Dzień Edukacji Narodowej

  Ewelina Borkowska

11 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień nauczyciela.


Fizyka w praktyce

  Ewelina Borkowska

8 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem . Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Ewelina Borkowska

4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przebiegł on pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie klas III – VIII bardzo chętnie przystępowali do egzaminu z tabliczki mnożenia oraz rozwiązywali zadania konkursowe i łamigłówki. Rolę egzaminatorów pełnili uczniowie klasy V. Do zabawy włączyli się również Nauczyciele naszej szkoły. Dziękujemy za wspólną zabawę.


Kukiełeczki z marcheweczki

  Anna Kupis

„Weź marcheweczki i zmień je w śmieszne kukiełeczki- aktoreczki”-  pod tym hasłem dzieci z grupy Skrzaty wykonały śmieszne stworki z marchewek. Starszaki z ogromną radością uczestniczyły w tych zajęciach plastyczno – technicznych, była to dla nich prawdziwa przyjemność i kreatywna zabawa. Dzieci za pomocą gotowych marchewkowych kukiełek tworzyły  swoje dialogi i odgrywały krótkie scenki dramowe.


Wycieczka do Kielc

  Julita Karkocha

24 września, dziecięcy zespół Kuniczanka z grupą uczniów klasy V i VI, uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Oceaniki w Kompleksie Świętokrzyskiej Polany. Dzieci podziwiały tam zwierzęta i rośliny z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Przewodnik oprowadzając grupę, przekazywał wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach występujących w różnych biotopach.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin FlySky.  Dzieci, po wykonaniu krótkiej rozgrzewki, pod okiem instruktorów, korzystały z szeregu przygotowanych tam atrakcji. Taka forma aktywności fizycznej sprzyja wyrabianiu w dzieciach nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, a co najważniejsze przynosi wiele pozytywnych wrażeń.

Dziecięcy zespół Kuniczanka, składa serdeczne podziękowania sponsorom, za ufundowanie wycieczki.


Zaloguj