Andrzejki

  Julita Karkocha

30 listopada dzieci z grupy „Żabki” obchodziły „Andrzejki”. Tego dnia przedszkolaki witały w swoim przedszkolu czarownice, które przepowiadały im przyszłość. Poprzez szereg wróżb i zabaw zapewniły dzieciom wiele radości. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie gwiazdek, zabawy z butami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wrzucanie monet do wody, lanie wosku itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce wspólnie z dziećmi z grupy Smerfy. Po wspólnych zabawach na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek.


Dzień Chleba

  Julita Karkocha

Wczoraj Żabki obchodziły Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Przedszkolaki zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu bułeczek. Poznały składniki potrzebne do przygotowania tego pysznego wypieku, a także pomagały je przygotować. Do wyrobienia ciasta posłużył nam robot wielofunkcyjny zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.


Pasowanie na Przedszkolaka 2023/2024

  Julita Karkocha

We wtorek 21.11.2023r., przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.

Dzieci w galowych strojach, z dumą, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także pięknie tańczyły przed zgromadzoną publicznością. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” pasowała kolejno każde dziecko na przedszkolaka. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej uroczystości dzieci za piękny występ dostały dyplomy oraz książeczki zakupione przez rodziców. W sali przedszkolnej czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka- poczęstunek. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.


Dzień Dyni

  Julita Karkocha

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni. Główna bohaterka „dynia” okazała się być dla dzieci wielką inspiracją. W trakcie świętowania odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, malowanie dyni, dyniowe puzzle i wiele innych. Nie brakowało tańców i śmiesznych konkurencji. A to wszystko w rytmie wesołej muzyki. Dzieci wspólnie z Ciociami upiekły także dyniowe babeczki. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, a uśmiechnięte buzie dzieci były tego najlepszym dowodem.


Dzień Drzewa

  Julita Karkocha

Dnia 10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Wspólnie ułożyły drzewo z jesiennych darów natury i przeszły ścieżką sensoryczną.

19 października, odwiedził nasze przedszkole pan Leśnik, który zapoznał dzieci z etapami wzrastania drzewa i ich rodzajami. Uświadomił także dzieci kogo mogą spotkać w lesie i jak się zachować podczas takiego spotkania. W taki oto sposób kształtujemy postawę ekologiczną wśród wychowanków i poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.


Zaloguj