Zakończenie przedszkola

  Julita Karkocha

,,Wakacyjne plany Żab” 🐸🐸– pod takim hasłem Żabki zaprezentowały ostatnie w tym roku szkolnym przedstawienie. Drodzy Rodzice, Kochane Dzieciaki, dziękujemy za wspólnie spędzony rok! Mamy nadzieję, ze była to dla Was przygoda, którą będziecie miło wspominać 🙂 Ciocie Julitka, Monia i Aga życzą wspaniałych wakacji 🌞⛱️🌴


Dzień Dziecka u Żabek

  Julita Karkocha

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które wszystkie Przedszkolaki oczekiwały z niecierpliwością. W tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany.

Pierwszą atrakcją, która czekała na Żabki zaraz po przyjściu do przedszkola było malowanie buziek. Ciocia Monia i ciocia Aga stworzyły na buźkach dzieci istne arcydzieła 🙂  W dalszej części dnia, dzieci udały się do sali Smerfików, którą ciocie zamieniły w SALĘ KINOWĄ. Dzieci zakupiły w kasie biletowej bilety i otrzymały ciepły popcorn. Po zajęciu miejsc Przedszkolaki na dużym ekranie obejrzały bajkę pt. ,, Byczek Fernando”. Po powrocie do sali każdy otrzymał wspaniały prezent, który zabrał ze sobą do domku.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń 🙂


Wycieczka do Sławna

  Julita Karkocha

W czwartek 26 maja Żabki i Smerfiki wraz z ciociami wybrały się na wycieczkę do Sławna. Zaraz po wyjściu z autobusu dzieci udały się do Biblioteki Publicznej gdzie powitała nas pani Zuzanna Broszczyk- kierownik biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością i zaciekawieniem wysłuchały pani bibliotekarki, która wprowadziła dzieci w to magiczne miejsce. Zdecydowana większość maluchów była pierwszy raz wśród tylu książek. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Po krótkim wprowadzeniu wszyscy ustawili się w pociąg i przejechali między regałami ustawionymi w wypożyczalni. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe, bogato ilustrowane książeczki, które mogły przeglądać. Następnie dzieci udały się do czytelni, gdzie wysłuchały bajek czytanych przez ciocie i wykonały pracę plastyczną dotyczącą wysłuchanej bajki. Dzieci podziękowały paniom za serdeczne przyjęcie i opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy, obiecując, że niebawem znów się tam pojawią. Następnie, spacerkiem, dzieci udały się na plac zabaw, gdzie korzystały z mnóstwa atrakcji się tam znajdujących. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.


Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty

  Julita Karkocha

Mama i Tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.

Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata! Wiedzą o tym Przedszkolaki, które przygotowały dla swoich Rodziców występ- niespodziankę, chcąc wyrazić tym, jak bardzo ich kochają ❤️


Mali Patrioci

  Julita Karkocha

W ubiegłym tygodniu zajęcia w grupie Żabek poświęcone były świętom majowym: 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Jest to wspaniała okazja na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Pierwszym z zagadnień było poznanie historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały legend związanych z historią Polski, oglądały filmiki o powstaniu państwa polskiego, a także zapoznały się z ,,Katechizmem polskiego dziecka”. Dzieci utrwaliły symbole narodowe wykonując wspaniałe  prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik. Wzbudzenie u przedszkolaków zainteresowania historią od najmłodszych lat jest kluczowe dla nauki patriotyzmu i kształtowania pozytywnych postaw patriotycznych. Podsumowaniem cyklu zajęć była uroczysta akademia przedstawiona przez zerówkę i klasę VIII.


Zaloguj