Międzynarodowy Dzień Kropki

  Ewelina Biskup

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Najważniejszym przesłaniem tego nietypowego święta jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. Celem zajęć było wzbudzenie u przedszkolaków kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Tego dnia dzieci w przedszkolu miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Na zajęciach dostrzegaliśmy wspólnie kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też na placu przedszkolnym tworząc kropki na tablicy do rysowania oraz chodniku. Tego dnia było kolorowo i radośnie.


Tygryski świętują Dzień Przedszkolaka

  Julita Karkocha

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września, święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci .

Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tak też było dziś w grupie Tygryski, przedszkolaki świętowały bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkursach.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez  swoje Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, konkursy i konkurencje, tor przeszkód ,tańce przy wesołej  muzyce czy seans kinowy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Symbolem tego dnia stały się kolorowe balony, które wraz z dyplomem i odznaką dzielnego przedszkolaka  dzieci mogły zabrać do domu .

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego TYGRYSKA.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim przedszkolakom  aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.


Dzień Przedszkolaka u Skrzatów

  Anna Kupis

                        ,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

                        Od najmłodszego, aż po starszaka każdy świętuje dzień przedszkolaka…”

            Tą właśnie piosenką w piątek 18 września 2020 r. Skrzaty rozpoczęły świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy   z Myszką Miki. Na początku zmagały się z malowaniem flamastrami na balonach zgodnie z własnymi pomysłami . Kolejnym punktem programu była foto- budka, w której to Starszaki robiły sobie zdjęcia z wybranym przez siebie rekwizytem. Następnie przedszkolaki  bawiły się przy największych przebojach dla dzieci, uczestniczyły w konkursach i zabawach integracyjnych. Tańcowały w parach z użyciem balonów, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec Skrzaty otrzymały od Myszki Miki upominki w postaci medalu, kwiatka bądź szabli wykonanej z balonów do modelowania. Ostatnim punktem imprezy był wspaniały poczęstunek.

Ten szczególny, miły dzień,  długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.


Poznajemy zasady w grupie Smerfy 😊

  Iwona Wróbel

Na początku roku przedszkolnego Smerfy wspólnie z ciociami stworzyły Kodeks Przedszkolaka. Uświadomią on dzieciom, że aby czuły się dobrze i bezpiecznie wszyscy muszą przestrzegać ustalonych zasad. Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania kodeksu i podpisali się pod nim odciskiem palca. 😊


Starszaki uczą się o zasadach ruchu drogowego

  Anna Kupis

W poniedziałek 14 września dzieci z grupy „Skrzaty”  wraz z wychowawczynią p. Anną Kupis i p. pedagog Martą Franas wybrały się na spacer na  pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Starszaki  rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz  nazywały pojazdy na drodze.Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, miało to na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Okazało się, że przedszkolaki dobrze wiedzą, co robić aby być bezpiecznym na drodze podczas spacerów i wycieczek. Zanim wyruszyliśmy  w drogę wszystkie  dzieci w klasie  w sposób praktyczny przećwiczyły  przechodzenie przez pasy stosując się do sygnalizacji świetlnej. Po  spacerze odbyła się pogadanka na temat zaobserwowanych znaków i ruchu drogowego oraz dzieci wykonały sygnalizator świetlny.


Zaloguj