DZIEŃ DZIECKA U SKRZATÓW

  Anna Kupis

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej grupie nieco później , bo 3 czerwca również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, brokatowe tatuaże; zabawy w zamykanie w ogromnej bańce mydlanej, upominki, pyszny poczęstunek i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂


Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie

  Anna Kupis

Dnia 28 maja uczniowie klas 0 – VII odwiedzili ZOO Safari w Borysewie, gdzie mogli stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. W czasie zarówno pieszej wędrówki jak i podczas przejazdu kolejką dzieci z uwagą słuchały przewodnika i podziwiały nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i jedyne w Polsce bawoły afrykańskie. W części zwanej „Światem Wodnym” miały okazję zobaczyć żółwie, krokodyle oraz wodne ptactwo.
Kolejną atrakcją było Mini ZOO, gdzie uczniowie spotkali się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi. Następnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z jeżem, jaszczurką, szynszylem i poznały z bliska ich życie. Kolejnym punktem programu była Figlarnia – znajdująca się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Dzieci skakały na trampolinie, zmierzyły się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią.
Doskonałym podsumowaniem wycieczki było wybieranie i kupowanie pamiątek. Wymarzona pogoda, piękna aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że ZOO Safari w Borysewie na długo pozostanie w pamięci uczniów. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali p. A. Kupis, p. J. Szmigiel, p. E. Stępniewska, p. E. Pawlak, p. M. Piwowarczyk, p. R. Łubowski.


Wycieczka do Ranczo Agrobanda

  Julita Karkocha

24 maja Żabki i Smerfiki wybrały się na wycieczkę do Dziecięcego Zoo- Ranczo „Agrobanda” w Wolicy 🚍

Tuż po przekroczeniu bramy, przedszkolaków powitały panie przewodniczki wraz z uroczymi zwierzątkami: alpakami🦙 osiołkami 🫏i kózkami 🐐. Po wejściu każdy przedszkolak otrzymał kubeczek z jedzonkiem, dzieciaki z wielką radością dokarmiały te przemiłe stworzonka.

Wędrując dalej oglądaliśmy rodzinę wielbłądów 🐫, krówki, koniki, sarenki, owieczki, a także śliczną zebrę o imieniu Oreo 🦓.

Po zakończeniu zwiedzania, przedszkolaki miały możliwość przejechania się na kucyku 🐎 w pięknych okolicznościach przyrody. Po spacerze, dzieci korzystaly z przygotowanej atrakcji jaką były ,,dmuchańce”.

Na zakończenie dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska.

Był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają go na długo 🥰


Kubusiowi Przyjaciele Natury

  Julita Karkocha

W środę 15 maja przedszkolaki z grupy Żabek i Smerfików wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Kunicach 👨‍🚒👩‍🚒, gdzie miały okazję bliżej poznać zawód strażaka. Dzieci oglądały pojazdy pożarnicze🚒, sprzęt ratowniczy i gaśniczy🧯 oraz ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Dzieci zobaczyły także jak wygląda w środku kabina wozu strażackiego 🚒 Odwiedziny przedszkolaków były również okazją do pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Na koniec odwiedzin dzieci podziękowały za wspaniałą wycieczkę🥰


Zaloguj