WALENTYNKI!

  Iwona Wróbel

Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć. Walentynki to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo – dzieci ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami a dzieci przygotowały kartki walentynkowe. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień. Były konkursy, zagadki, zabawy przy muzyce. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek – ciasto upieczone przez mamę Adasia oraz lizaki w kształcie serduszek. Smerfy wręczyły także walentynkę pani dyrektor i pani sekretarce, a także wymieniły się słodkościami ze swoimi przyjaciółmi z grupy „Żabki”.W tym dniu nie zabrakło uśmiechu, a przecież o to najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że to tylko raz w roku… Wszystkim życzymy dużo miłości!

 


Walentynki u Skrzatów

  Anna Kupis

W środę  14 lutego w naszej grupie  panował wspaniały nastrój, przepełniony miłością, przyjaźnią i sympatią, a to za sprawą święta jakim są „Walentynki”. Nie tylko dorośli  i młodzież obchodzą Walentynki. To też ważny dzień dla młodszych uczniów. W tym  dniu dzieci zostały  zapoznane z tradycją obchodzenia Dnia Zakochanych. Dowiedziały się co mogą podarować ukochanej osobie  np. mamie czy tacie w tym szczególnym dniu. Tego dnia i dzień wcześniej Starszaki wzajemnie dla siebie  przygotowywały przeróżne walentynki, które wrzucały do przedszkolnej poczty walentynkowej. Kiedy już pudełko walentynkowe zostało zapełnione, pani Ania otworzyła je i walentynki zostały przekazane adresatom. Każdy przedszkolak otrzymał  walentynkę, a niektórzy nawet po kilka. Nie zabrakło też walentynek dla pani wychowawczyni. Na zakończenie wszyscy rozkoszowali się  walentynkowymi lizakami. Dzieci nie zapomniały także o swoich kochanych rodzicach dla których to wykonały przepiękne kartki walentynkowe  i wręczyły je  w domu.


ALE PYSZNOŚCI!!!

  Iwona Wróbel

Z okazji „Tłustego Czwartku” i przedszkolaki kosztowały pyszniutkich, tłuściutkich pączków! Apetyt „Smerfów” i „Żabek”  na takie pyszności zaostrzył się tak bardzo, że następnego dnia razem z ciociami dzieci oddały się kulinarnemu szaleństwu i upiekły wyśmienite gofry! Były gofry z bitą śmietaną i kolorową posypką, dżemem, czekoladą i cukrem pudrem! Pycha!


NARESZCIE MAMY ŚNIEG!!!

  Iwona Wróbel

Na zakończenie ferii przedszkolaki doczekały się  śniegu! Wreszcie miały okazję wyszaleć się w białym puchu. Była bitwa na śnieżki, jazda na saneczkach i próba ulepienia bałwana. Dzieci wróciły do sali zmęczone ale z uśmiechem na buziach!


BALONOWE SZALEŃSTWO!

  Iwona Wróbel

Dzieci uwielbiają zabawy z balonami. W czasie ferii „Smerfy” i „Żabki” oddały się kreatywnemu szaleństwu! Razem z ciocią tworzyły niesamowite balonowe kształty: kwiatuszki, pieski, miecze, różdżki, szable pirackie itp. To była cudowna zabawa a przy tym okazja do rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci!


Zaloguj