DZIEŃ CHŁOPAKA.

  Iwona Wróbel

29 września świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. W tym szczególnym dniu chłopcy brali udział w różnych konkurencjach, w których pokazali jakimi są siłaczami. Chętni chłopcy „oddali się” w ręce dziewczyn i zagościli w salonie barberskim.. Na zakończenie wszyscy dostali upominek oraz uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
REALIZACJA PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

  Iwona Wróbel

Grupa Smerfy kolejny już rok przystąpiła do realizacji programu antytytoniowego „Czyste Powietrze wokół nas”, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Epidemiologiczno- Sanitarną w Opocznie. Założeniem programu było zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierowego.
Program został podzielony na pięć zajęć:

  1. Wycieczka-  dzieci brały udział w wycieczce po najbliższej okolicy, której celem było zwrócenie uwagi na różne źródła dymów oraz miejsca skąd mogą się wydobywać.
  2. Co i dlaczego dymi?-  Podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się skąd wydobywają się dymy, określały ich przyczyny oraz rodzaje. Realizując dane zagadnienie nauczyciel wykorzystał plakat ze źródłami dymu oraz zaprezentował dzieciom pokaz slajdów na tablicy interaktywnej pt. „Czyste powietrze wokół nas- co i dlaczego dymi”.
  3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?- podczas realizacji kolejnego zagadnienia przedszkolaki dowiedziały się na temat szkodliwości palenia papierosów. Chłopcy i dziewczynki przenieśli się do krainy pełnej kwiatów.
  4. Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?-  przedszkolaki wspólnie z Dinkiem wybrały się na wycieczkę pociągiem. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat odczuć zielonego smoka podczas przebywania w zadymionym pomieszczeniu.
  5. Jak unikać dymu tytoniowego?- podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się jak zachować się gdy znajdują się w pomieszczeniach zadymionych oraz jak zachować się kiedy dorośli palą. Nauczyciel zapoznał ich ze znakiem zakazu palenia. Na koniec wykonali pracę plastyczną „zakaz palenia”. Wspólnie z wychowawcą stworzyli gazetkę dla rodziców.

Przedszkolaki z Kunic bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach . Dzieci dowiedziały się jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz jak powinny się zachować podczas obecności kiedy ktoś zapali papierosa w ich obecności.


Spotkanie z zajączkami.

  Iwona Wróbel

Przed Świętami Wielkanocnymi Smerfiki odwiedziły zajączki. Oprócz uśmiechu i zabawy przyniosły dzieciom czekoladowe jajeczka, które zostały ukryte w sali przedszkolnej. Maluszki wcieliły się w rolę poszukiwaczy słodkości. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na „Wielkanocną pisankę”. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Zajączki miały także niespodziankę dla wszystkich przedszkolaków. Obdarowały dzieci zabawkami do sali.


Zaloguj