SMERFNE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA:)

  Iwona Wróbel

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dzieci w smerfnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Maluszki śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po udanym występie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz wręczyła drobne upominki dzieciom, były to między innymi książki, płyty ze zdjęciami z pobytu w przedszkolu oraz akcesoria do piaskownicy. Wszystkim dzieciom życzymy miłego wypoczynku i sukcesów w dalszej edukacji:)


PIKNIK RODZINNY.

  Iwona Wróbel

W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość – Święto Rodziny.   Jak co roku dzieci przygotowały z tej okazji występy. W programie artystycznym znalazły się tańce w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych pod kierunkiem pani instruktorki tańca ze Studia Tańca „Cantinero” z Tomaszowa Mazowieckiego. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie oklaski. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny w ogrodzie przedszkolnym. Dalsza cześć „Święta Rodziny” miała charakter zabawowy. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców czy baniek mydlanych. Zabawy, konkurencje i tańce prowadziła  pani instruktorka Małgorzata Nasulewicz. Do zabaw chętnie włączali się także rodzice. Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

  Ewelina Biskup

Jak co roku maj i czerwiec to miesiące, w których przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i dzień pożegnań. Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w naszej szkole odbyło się 19 czerwca 2019 r. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice. „Żabki” na zakończenie przedszkola zaprezentowały występ artystyczny, który rozpoczął się od wspólnego wierszyka „My jesteśmy Żabki mamy swoje sprawki wesoło kumkamy i wszystkich witamy”. Rodzice zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. Dzieci otrzymały od pań dyplomy i książki, a od swoich rodziców upominki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim dzieciom życzymy miłego wypoczynku i sukcesów w dalszej edukacji.


ŚWIĘTO RODZINY 2019

  Anna Kupis

   W piątek 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkie dzieci  i ich  rodziców. Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw  zaprezentowały się najmłodsze dzieci tańcząc – taniec, którego nauczyły się na zajęciach tańca prowadzonych przez instruktorów z Cantinero. Potem wystąpili  uczniowie z  klasy VI i VIII umilając czas piosenką i tańcem. Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek do skakania,  wata cukrowa, napoje, lody. Jednak największą atrakcją festynu były wspólne zabawy z naszym gościem instruktorką  Małgorzatą Nasulewicz . Wszyscy uczniowie patrząc na p. Małgosię tańczyli zumbę, bawili się chustą animacyjną, przeciągali linę i brali udział w wielu różnych konkurencjach.  Na sam koniec pikniku chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele zatańczyli Belgijkę, a młodsze dzieci puszczały ogromne  bańki mydlane i otrzymywały balonowe kwiaty . Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.


Spotkanie z żołnierzem

  Anna Kupis

Dnia 5 czerwca b.r wszystkie grupy przedszkolne odwiedził tata Wojtusia i Magdy, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Andrzej Oleksik opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Maluszki i starszaki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i wyposażenie żołnierza a także przymierzyć niektóre części stroju. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wojtusia i Magdy za tak miłe spotkanie!


Zaloguj