ŚWIĘTO RODZINY 2019

  Anna Kupis

   W piątek 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkie dzieci  i ich  rodziców. Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw  zaprezentowały się najmłodsze dzieci tańcząc – taniec, którego nauczyły się na zajęciach tańca prowadzonych przez instruktorów z Cantinero. Potem wystąpili  uczniowie z  klasy VI i VIII umilając czas piosenką i tańcem. Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek do skakania,  wata cukrowa, napoje, lody. Jednak największą atrakcją festynu były wspólne zabawy z naszym gościem instruktorką  Małgorzatą Nasulewicz . Wszyscy uczniowie patrząc na p. Małgosię tańczyli zumbę, bawili się chustą animacyjną, przeciągali linę i brali udział w wielu różnych konkurencjach.  Na sam koniec pikniku chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele zatańczyli Belgijkę, a młodsze dzieci puszczały ogromne  bańki mydlane i otrzymywały balonowe kwiaty . Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.


Spotkanie z żołnierzem

  Anna Kupis

Dnia 5 czerwca b.r wszystkie grupy przedszkolne odwiedził tata Wojtusia i Magdy, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Andrzej Oleksik opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Maluszki i starszaki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i wyposażenie żołnierza a także przymierzyć niektóre części stroju. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wojtusia i Magdy za tak miłe spotkanie!


ŚWIĘTO RODZINY

  Ewelina Biskup

W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość – Święto Rodziny.  „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Jak co roku dzieci przygotowały z tej okazji występy. W programie artystycznym znalazły się tańce w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych pod kierunkiem pani instruktorki tańca ze Studia Tańca „Cantinero” z Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto układy taneczne zaprezentowali uczniowie klasy VI, VII i VIII. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie oklaski. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny w ogrodzie przedszkolnym. Dalsza cześć „Święta Rodziny” miała charakter zabawowy. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców czy baniek mydlanych. Oj co się tu działo! Gwar, śmiech i radość słychać było na całym placu przedszkolnym. Zabawy, konkurencje i tańce prowadziła  pani instruktorka Małgorzata Nasulewicz. Do zabaw chętnie włączali się także rodzice. Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM!

  Iwona Wróbel

„Smerfy” odwiedził tata Wojtusia, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Andrzej Oleksik opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Maluszki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i wyposażenie żołnierza a także przymierzyć niektóre części stroju. W tym dniu mama Wojtusia przeczytała wszystkim dzieciom bajkę a na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wojtusia za tak miłe spotkanie!


WYCIECZKA KLASY 0 i II DO MDK NA SPEKTAKL pt. „Urodziny Baby Jagi”

  Anna Kupis

                 Dnia 6 czerwca b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II pojechały na wycieczkę do Opoczyńskiego Domu Kultury  w celu obejrzenia przedstawienie pt. „Urodziny Baby Jagi”. Bilety  na spektakl ufundował Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Na urodziny Baby Jagi przybyli Zajączek, Smerfy i Gargamel. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach . Przedstawienie pełno było humoru i wesołych, zachęcających do wspólnej zabawy piosenek. Organizatorem przedstawienia był Impresariat Artystyczny „AB-ART” z Łodzi. Teatrzyk miał charakter profilaktyczny, jego hasłem przewodnim było „Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie”. Całość oprawiona była piękną dekoracją i kolorowymi kostiumami aktorów. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużo emocji, wzbudziło w nich niezapomniane przeżycia. Dzieci  spektakl oglądały z dużym zainteresowaniem, a na koniec występujących w nim aktorów nagrodzili ogromnymi brawami.


Zaloguj