Święto Mamy i Taty

  Ewelina Biskup

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie przez wiele dni. To Święto Mamy i Taty! W dniu 24 maja dzieci z grupy „Żabki” zaprezentowały program artystyczny: wiersze, piosenki oraz taniec dla kochanych rodziców. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i recytatorskie. W domkach wręczyły swoim najdroższym rodzicom laurki i niespodzianki.


Światowy Dzień Pszczół

  Ewelina Biskup

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Dzieci przebrane w czarno-żółte stroje dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i pracę pszczelarza. Tego dnia zabawy było bardzo dużo, a na buziach nie brakowało uśmiechów.


Święto Konstytucji 3-go Maja

  Ewelina Biskup

30 kwietnia przedszkolaki pilnie brały udział w zajęciach dotyczących historii naszego kraju. Wykonały biało-czerwone flagi pokazując przywiązanie do barw narodowych i radośnie włączyły się w obchody Świąt Konstytucji 3 Maja i Flagi Polski. Dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego i wyrecytowały wyuczone wierszyki.


Światowy Dzień Książki

  Ewelina Biskup

23 kwietnia nasza grupa obchodziła w przedszkolu „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę i przeglądały zgromadzone w niej książki. W trakcie zajęć dowiedziały się jak powstaje każda książka i jak należy o nie dbać. Otrzymały od swoich pań kolorowe zakładki do książki. W ramach pracy plastycznej każde dziecko wykonało zakładkę do książki. Na koniec ciocie przeczytały swoim wychowankom wybrane opowiadania z ulubionych książeczek.


Kubusiowi Przyjaciele Natury – DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO – DZIEŃ ZIEMI

  Ewelina Biskup

W czwartek 22 kwietnia grupa „Żabki” obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Ten dzień był również okazją do realizacji tematu DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „SEGREGUJ ŚMIECI. CO, GDZIE I PO CO WYRZUCAMY?”. W trakcie zajęć przedszkolaki oglądały plansze przedstawiające różne rodzaje pojemników przeznaczonych do segregacji, uzupełniały karty pracy i segregowały odpady. Następnie wykonały tematyczna pracę plastyczną. Podsumowując dzień wybrały się na spacer w celu posprzątania okolicy swojej szkoły.


Zaloguj