Mali Patrioci

  Julita Karkocha

W ubiegłym tygodniu zajęcia w grupie Żabek poświęcone były świętom majowym: 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Jest to wspaniała okazja na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Pierwszym z zagadnień było poznanie historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały legend związanych z historią Polski, oglądały filmiki o powstaniu państwa polskiego, a także zapoznały się z ,,Katechizmem polskiego dziecka”. Dzieci utrwaliły symbole narodowe wykonując wspaniałe  prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik. Wzbudzenie u przedszkolaków zainteresowania historią od najmłodszych lat jest kluczowe dla nauki patriotyzmu i kształtowania pozytywnych postaw patriotycznych. Podsumowaniem cyklu zajęć była uroczysta akademia przedstawiona przez zerówkę i klasę VIII.


Międzynarodowy Dzień Ziemi u Żabek

  Julita Karkocha

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” nasza grupa świętowała „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorach zielonym – ląd i niebieskim – woda. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć nauczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, stworzyły także Kodeks Ekologa. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały także pracę plastyczną – ekologiczną kulę ziemską.


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

  Julita Karkocha

Żabki zasiały owies, poznały tradycje i obrzędy wielkanocne , przygotowały prace plastyczne , a następnie zasiadły do wielkanocnego śniadania życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt.Planetarium

  Julita Karkocha

W środę 6 kwietnia w naszej szkole stacjonowało mobilne planetarium. Dzieci miały możliwość podróżować po odległych zakątkach Wszechświata. Każdy przedszkolak mógł podziwiać kosmos z bliska. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Była to wspaniała, wyjątkowa podróż, którą Żabki zapamiętają na długo.


Zaloguj