Międzynarodowy Dzień Kropki

  Ewelina Biskup

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Najważniejszym przesłaniem tego nietypowego święta jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. Celem zajęć było wzbudzenie u przedszkolaków kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Tego dnia dzieci w przedszkolu miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Na zajęciach dostrzegaliśmy wspólnie kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też na placu przedszkolnym tworząc kropki na tablicy do rysowania oraz chodniku. Tego dnia było kolorowo i radośnie.


Poznajemy zasady bezpieczeństwa

  Ewelina Biskup

We wrześniu realizowane są zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Nasze przedszkolaki podczas zajęć poznały zasady ruchu drogowego, uczyły się podstawowych znaków drogowych, zasad poruszania się pieszych i rowerzystów po ulicy oraz właściwego przechodzenia przez jezdnię. Każdy przedszkolak dowiedział się jak powinien być przygotowany do jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Następnie „Żabki” udały się na spacer po najbliższej okolicy, aby zastosować w praktyce poznane w przedszkolu wiadomości o ruchu drogowym. Przedszkolaki założyły kamizelki odblaskowe, aby być jeszcze bardziej widoczne na drodze.


W przedszkolu wesoło się bawimy i ważnych zasad się uczymy

  Ewelina Biskup

Na początku roku Panie wprowadziły swoich wychowanków w świat przedszkolnych zasad, opracowując wspólnie z dziećmi „kodeks przedszkolaka”. Dzieci podpisały się pod zasadami zawartymi w kodeksie poprzez odciskanie palców swoich dłoni. To znak ich aprobaty i wyraz gotowości do przestrzegania zasad i norm w nim zawartych. Nie zapomnieliśmy również o przypomnieniu procedur bezpieczeństwa COVID 19.


Swobodne zabawy dzieci

  Ewelina Biskup

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Dzieci potrzebują ruchu, towarzystwa oraz spontanicznego wyrażania siebie poprzez zabawę. W naszym przedszkolu oprócz ciekawych zajęć zawsze będzie czas na tzw. swobodną zabawę dzieci. Sami zobaczcie w naszej galerii, jak to wygląda :-).


Witamy w przedszkolu w nowym roku 2020/2021

  Ewelina Biskup

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje. 1 września nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Przedszkolaki spotkały zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych. Przez pierwsze dni pobytu w przedszkolu poznawaliśmy siebie nawzajem. Dzieci z radością prezentowały się w strojach żabek. Po zapoznaniu z baśnią „Żabi król” bardzo chętnie wcielały się w rolę żabiego księcia i księżniczki. Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w grupie „ŻABKI”. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.


Zaloguj