JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ, BIERZEMY MISIA W TECZKĘ!!! 🧸🧸

  Martyna Piwowarczyk

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ, BIERZEMY MISIA W TECZKĘ!!! 🧸🧸🧸

 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Z tej okazji nasze Smerfiki razem z Żabkami pojechały do bawialni ,,Nikuś” w Opocznie. Oczywiście odwiedził je tam Miś, dla którego maluszki miały pyszny tort! Był pyszny! Oprócz szaleństwa

w kuleczkach, na trampolinie i zjeżdżalniach były wspólne tańce

i zabawy. Dzieci wróciły z pierwszej w tym roku wycieczki z szerokim uśmiechem na buziach! Po powrocie dzieciaczki pozowały w ,,misiowej foto budce” i wykonały wspaniałą pracę plastyczną.

To był wspaniały dzień! 😀😀😀


Dzień postaci z bajek

  Martyna Piwowarczyk

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, dlatego nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ciocie przebrały tego dnia Smerfy w piękne bajkowe stroje, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach jak też układały „bajkowe” puzzle. Ciocie wystawiły dzieciom teatrzyk kukiełkowy „Trzy Świnki” co sprawiło maluszkom wielką radość!

Ogromną niespodziankę sprawiły dzieciom ciocie we wtorek! Ciocie z dwóch grup wystawiły wspólnie dla Smerfików i Żabek teatrzyk „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie każdy na widowni otrzymał od Baba Jagi słodkiego pierniczka. Wszystkie dzieci były zachwycone i nagrodziły swoje ciocie gromkimi brawami!


DZIEŃ DYNI

  Martyna Piwowarczyk

We wtorek 2 listopada obchodziliśmy „Dzień dyni” w naszym przedszkolu. Smerfiki były ubrane tego dnia na pomarańczowo. Nasz dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi. Święto Dyni rozpoczęliśmy tańcem z ogromną dynią oraz wykonaniem pięknej pracy plastycznej – dyni z papierowego talerzyka. Następnie dzieci obejrzały bajkę edukacyjną – „Dynia pod ochroną”, dzięki której dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Dzieci zobaczyły co dynia ma w środku i wybierały z niej ziarenka. Następnie przyszedł czas na degustację „dyniowych ziaren”. Smerfiki po degustacji przystąpiły do „dyniowych zawodów”. Na początek dyniowe kręgle – maluchy przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy. Na zakończenie oczywiście ulubiona zabawa dzieci czyli pozowanie do zdjęć w foto-budce „dyniowej karocy”.


DZIEŃ DRZEWA    🌳

  Martyna Piwowarczyk

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

W ciągu tygodnia Smerfiki wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą salę. Zrobiliśmy także ogromne drzewo z jesiennych skarbów. Największą niespodzianką dla dzieci był zaproszony gość –Leśniczy, Pan Karol Chajdecki z Nadleśnictwa Opoczno, który bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przekazał dzieciom dużo ciekawostek o drzewach, roślinach i zwierzętach. Smerfiki podziwiały piękne zdjęcia zwierząt, które można spotkać w lesie. Na zakończenie wizyty Pan Leśniczy wręczył dzieciom upominek – zakładkę do książki. Bardzo dziękujmy Panu Leśniczemu za odwiedziny i przeprowadzenie wspaniałej lekcji przyrody! Na zakończenie dnia dzieciaczki z ciociami zatańczyły i zaśpiewały wokół drzewa na placu szkoły. Bardzo chętnie również przytulały drzewko! Następnie wsadziliśmy kilka sadzonek drzewek, które dostaliśmy od Nadleśnictwa Opoczno, za które serdecznie dziękujemy!

🌳🌲🌳


ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W NASZYM PRZEDSZKOLU…

  Martyna Piwowarczyk

🖐

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W NASZYM PRZEDSZKOLU…

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. W grupie Smerfików odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Dzieci bawiły się przy piosence „Myje ręce” Śpiewających Brzdący, odrysowywały na kartce swoje swoje rączki oraz rysowały uśmiechnięte buzie na „czystych rękawiczkowych rączkach” Na zakończenie wykonały eksperyment pt.,,Dlaczego warto myć ręce?”, po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.


Zaloguj