Pierwsza Pomoc

  Ewelina Borkowska

W poniedziałek, 09.05.2022 r., w naszej szkole, odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła dla uczniów klas I – VIII, pani Sylwia Michoń. Uczestnicy, poznali krok po kroku główne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się, jak ważne są pierwsze minuty, które decydują o uratowaniu życia osobie poszkodowanej. Podjęcie działań resuscytacyjnych daje choremu na przeżycie jakiekolwiek szanse. Udzielenie pierwszej pomocy w świetle prawa jest obowiązkowe, o ile nie stwarza zagrożenia dla osoby która tą pomoc udziela. Uczniowie, zostali poinformowani jakie informację należy podać gdy wzywamy specjalistyczne służby, gdy jesteśmy świadkami wypadku oraz pod numery telefonu 112 lub 999.


Piłka nożna – gmina

  Ewelina Borkowska

W piątek, 6.05.2022 roku., na Orliku w Szadkowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Sławno w mini piłkę nożną dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje szkół z terenu gminy Sławno (3 szkoły w kategorii dziewcząt i 8 w kategorii chłopców ). Zawody rozegrano systemem ,, każdy z każdym” – dziewczęta, natomiast w kategorii chłopców 2 grupy po 4 drużyny. W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły II miejsce, natomiast chłopcy zostali Mistrzami Gminy Sławno w mini piłkę nożną.

Wyniki spotkań dziewcząt:

Kunice – Kozenin 0:0 ( karne: 2:1 )

Kunice – Szadkowice 0:0 ( k. 1:2 )

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Jach, Oliwia Franas, Marta Pawlik, Zuzanna Śpiewak, Iga Rutowicz, Agata Franas i Zuzanna Zięba. Opiekun: Remigiusz Łubowski.

Wyniki spotkań chłopców:

Kunice – Sławno 1:0

Kunice – Kamień 4:0

Kunice – Zachorzów 5:0

Finał:

Kunice – Prymusowa Wola 1:0

Chłopcy wystąpili w składzie: Patryk Poddębniak, Wiktor Kwaśniak, Oliwier Jędrzejewski, Stanisław Szmigiel, Kacper Jurek, Jakub Trzciński, Łukasz Dziurzyński, Marcel Jach, Bartłomiej Grabowski i Wiktor Nowak. Opiekun: Remigiusz Łubowski.Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Anna Kupis

Dnia 28 kwietnia b.r w Szkole Podstawowej w Kunicach odbył się uroczysty apele z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie z klas  0 i 8 pod kierunkiem p. Anny Kupis i  p. Remigiusza Łubowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości  przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Ponadto uczniowie z kl. 0 zatańczyli  Poloneza, a dziewczynki z kl.5 i 8 zaprezentowały taniec z flagami do melodii „  Two Steps From Hell-  Heart Of Courage”. Piękną dekorację przygotowały p. Barbara Wielgus i p. Ewelina Borkowska.


Wizyta w MDK

  Ewelina Borkowska

We wtorek 26 kwietnia uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć pełen emocji spektakl pt.”Tajemnicza skrzynia” wystawiany w MDK w Opocznie. Główni bohaterowie bajki Magda i Pirko kierowani nieposkromioną ciekawością, wbrew zakazom otwierają tajemniczą skrzynię. Na Świat wypuszczają nieznane dotąd zjawy: Ból, Kłamstwo i Złość. Dziwne stwory burzą harmonię i zgodę w pięknym Świecie. Bohaterowie staczają z nimi walkę. Przedstawienie wzbogaca piękna muzyka, piosenki oraz liczne efekty akustyczno – wizualne. Dzieci z widowni zostały zaproszone na scenę, aby grać razem z aktorami. Uśmiechom i zachwytom nie było końca.


Zaloguj