Cudowny DZIEŃ DZIECKA w Kunicach

  Martyna Piwowarczyk

Ach cóż to był za wspaniały dzień! 9 czerwca nasze Smerfiki i inne dzieci miały okazję wyszaleć się na dmuchańcach, zjeść popcorn, watę cukrową i pyszną kiełbaskę z grilla! Wszystko to dla naszych dzieciaczków z okazji ich święta! Były gry i zabawy i pyszny poczęstunek!

Dzieci były zachwycone wszystkimi atrakcjami! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci!


Wycieczka Smerfów!

  Martyna Piwowarczyk

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

DO GMINNEJ BIBLIOTEKI W SŁAWNIE

26 maja ,,Smerfiki’ i ,,Żabki’ wybrały się do gminnej Biblioteki Publicznej w Sławnie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tak dużej bibliotece.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę ,miały okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, zapoznały się również ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom kilka bajeczek oraz pomogły maluszkom wykonać obrazek dla rodziców. Na zakończenie dzieciaczki w nagrodę za grzeczne zachowanie w bibliotece i czytelni dostały od pani bibliotekarki po cukiereczku.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze! Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

Następnie maluszki wyszalały się na placu zabaw w Sławnie. Troszkę zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.


Wszystkie kwiaty dla MAMY i TATY

  Martyna Piwowarczyk

Kochana Mamo, Drogi Tato!

Z okazji Waszego Święta, za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem -zdrowia, sił i codziennej radości-

wraz ze słowami największej wdzięczności, za wszystkie dla mnie trudy i starania

składamy Wam dziś podziękowania…


DZIEŃ STRAŻAKA

  Martyna Piwowarczyk

4 maja w całej Polsce strażacy obchodzą swoje święto. Nasze Smerfiki także uczciły ten dzień! W całym przedszkolu w tym dniu zrobiło się czerwono! Maluszki wykonały cudowne arcydzieło – ,,wóz strażacki” a następnie rozmawialiśmy o trudnej pracy jaką wykonuje strażak. Dzieci zapoznały się z atrybutami strażaka, które są niezbędne w jego pracy i dowiedziały się jak zachować się w czasie pożaru. Wspólnie utrwaliliśmy numery alarmowe oraz zasady wzywania służb ratunkowych. Następnie maluszki wzięły udział w ,,akcji ratowniczej”!

Na pomoc dzieci i strażaków mógł liczyć także kotek, który nie umiał zejść z drzewa. Na zakończenie wszyscy mali strażacy zatańczyli ,,strażacką zumbę” i pozowali do zdjęć! Poprzez zabawę dzieci wiele się nauczyły i mamy nadzieję, że będą umiały odpowiednio się zachować w sytuacji zagrożenia pożarem. Dzieciaczki były zachwycone zajęciami! A może nasze małe Smerfiki zostaną w przyszłości strażakami…


MALI PATRIOCI

  Martyna Piwowarczyk

MALI PATRIOCI

W naszej szkole upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi. Smerfiki także wzięły udział w tych uroczystościach. Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Dzieci obejrzały prezentację na temat znaczenia tych świąt w historii naszej ojczyzny, a po niej zaśpiewały wspólnie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie maluszki wykonały piękną pracę plastyczną – flagę Polski i wzięły udział w szkolnej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja i razem z całą szkołą zaśpiewały Hymn Polski. Było uroczyście i wzruszająco…


Zaloguj