Razem z „Kubusiem” dbamy o ptaki zimą

  Ewelina Biskup

Jak co roku w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Panie zaprezentowały dzieciom plakaty ptaków zimujących w Polsce, jak i tych odlatujących na okres zimy do cieplejszych krajów. Przedszkolaki wykonały grupową pracę plastyczną „Ptaki w karmniku”, po czym udały się do ogródka dydaktycznego, by tam uzupełnić kilka karmników ptasimi smakołykami. Dzieci z grupy „Żabki” wiedzą, że obecna pora roku to trudny czas dla ptaków, dlatego nigdy nie zapominają o swoich skrzydlatych przyjaciołach.


Wigilia w naszym przedszkolu

  Ewelina Biskup

W piątek 18 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia Święta Bożego Narodzenia. W całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona  atmosfera. Panie rozdały dzieciom opłatek i złożyły najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie i składanie świątecznych życzeń. Nie zabrakło też wspólnego wigilijnego poczęstunku. Przedszkolaki obdarowały Panią Dyrektor oraz pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi upominkami. Wierzymy, że takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie „Żabki”

  Ewelina Biskup

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z tradycją bożonarodzeniową. Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie pierników i ich ozdabianie. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu. Mamy nadzieję, że dzieci poprzez różne działania zostały przez swoje panie dobrze wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu.


Pasowanie na przedszkolaka u „Żabek”

  Ewelina Biskup

W minionym tygodniu, a dokładnie 10 grudnia, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci były bardzo dumne z tego, że mogą wystąpić i zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Przedszkolaki wspólnie recytowały zbiorowe wiersze, przeplatane śpiewaniem piosenek ilustrując ruchem ich treść. Zaprezentowały również taniec do piosenki „Dance Monkey”. Po występie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowanym ołówkiem. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Po uroczystości na sali gimnastycznej przedszkolaki świętowały w swojej klasie. Na dzieci czekała niespodzianka – pyszny torcik. Wszystkim pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu.


Odwiedziny niezwykłego gościa – Św. Mikołaj w przedszkolu

  Ewelina Biskup

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły i długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przed jego nadejściem dzieci stroiły choinkę. Przedszkolaki ubierały świąteczne drzewko w kolorowe bombki, światełka oraz łańcuchy. Dzieci przygotowały dla Mikołaja niespodzianki w postaci piosenki oraz wierszyków. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny!


Zaloguj