WARSZTATY WIELKANOCNE!

  Iwona Wróbel

Dzieci poczuły klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych! Z tej okazji w przedszkolu zorganizowaliśmy warsztaty, w których udział wzięły mamusie naszych maluszków. W świątecznej, miłej atmosferze powstały piękne pisanki i baranki. Dzieci z wielkim zapałem uczestniczyły w zajęciach, a swoje dzieła zabrały do domków. Prace dzieciaczków będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu! Dziękujemy zaangażowanym mamusiom za przybycie. Życzymy Wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa! 🙂


Wielkanocne zajączki!

  Iwona Wróbel

Święta Wielkanocne są nazywane świętami wiosennymi, dlatego jedną z tradycji jest wysiewanie owsa.  Również i my postanowiliśmy zasiać owies. Oto nasze zmagania.


WARSZTATY WIELKANOCNE

  Ewelina Biskup

“Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…” 

Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 16 kwietnia br. zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na „wielkanocne warsztaty plastyczne”. Rodzice z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka, baranki. Dziećmi miały możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Obecnym na warsztatach mamom z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pomoc oraz życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!


ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

  Anna Kupis

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Panią dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Uczyły się wierszy, piosenek jak również wykonywały wiele prac plastycznych. W naszym przedszkolu pojawiły się kurczaki, zajączki, pisanki, które udekorowały naszą salę.  


DZIEŃ CZEKOLADY

  Ewelina Biskup

Dnia 12 kwietnia br. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Czekolady. Z okazji święta dzieci zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Rozpoznawały różne rodzaje czekolady podczas zagadek smakowych, rozróżniały rodzaje czekoladowych słodyczy za pomocą dotyku w czarodziejskim worku. Dzieci bawiły się m.in. przy utworach ,,Chocolate choco, choco”, ,,Czekolada”, czy  ,,Czeko, czeko, czekolada”. Na zakończenie tak słodkiego dnia „Żabki” przygotowały kakao oraz czekoladową polewę, którą ze smakiem degustowały z chrupiącymi wafelkami.


Zaloguj