Zakończenie roku

  Ewelina Borkowska

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W tym dniu pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za rok pracy. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Wybrani zostali też sportowcy roku: Maja Ciach, Martyna Kopacz oraz Martyna Franas. Podziękowanie za godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym otrzymali też członkowie zespołu „Kuniczanka” oraz laureaci konkursów plastycznych. Dyrektor p. Beata Chrustowicz życzyła wszystkim udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Na zakończenie nadszedł czas pożegnań z księdzem Wojciechem Wojtyniakiem.Zielona szkoła

  Ewelina Borkowska

W dniach od 3 do 7 czerwca uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w Zielonej Szkole. Tego typu wyjazdy uczą wielu praktycznych umiejętności takich jak: współpraca w grupie,  planowanie i pokonywanie wyzwań w terenie.   

 W tym roku zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wrocławia. Podziwialiśmy najstarszą, zabytkową część miasta Ostrów Tumski oraz Rynek. Następnie zobaczyliśmy gwiazdę wrocławskich atrakcji- Panoramę Racławicką. Kolejnym punktem był Karpacz- karkonoskie miasto położone u podnóża Śnieżki. Pierwszy dzień zakończył się dyskoteką. Następnym punktem programu była Szklarska Poręba a dokładnie szczyt leżący w Górach Izerskich – Wysoki Kamień. Leży on na wysokości 1058 m n.p.m. w Sudetach Zachodnich. Trzeci dzień był wyzwaniem. Cała grupa czarnym szlakiem wspinała się na Śnieżkę. Widoki były niezapomniane, zmęczenie towarzyszyło wszystkim, ale zdobycie szczytu wynagrodziło ból nóg. Ten dzień zakończyliśmy w Świątyni Wang – ewangelickim kościele parafialnym
 w Karpaczu. Czwarty dzień przeznaczony był na zwiedzanie Pragi europejskiej stolicy Czech. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy od dzielnicy zamkowej oraz starego miasta. Podziwialiśmy ratusz z przepięknym zegarem astronomicznym. Zwiedzanie zakończyliśmy na Moście Karola.
Ostatni dzień spędziliśmy w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz kreatywnością. Była to bardzo udana wyprawa.


ŚWIĘTO RODZINY 2019

  Anna Kupis

   W piątek 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkie dzieci  i ich  rodziców. Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw  zaprezentowały się najmłodsze dzieci tańcząc – taniec, którego nauczyły się na zajęciach tańca prowadzonych przez instruktorów z Cantinero. Potem wystąpili  uczniowie z  klasy VI i VIII umilając czas piosenką i tańcem. Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek do skakania,  wata cukrowa, napoje, lody. Jednak największą atrakcją festynu były wspólne zabawy z naszym gościem instruktorką  Małgorzatą Nasulewicz . Wszyscy uczniowie patrząc na p. Małgosię tańczyli zumbę, bawili się chustą animacyjną, przeciągali linę i brali udział w wielu różnych konkurencjach.  Na sam koniec pikniku chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele zatańczyli Belgijkę, a młodsze dzieci puszczały ogromne  bańki mydlane i otrzymywały balonowe kwiaty . Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.


Wesoła lekcja historii

  Anna Kupis

W środę 29 maja odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Uczniowie obejrzeli prezentację grupy rekonstrukcyjnej dotyczącą wojska polskiego sprzed II wojny światowej. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając dzieci i młodzież do czynnego  udziału w zajęciach. Omówili i zaprezentowali  polski mundur wojskowy (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, sprzęt bojowy. Pokazali technikę wojskową i musztrę z udziałem naszych uczniów. Wszyscy mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie naszych przodków oraz przed jakimi stali wyborami. W czasie spotkania  uczestnicy „przenieśli się w czasie” i wczuli się w klimat tamtej epoki. Prelegenci poprowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.
Jesteśmy przekonani, że barwna opowieść, okraszona żartami, na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć.


Zaloguj