Biegi przełajowe – powiat

  Ewelina Borkowska

W piątek, 11.05.2018r., odbyły się powiatowe zawody sportowe w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców w Skroninie. Biegi odbyły się na dystansie 800 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze dziewczęta które zostały Wicemistrzyniami Powiatu Opoczyńskiego w Biegach Przełajowych.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Sara Jakubczyk, Martyna Franas, Martyna Kopacz, Martyna Dusińska, Natalia Pepłowska, Klaudia Będkowska i Wiktoria Skorupa. Opiekun: Remigiusz Łubowski.


Dziewczęta Wicemistrzyniami Powiatu

  Ewelina Borkowska

W środę 9.05.2018 roku, na Orliku w Opocznie odbyły się powiatowe zawody sportowe w mini piłkę nożną dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 7 szkół z powiatu opoczyńskiego ( Prywatna z Opoczna, Wójcin, Idzikowice, Poświętne, Żarnów, Mniszków      i Kunice ). Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Dziewczęta trafiły do grupy 1 z Idzikowicami, Wójcinem i Poświętne. Po rozegraniu wszystkim spotkań nasze zawodniczki zostały wicemistrzyniami powiatu opoczyńskiego w mini piłkę nożną dziewcząt.

Wyniki spotkań dziewcząt:

Kunice – Poświętne   1:0  ( bramkę zdobyła Martyna Franas )

Kunice – Idzikowice  1:0  ( bramkę zdobyła Sara Jakubczyk)

Kunice – Wójcin  2:0  ( bramki zdobyła: Martyna Franas – rzut karny i 1 z akcji)

Finał:

Kunice – Prywatna   0:1

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Sara Jakubczyk, Martyna Franas, Oliwia Śmigiel, Natalia Pepłowska, Martyna Kopacz, Martyna Dusińska, Klaudia Będkowska
i Kinga Długosz.  
Opiekun: Remigiusz Łubowski.


Słynni Europejczycy

  Ewelina Borkowska

Edukacja europejska odgrywa znaczące miejsce w procesie dydaktycznym naszej szkoły. Co roku organizujemy akademie poświęcone Unii Europejskiej. W tym roku 10 maja uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „Słynni Europejczycy”. Wierszem oraz odpowiednio dobranym strojem przedstawili sylwetki słynnych mieszkańców Europy.  Celem tej akademii było rozbudzenie zainteresowań innymi kulturami europejskimi przez poznawanie ważnych i interesujących ludzi reprezentujących poszczególne kultury. Wychowanie w duchu tolerancji, przełamywanie barier kulturowych. Uczenie się i doskonalenie znajomości języków obcych.  Rozwijanie szeroko pojętej kompetencji językowej: popularyzowanie nauki języka angielskiego, wspieranie rozwoju ucznia tak, aby mógł on skutecznie używać języka obcego w codziennych sytuacjach. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI, klasa V wykonała układ taneczny, a klasy VII piosenki w języku niemieckim.


Ogłoszenie

  Ewelina Borkowska

Informujemy, iż w dniu 08.05.2018r. lista dzieci zakwalifikowanych do Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz
klasy I zostanie umieszczona w widocznym miejscu, w siedzibie placówki, w kolejności alfabetycznej.


Lekcja o Konstytucji 3 Maja

  Ewelina Borkowska

W piątek, 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział uczniowie klasy IV oraz chór. 227 lata temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły.                                    Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku i dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn. Apel przygotował p .Remigiusz Łubowski i p. Piotr Wasilewski.

 


Zaloguj