Narodowe Czytanie 2018

  Ewelina Borkowska

W piątek uczniowie klasy VI i VIIIa wraz z panią Jolantą Gajewską i Emilią Daroch-Kuleta udały się do Gminnej Biblioteki w Gawronach na kulminację akcji Narodowego Czytania przypadającą na dzień 8 września 2018r. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości wybrano lekturę Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Uczniowie czytali fragmenty.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Ewelina Borkowska

3 września uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny. Zgodnie z tradycją rozpoczęli od Mszy Świętej. Następnie dyrektor pani Beata Chrustowicz powitała wszystkich oraz przedstawiła nowych nauczycieli. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal.


Zakończenie roku szkolnego

  Ewelina Borkowska

22 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się ostatni raz przed wakacjami, aby podziękować za miniony rok oraz przyjąć gratulację za bardzo dobre wyniki w nauce. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Chrustowicz, która podsumowała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz życzyła bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Następnie uczniowie wyróżniający się pod względem zachowania i bardzo dobrych ocen zostali nagrodzeni książkami. W tym dniu został wybrany czytelnik roku,którym został uczeń klasy VI- Mateusz Bugaj. Pani Ewelina podsumowała pracę z programem instaling i nagrodziła Kacpra Trzcińskiego z klasy III, który opanował najwięcej słówek z języka angielskiego w ciągu roku. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursach plastycznych.  Na uroczystości pojawiły się Zuzanna Broszczyk oraz Marta Śmigiel, które wręczyły uczestnikom projektu „Lokomotywa…” nagrody ksiązkowe. Następnie pani dyrektor podziękowała paniom z bibliotek za współpracę. Pan Remigiusz przedstawił osiągnięcia sportowe i zaprezentował zdobyte puchary.  Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za pracę i pyszne dania pani Irenie Ciszewskiej, która odchodzi na emeryturę. Po części oficjalnej uczniowie z wychowawcami udali się do klas aby odebrać świadectwa.ŚWIĘTO RODZINY 2018

  Anna Kupis

W sobotę 16 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach miała miejsce oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Rodzinny. Uroczystość Święta Rodziny rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkich rodziców. Zapoznała z programem imprezy i zachęciła do wspólnej zabawy. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, w której kolejno zaprezentowały się uczniowie z klas O-III. Dzieci poprzez piosenkę, taniec, słowo, humorystyczne scenki wprowadziły wszystkich zebranych gości w rodzinny klimat, a tym samym wyrazili swoją wdzięczność rodzicom za ich trud włożony w wychowanie. Nie zabrakło łez i wzruszeń podczas tak pięknych występów.   Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Nasi szkolni tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: wata cukrowa, napoje, lody, żywe zwierzęta takie jak: króliki, kaczki, gęsi,  sztuczna krowa, która bez problemu dawała się wydoić  nie kopiąc przy tym nikogo. Jednak największą atrakcją festynu były dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, chodzący Kubuś Puchatek  i malowanie twarzy. Na buziach dzieci powstawały kotki, pieski, batmany, spidermany, motylki  itp. wykonane przez nasze szkolne artystki:  p. Monikę J., Monikę Ś.,  p. Julitkę , p. Kasię,  p. Agnieszkę i p. Annę. Ponadto, wszystkie dzieci i dorośli miały możliwość obejrzenia w poszczególnych namiotach przeróżne pokazy naukowe zaprezentowane przez naukowców z   Centrum EduFun  z Gdyni. Dzieci podchodząc do namiotów brały udział w warsztatach naukowych pozwalających m.in.  zbadać swoje DNA, mogły dowiedzieć się czym jest elektryczność, pobawić się niezwykłymi robotami, zobaczyć mnóstwo ciekawych eksperymentów.

Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.

 


Zaloguj