkolaki wykleiły flagi Unii Europejskiej. Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.


Ogłoszenie

  Ewelina Borkowska

Informujemy, iż w dniu 08.05.2018r. lista dzieci zakwalifikowanych do Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz
klasy I zostanie umieszczona w widocznym miejscu, w siedzibie placówki, w kolejności alfabetycznej.


Zaloguj