PIERWSZA WYCIECZKA „SMERFÓW”

  Iwona Wróbel

13 grudnia „Smerfy” wspólnie z „Żabkami” wybrały się na wycieczkę do Opoczna. Maluszki oglądały spektakl teatralny „Potruś Pan” w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, który bardzo im się podobał. Następnie wszyscy wybrali się do sali zabaw „Nikuś” gdzie nie zabrakło dobrej zabawy, co widać na załączonych zdjęciach.

 


Świąteczne pierniczki.

  Aleksandra Baran

Przedszkolaki z grupy „Żabki” upiekły dziś świąteczne pierniczki. Każde dziecko czynnie brało udział w powstawaniu pierniczków. Zapach roznosił się po całej szkole, przypominając każdemu, że święta tuż tuż…


Dzień Pluszowego Misia.

  Aleksandra Baran

We wtorek 27 listopada 2018r. w Punkcie Przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten, dla każdego wychowanka przedszkola, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci z grupy „Smerfy” (w niebieskich koszulkach); z grupy „Żabki” (w zielonych koszulkach) oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego „Skrzaty” (w czerwonych koszulkach). Tego dnia swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód. Nie zabrakło również muzyki przy której były zabawy z chustą. Na zakończenie zabawy z misiem dzieci zjadły pyszny tort w kształcie misia ufundowany przez Radę Rodziców, za który serdecznie dziękują. Wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil.


Spotkanie z Mikołajem.

  Iwona Wróbel

6 grudnia 2018 roku  nasze przedszkole odwiedził jeden z najbardziej wyczekiwanych gości w roku –Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci przygotowywały się troszkę wcześniej poprzez wykonanie  prac plastycznych oraz ubieranie choinki. Kiedy Mikołaj zagościł w przedszkolu na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Maluszki przywitały się z nim i zaśpiewały mu piosenkę. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne dlatego Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent. W tym dniu odwiedził nas jeszcze Wójt Gminy Sławno Pan Tadeusz Wojciechowski, który wcielił się w rolę Mikołaja i obdarował wszystkie dzieci słodkimi paczkami.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!

  Iwona Wróbel

W listopadzie w grupie „Smerfików” odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka! Dzieci tego dnia wyglądały przepięknie!  Zanim kolorowy ołówek poszedł w ruch, a pani dyrektor Beata Chrustowicz  wypowiedziała uroczyście słowa „Pasuję cię na przedszkolaka” dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz złożyły uroczyste ślubowanie. To była prawdziwa uczta dla oczu, uszu i serc. Oj, zakręciły się rodzicom w oczach łzy wzruszenia a niektórym dzieciom z tremy i lęku przed pierwszymi publicznymi występami. Ale nie przesłoniły one radości i dumy z bycia prawdziwym przedszkolakiem, tym bardziej, że w nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki!  Maluszki pięknie zatańczyły i zaśpiewały  dla swoich wzruszonych i dumnych rodziców!


Zaloguj