Wizyta Świętego Mikołaja

  Julita Karkocha

Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dziś przedszkolaki już od samego rana czekały na Mikołaja. Wspólnie nadsłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zaraz po śniadanku zawitał do naszej sali. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, jednak długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z radością przywitały Mikołaja częstując go mlekiem i pierniczkami oraz śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom przekazał piękne prezenty. Dziś w naszej szkole gościliśmy także zastępcę Wójta Gminy Sławno panią Beatę Szlęzak oraz panią Halinę Podwosocką- Pawilk , które w tym wyjątkowym dniu pamiętały o dzieciach. Panie wręczyły wszystkim dzieciom świąteczne paczki ufundowane przez Wójta Gminy Sławno pana Tadeusza Wojciechowskiego i życzyły wesołych świąt. Był to dzień pełen niespodzianek i miłych wrażeń. Mamy nadzieję, że Żabki zapamiętają go na długo 🙂


Mikołajki

  Anna Kupis

We wtorek 6 grudnia panował w naszej szkole szczególny klimat, gdyż zgodnie ze starodawną tradycją, zawitał do nas św. Mikołaj. Tego dnia wszyscy grzeczni i nieco mniej grzeczni uczniowie otrzymali od Mikołaja prezenty. To jednak nie koniec mikołajkowych atrakcji! Tego samego dnia gościliśmy w naszej placówce Zastępcę Wójta Gminy Sławno, Panią Beatę Szlęzak, która obdarowała uczniów upominkami w postaci słodkich paczek, ufundowanych przez Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Uczniowie serdecznie dziękują Samorządowi Gminy Sławno za mikołajkowe paczki, które sprawiły im wiele radości.


Barbórka

  Anna Kupis

Z okazji grudniowego święta ,,Barbórka”
5 grudnia do naszej szkoły przybyli na spotkanie z dziećmi z punktów przedszkolnych i kl 0- Górnicy. Pan Daniel Mazur i Pan Mariusz Bąk na co dzień pracują w kopalni Nordkalk w Sławnie.
Nasi goście, ubrani w mundury galowe, opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od naszych gości upominek.
To było bardzo miłe spotkanie.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

  Iwona Wróbel

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych: Skrzaty, Żabki i Smerfiki odwiedziły Misia w bawialni „Nikuś”. Była oczywiście świetna zabawa z Misiem; dzieci korzystały ze sprzętu w sali zabaw oraz zjadły przepyszny tort.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

  Iwona Wróbel

W Punkcie Przedszkolnym w Publicznej Szkole im. W .i H. Ossowskich dzieci z grupy „Smerfy” brały udział w uroczystym pasowaniu na przedszkolaka. Maluszki tego dnia występowały przed zgromadzoną publicznością i zaprezentowały przepiękny program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek i tańca. Następnie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz za pomocą „czarodziejskiego ołówka” pasowała kolejno każde dziecko na przedszkolaka. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej uroczystości dzieci za piękny występ dostały dyplom oraz książeczkę. W sali przedszkolnej czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka- poczęstunek. Dziękujemy mamie Ignasia za pyszny tort. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń nie tylko dla dzieci ale również dla ich rodziców, którzy z dumą oglądali cały występ.


Zaloguj