DZIEŃ ZIEMI U SMERFIKÓW🌍🌍🌍

  Martyna Piwowarczyk

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Smerfiki już od kilku dni przygotowywały się na ten dzień! Wykonały piękne prace plastyczne i oglądały filmy edukacyjne o ekologii. Maluszki dowiedziały się, że Ziemia jest  naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Smerfiki próbowały także ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Razem z ciociami uczyły się do którego kosza wrzucać różne odpady, śpiewały i tańczyły z ,, Panią Ziemią”, wykonały piękny plakat z korków a na koniec przysięgły, że zawsze będą dbać o naszą Ziemię! W nagrodę maluszki otrzymały od cioć niespodzianki- bransoletki z napisem ” Dbam o Ziemię „. Dzieciaczki były zachwycone! To był cudowny dzień! 😁


ŚWIĘTA WIELKANOCNE

  Martyna Piwowarczyk

Smerfiki z niecierpliwością oczekiwały na Święta Wielkanocne. Przez cały tydzień maluszki rozmawiały z ciociami o zwyczajach Wielkanocnych i zrobiły piękne Wielkanocne koszyczki. A kiedy byliśmy na placu zabaw Zajaczek Wielkanocny zostawił w nich coś słodkiego dla Smerfików! Dzieci po powrocie miały niespodziankę! W piątek zasiedliśmy do wspólnego Wielkanocnego Śniadanka, podzieliliśmy się jajeczkiem i dzieci zajadały babeczki i baranka z ciasta! Było bardzo miło i klimatycznie!

Życzymy Rodzicom i naszym kochanym przedszkolakom cudownych, ciepłych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy! A maluszkom przypominamy, że mają zadaną pracę domową a mianowicie mocno oblać wodą rodziców w Lany Poniedziałek!

🐣
🐣
🐣
🐣
🐣

MALI ARTYŚCI

  Martyna Piwowarczyk

Smerfiki w związku z realizacją ogólnopolskiego programu ,, Zabawy sztuką” dowiedziały się kim jest,, malarz artysta”. Maluszki wiedzą już jakie narzędzia potrzebne są malarzowi do stworzenia obrazu, jak wygląda sztaluga i płótno malarskie. Następnie dzieci przemieniły się w ,,artystów malarzy” i na sztalugach stworzyły przepiękny wiosenny obraz. Okazało się że nasze Smerfiki są bardzo utalentowane plastycznie!


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  Martyna Piwowarczyk

W naszym przedszkolu obchodziliśmy ostatnio ,, Światowy Dzień Wody”.

U Smerfików zostały przeprowadzone zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dotyczące dbania o wodę. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Maluszki obejrzały bajkę edukacyjną „Niezwykła podróż kropelki”. Zajęcia były połączone także ze świetną zabawą. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Przedszkolaki uczyły się nazywać cechy wody, prowadziły doświadczenia badające jej właściwości. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom puszczanie statków i obserwowanie rozwijających się na wodzie papierowych kwiatów. Nie zabrakło też ciekawych zabaw ruchowych i cudownej pracy plastycznej . Wszystkie maluchy zasłużyły na odznakę ,, oszczędzam wodę”, którą otrzymały od cioć po skończonych zajęciach. Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i ciekawe wydarzenia.


WITAJ WIOSNO!

  Martyna Piwowarczyk

21 marca Smerfiki powitały długo wyczekiwaną wiosnę! Maluszki w oczekiwaniu na tę cudowną porę roku przygotowały wspaniałe prace plastyczne „żabki” i „bociany” , które ozdobiły naszą salę. Razem z ciociami dzieciaczki założyły „wiosenny ogródek”. Maluszki z wielkim zaangażowaniem sadziły cebulkę, rzeżuchę, tulipanki i hiacynty! Po tych wszystkich przygotowaniach Smerfiki wykonały Marzannę i razem z grupą „Żabki” wyruszyły na „wiosenny pochód”. Po drodze spotkały „Panią Wiosnę”, która zagościła u nas już na dobre!


Zaloguj