Skrzaty w praktyczny sposób poznają zasady ruchu drogowego

  Anna Kupis

Dzieci z grupy Skrzaty w tym tygodniu zapoznały się z ogólnymi zasadami ruchu dla pieszych, oraz  zdobywały wiedzę, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Dnia 18 września b.r. Starszaki wraz z wychowawczynią  p. Anną Kupis wybrały się na spacer na  pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób zastosować wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Starszaki  rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz  nazywały pojazdy na drodze. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, miało to na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.


Kuchcikowo czas zacząć!

  Aleksandra Baran

Przedszkolaki z grupy „Żabki” uwielbiają przyrządzać samodzielnie potrawy dlatego wychowawczynie grupy postanowiły zorganizować zajęcia kulinarne. Dwa razy w miesiącu dzieci będą przygotowywać róże przysmaki. W tym tygodniu przedszkolaki robiły „wesołe kanapki”, które ze smakiem zjadły na podwieczorek.


„Kodeks grupowy” u maluszków.

  Iwona Wróbel

Aby zabawy i inne zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, wspólnie z dziećmi panie przygotowały „Kontrakt zachowań”, który maluchy przypieczętowały własnym odciskiem palca jako znak zgody na ustalone zasady.


Pierwsze prace plastyczne „Smerfików”.

  Iwona Wróbel

Przedszkolaki chętnie wykonują prace plastyczne . Z ogromnym zapałem i dokładnością wykonują zadanie przed nimi postawione. Dzieła te bardzo chętnie podziwiają rodice, kiedy odbierają dzieci z przedszkola.


Zabawy dzieci w przedszkolu.

  Iwona Wróbel

Dzieci w grupie  „Smerfów” bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zabawach. Lubią konstruować z klocków, bawić się samochodzikami czy też grać w kręgle. Maluszki śpiewają, tańczą i bawią się z chustą animacyjną.


Zaloguj