Magiczny dzień wróżb

  Julita Karkocha

W ostatnie dni listopada, nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Żabki chciały zajrzeć w przyszłość i dowiedzieć się co im przyniesie los. Tego dnia przedszkolakom towarzyszyła wróżka Alda i czarownica Malwina, które zabrały dzieci do świata magii. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Żabki dowiedziały co czeka ich w niedalekiej przyszłości, jaki zawód wybiorą w dorosłym życiu, a także jak będzie miała na imię ich sympatia. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.


Dzień Pluszowego Misia

  Julita Karkocha

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a także zdradzić mu swoje tajemnice.
O święcie tego bohatera nie zapomniały nasze przedszkolaki. 25 listopada, bo to właśnie wtedy Miś obchodzi swoje urodziny, Żabki razem ze Smerfikami wybrały się na wycieczkę. Zaraz po obiadku, przejechaliśmy autobusem do bawialni ,,Nikuś” w Opocznie. Na miejscu przedszkolaków powitał Miś, który towarzyszył dzieciom w licznych zabawach. Po wspaniałych atrakcjach przygotowanych w bawialni, dzieci wręczyły Misiowi prezent, odśpiewały ,,Sto lat” i skosztowały pysznego tortu.
Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.


Dzień Czarnego Kota

  Julita Karkocha

Zdaniem niektórych- pechowe, pozostali twierdzą, że przynoszą szczęście. Czarne koty- najbardziej tajemnicze wśród mruczków. Dzień 17 listopada, uznany jest jako Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota. O święcie tym, wiedzą także Żabki. Celem obchodów tego dnia, jest zwrócenie uwagi na konieczność opieki nad tymi zwierzętami, ale także walka z uprzedzeniami i przesądami, które przyznawane są dla czarnych kotów. Przedszkolaki poznały także wiele ciekawostek o tych zwierzakach i uczestniczyły w licznych zabawach.


Kto Ty jesteś? Polak Mały!

  Julita Karkocha

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten ważny dzień. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od przypomnienia najważniejszych dla Polaków symboli narodowych. Żabki słuchały wiersza o tematyce patriotycznej i oglądały plansze przedstawiające polskie symbole, a także wykonywały pracę plastyczną. Po przeprowadzonych zajęciach, Żabki ze swoimi ciociami uczestniczyły w przygotowanej przez uczniów szkoły, części artystycznej . Na zakończenie akademii cała społeczność szkolna dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewała hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 


Dzień Postaci z Bajek u Żabek

  Julita Karkocha

W tym tygodniu Żabki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Tego dnia Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek . Nasze przedszkole zamieniło się w Bajkową Krainę, za sprawą pięknych przebrań, w których dzieciaki przyszły do przedszkola. Żabki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach i wspaniale wcielały się w ich role 🙂

Po prezentacji wspaniałych strojów, Żabki wybrały się na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia. Grupa Żabek razem z grupą Smerfików z wielkim zainteresowaniem oglądała przygody ,,Jasia i Małgosi”. W rolę bohaterów wcieliły się ciocie z dwóch grup przedszkolnych.


Zaloguj