Mali Patrioci

  Julita Karkocha

W ubiegłym tygodniu zajęcia w grupie Żabek poświęcone były świętom majowym: 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Jest to wspaniała okazja na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Pierwszym z zagadnień było poznanie historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały legend związanych z historią Polski, oglądały filmiki o powstaniu państwa polskiego, a także zapoznały się z ,,Katechizmem polskiego dziecka”. Dzieci utrwaliły symbole narodowe wykonując wspaniałe  prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik. Wzbudzenie u przedszkolaków zainteresowania historią od najmłodszych lat jest kluczowe dla nauki patriotyzmu i kształtowania pozytywnych postaw patriotycznych. Podsumowaniem cyklu zajęć była uroczysta akademia przedstawiona przez zerówkę i klasę VIII.


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Anna Kupis

Dnia 28 kwietnia b.r w Szkole Podstawowej w Kunicach odbył się uroczysty apele z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie z klas  0 i 8 pod kierunkiem p. Anny Kupis i  p. Remigiusza Łubowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości  przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Ponadto uczniowie z kl. 0 zatańczyli  Poloneza, a dziewczynki z kl.5 i 8 zaprezentowały taniec z flagami do melodii „  Two Steps From Hell-  Heart Of Courage”. Piękną dekorację przygotowały p. Barbara Wielgus i p. Ewelina Borkowska.


Międzynarodowy Dzień Ziemi u Żabek

  Julita Karkocha

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” nasza grupa świętowała „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorach zielonym – ląd i niebieskim – woda. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć nauczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, stworzyły także Kodeks Ekologa. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały także pracę plastyczną – ekologiczną kulę ziemską.


DZIEŃ ZIEMI U SMERFIKÓW🌍🌍🌍

  Martyna Piwowarczyk

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Smerfiki już od kilku dni przygotowywały się na ten dzień! Wykonały piękne prace plastyczne i oglądały filmy edukacyjne o ekologii. Maluszki dowiedziały się, że Ziemia jest  naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Smerfiki próbowały także ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Razem z ciociami uczyły się do którego kosza wrzucać różne odpady, śpiewały i tańczyły z ,, Panią Ziemią”, wykonały piękny plakat z korków a na koniec przysięgły, że zawsze będą dbać o naszą Ziemię! W nagrodę maluszki otrzymały od cioć niespodzianki- bransoletki z napisem ” Dbam o Ziemię „. Dzieciaczki były zachwycone! To był cudowny dzień! 😁


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

  Julita Karkocha

Żabki zasiały owies, poznały tradycje i obrzędy wielkanocne , przygotowały prace plastyczne , a następnie zasiadły do wielkanocnego śniadania życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt.


Zaloguj