DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

  Iwona Wróbel

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych: Skrzaty, Żabki i Smerfiki odwiedziły Misia w bawialni „Nikuś”. Była oczywiście świetna zabawa z Misiem; dzieci korzystały ze sprzętu w sali zabaw oraz zjadły przepyszny tort.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

  Iwona Wróbel

W Punkcie Przedszkolnym w Publicznej Szkole im. W .i H. Ossowskich dzieci z grupy „Smerfy” brały udział w uroczystym pasowaniu na przedszkolaka. Maluszki tego dnia występowały przed zgromadzoną publicznością i zaprezentowały przepiękny program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek i tańca. Następnie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz za pomocą „czarodziejskiego ołówka” pasowała kolejno każde dziecko na przedszkolaka. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej uroczystości dzieci za piękny występ dostały dyplom oraz książeczkę. W sali przedszkolnej czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka- poczęstunek. Dziękujemy mamie Ignasia za pyszny tort. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń nie tylko dla dzieci ale również dla ich rodziców, którzy z dumą oglądali cały występ.


SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM.

  Iwona Wróbel

Nasze przedszkole gościło Pana leśnika –Karola Chajdeckiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego, który opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszej okolicy. Mówił również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Sprawiły, że dzieci z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchały tego co Leśniczy chciał przekazać i nauczyć.


ZABAWY W FRYZJERA.

  Iwona Wróbel

W grupie Smerfów powstał salon fryzjerski „ U Smerfików”. Ciocie zaprezentowały dzieciom przybory, które są potrzebne w pracy fryzjera. Następnie dzieci mogły same wcielić się w rolę fryzjera- czesały kolegów i koleżanki. Na zakończenie każde dziecko miało zrobioną fryzurę przez ciocie, nie obyło się bez malowania włosów. Był to wspaniały dzień.


Próba ewakuacyjna.

  Iwona Wróbel

Dnia 13 października odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale strażaków z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunicach.


Zaloguj