Wycieczka do Ranczo Agrobanda

  Julita Karkocha

24 maja Żabki i Smerfiki wybrały się na wycieczkę do Dziecięcego Zoo- Ranczo „Agrobanda” w Wolicy 🚍

Tuż po przekroczeniu bramy, przedszkolaków powitały panie przewodniczki wraz z uroczymi zwierzątkami: alpakami🦙 osiołkami 🫏i kózkami 🐐. Po wejściu każdy przedszkolak otrzymał kubeczek z jedzonkiem, dzieciaki z wielką radością dokarmiały te przemiłe stworzonka.

Wędrując dalej oglądaliśmy rodzinę wielbłądów 🐫, krówki, koniki, sarenki, owieczki, a także śliczną zebrę o imieniu Oreo 🦓.

Po zakończeniu zwiedzania, przedszkolaki miały możliwość przejechania się na kucyku 🐎 w pięknych okolicznościach przyrody. Po spacerze, dzieci korzystaly z przygotowanej atrakcji jaką były ,,dmuchańce”.

Na zakończenie dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska.

Był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają go na długo 🥰


Kubusiowi Przyjaciele Natury

  Julita Karkocha

W środę 15 maja przedszkolaki z grupy Żabek i Smerfików wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej w Kunicach 👨‍🚒👩‍🚒, gdzie miały okazję bliżej poznać zawód strażaka. Dzieci oglądały pojazdy pożarnicze🚒, sprzęt ratowniczy i gaśniczy🧯 oraz ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Dzieci zobaczyły także jak wygląda w środku kabina wozu strażackiego 🚒 Odwiedziny przedszkolaków były również okazją do pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Na koniec odwiedzin dzieci podziękowały za wspaniałą wycieczkę🥰Kubusiowi Przyjaciele Natury

  Julita Karkocha

To już kolejny rok, w którym chcemy bawić się i uczyć z Kubusiem.. Kubuś jest naszym przyjacielem i bardzo lubimy zajęcia z nim. Nasze przedszkole bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jednym z tematów realizowanych w ramach projektu jest ,, Misja Sklep. Na tropie zakupów i życia w zgodzie z naturą” 🍐🥕🥗 Na początku dzieci wysłuchały listu napisanego przez Kubusia dotyczącego dbania o zdrowe odżywianie i kondycję fizyczną oraz obejrzały film ,,Dbaj o ruch i odżywianie, bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanieˮ. W trakcie zajęć każdy przedszkolak otrzymał listę zakupów, z którą udał się do sklepu znajdującego się w sali. Zakupiony towar stał się podstawą przygotowania zdrowego posiłku na papierowym talerzu z podziałem na: owoce, warzywa, produkty białkowe, zbożowe. Następnie dzieci razem z Kubusiem udały się na zajęcia sportowe pod okiem trenera, gdzie zadbały o odpowiednią kondycję fizyczną 🤸‍♀️⛹️‍♀️


Zaloguj