Mikołajki

  Anna Kupis

W poniedziałek 6 grudnia  zawitał do naszych grup przedszkolnych  – Święty Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień  w roku. Nasza  grupa  z tej okazji wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci  przygotowały  piosenkę i  wiersz, które   zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Skrzaty bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz wspólne zabawki do przedszkola.  Dzieci pożegnały miłego gościa i zaprosiły Go za rok. Jednakże, to nie koniec atrakcji . Tego samego dnia, gościliśmy też, w naszej szkole Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który w tym wyjątkowym dniu jakim są mikołajki  pamiętał o wszystkich dzieciach. Pan Wójt wręczył wszystkim uczniom  świąteczne paczki i życzył wesołych świąt.

Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi  Tadeuszowi Wojciechowskiemu, Pani Zastępcy Wójta Gminy Sławno Beacie Szlęzak oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Sławno Stanisławowi Zdulskiemu za te piękne prezenty. 


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KINA I MUZEUM KLAS 0 – III

  Anna Kupis

  Dnia 3 grudnia uczniowie klas 0 – III wraz z opiekunami udali się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie mieli okazję zobaczyć poruszający film pt. „Clifford- wielki czerwony pies”. Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji.  Po seansie filmowym wszyscy udali się do  Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Dzieci obejrzały wystawę etnograficzną, archeologiczną, historyczną i przyrodniczą. Największym jednak zainteresowaniem wśród uczniów  cieszył się transporter „Rosi”. Następnie wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


Magiczny dzień wróżb

  Julita Karkocha

W ostatnie dni listopada, nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Żabki chciały zajrzeć w przyszłość i dowiedzieć się co im przyniesie los. Tego dnia przedszkolakom towarzyszyła wróżka Alda i czarownica Malwina, które zabrały dzieci do świata magii. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Żabki dowiedziały co czeka ich w niedalekiej przyszłości, jaki zawód wybiorą w dorosłym życiu, a także jak będzie miała na imię ich sympatia. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.


ANDRZEJKI

  Anna Kupis

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

            29 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w grupie Skrzty to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki,  kart z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.


Dzień Pluszowego Misia

  Julita Karkocha

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a także zdradzić mu swoje tajemnice.
O święcie tego bohatera nie zapomniały nasze przedszkolaki. 25 listopada, bo to właśnie wtedy Miś obchodzi swoje urodziny, Żabki razem ze Smerfikami wybrały się na wycieczkę. Zaraz po obiadku, przejechaliśmy autobusem do bawialni ,,Nikuś” w Opocznie. Na miejscu przedszkolaków powitał Miś, który towarzyszył dzieciom w licznych zabawach. Po wspaniałych atrakcjach przygotowanych w bawialni, dzieci wręczyły Misiowi prezent, odśpiewały ,,Sto lat” i skosztowały pysznego tortu.
Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.


Zaloguj