W poszukiwaniu darów „Pani Jesieni”

  Ewelina Biskup

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na spacer do szklarni i pobliskiego lasku. Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki poszukiwali w tych miejscach darów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Wiele radości sprawiły dzieciom znalezione muchomory. Panie przypomniały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować rownież jak rosną warzywa i owoce w warunkach szklarniowych. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody :-). Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.


DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA!

  Iwona Wróbel

14 października świętowaliśmy Ogólnopolskie Obchody Książkowego Misia. Z tej okazji podczas  odpoczynku najmłodszą grupę z Punktu Przedszkolnego odwiedziły starsze koleżanki ze szkoły. Podczas odpoczynku Smerfom przeczytały bajeczkę i wierszyki o misiach. Dzieci chętnie słuchały czytanych utworów .


URODZINY MARCHEWKI!

  Iwona Wróbel

Kolejny rok w naszym przedszkolu w ramach ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy urodziny Marchewki. Na początku spotkania przywitała się z dziećmi Pani Marchewka. Wspólnie z dziećmi zatańczyła i zaśpiewała. Następnie odwiedził dzieci zajączek Szaruś, który przygotował dla przedszkolaków pomarańczowe zadania. Smerfy układały marchewkowe puzzle, pomagały zajączkowi pozbierać zapasy marchewki. W nagrodę za pomoc wszystkie dzieci otrzymały od Szarusia pyszną i zdrowa marchewkę. Na zakończenie odbyła się impreza urodzinowa Pani Marchewki. Wszyscy tańczyli z balonami, odśpiewali sto lat solenizantce i przystąpili do degustacji marchewkowych przysmaków. Był to dzień niezwykle radosny, zdrowy i pomarańczowy. Po takiej dawce witamin na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.


Z wizytą w Stacji Kontroli Pojazdów

  Ewelina Biskup

Dnia 14 października dzieci z grupy „Żabki” udały się na pieszą wycieczkę do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Kunicach. Dzięki uprzejmości właściciela stacji pana Józefa Pardeja dzieci mogły obejrzeć jej wyposażenie oraz podejrzeć pracę diagnosty. Pan diagnosta opowiedział przedszkolakom czym się zajmuje i dlaczego jest to takie ważne, aby wszystkie pojazdy przechodziły badania. Małe przedszkolaki były bardzo zainteresowane, szczególnie chłopcy. Na koniec Pan właściciel poczęstował dzieci cukierkami. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam wizyty na stacji, poświęcony czas oraz cenne i ciekawe informacje.


BABECZKI MARCHEWKOWE!

  Iwona Wróbel

„Smerfy” z pomocą cioć z przedszkola przyrządziły babeczki marchewkowe. Dzieci z dużą ochotą pomagały w ich przygotowaniu- odmierzały składniki i mieszały. Każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu zdrowych pyszności. Zapach babeczek marchewkowych unosił się w całym przedszkolu.


Zaloguj