Informacja dla rodziców

  Ewelina Borkowska

Prosimy rodziców o zapoznanie się z Regulaminem Punktu Przedszkolnego z siedzibą w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach oraz o uzupełnienie informacji w załączniku numer 1 do powyższego regulaminu.
Wypełniony załącznik prosimy zostawić w skrzynce, która będzie wystawiona przed budynkiem szkoły w dniach od 02.XI do 06. XI .2020 r


Ogłoszenie

  Ewelina Borkowska

Uwaga od 26 października klasy IV – VIII będą realizować zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.( wstępnie do dnia 8 listopada 2020r.)

Nauczanie zdalne jest w naszej szkole realizowane w oparciu o platformę Office365.

We wszystkich tych stronach uczniowie logują się za pomocą tych samych nazw użytkowników i haseł otrzymanych od wychowawców.

Najważniejsze adresy stron internetowych zawierających aplikacje pakietu Office są następujące:

https://office.com — główna witryna pakietu Office365

https://teams.microsoft.com — strona aplikacji Teams

https://outlook.com — strona programu Outlook do wysyłania/odbierania maili

https://word.office.com — strona aplikacji Word

W przypadku zgubienia/zapomnienia nazwy użytkownika lub hasła ucznia prosimy o skontaktowanie się z wychowawcą klasy.

Stacjonarnie pracują klasy 0-III.


X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Ewelina Borkowska

2 października 2020 roku obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w pierwszy piątek października. Ma na celu przypomnienie i utrwalenie umiejętności mnożenia. W tym dniu chętni uczniowie oraz nauczyciele mogli zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu 2 w nasza szkoła przyłączyła się do akcji. W obchodach tych wzięli udział uczniowie klas
III – VIII, którzy po wylosowaniu kart sprawdzali swoją wiedzę na temat tabliczki mnożenia. Każdy uczestnik, który prawidłowo uzupełnił swoje losy otrzymywał certyfikat. Chętni uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Wszyscy świetnie się bawili.


Ochotnicy z klasy IV rozwiązujący łamigłówki z tabliczki mnożenia

Dzień Drzewa

  Julita Karkocha

10 października to dzień, w którym obchodzimy DZIEŃ DRZEWA. Również w naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto. Tygryski przyszły ubrane na zielono i świętowały cały dzień. Podczas zajęć dzieci mogły się dowiedzieć, dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak można je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Po obiedzie przedszkolaki wyszły z paniami na spacer i „ odwiedziły” swoje drzewko, które zasadziliśmy w pierwszy dzień jesieni. Dzieci uważnie przyglądały się napotkanym drzewom. Po powrocie do szkoły cała grupa dzielnie pracowała przy przygotowaniu Atlasu Drzew oraz pracach plastycznych. Tego dnia każdy przedszkolak z grupy TYGRYSKI złożył również przysięgę drzewom, że będzie o nie dbał.

Mamy nadzieję, że przez celebrowanie takich świąt i edukację ekologiczną wykształcimy w dzieciach od najmłodszych lat dobre nawyki w zakresie ochrony drzew i całej przyrody.Zaloguj