Laboratoria Przyszłości

  Ewelina Borkowska

W  bieżącym roku nasza  szkoła została wyposażona w nowoczesne rozwiązania edukacyjne w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na kwotę 60 000,00 zł. Celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób praktyczny i wpłyną na rozwój zainteresowań uczniów. Pobudzą kreatywne myślenie, umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Z nowych pomocy będą korzystać uczniowie w różnych grupach wiekowych. Najmłodsi będą mogli konstruować wszystko co tylko jest w ich wyobraźni, dzięki klockom Korbo połączą zabawę z nauką kodowania, planowania i współpracy.

Będziemy mogli również korzystać z drukarki 3D, która zapewnia rozwój umiejętności myślenia przestrzennego oraz nauczy obsługi sprzętu technologicznego, odpowiednich programów komputerowych oraz tworzenia rysunków przestrzennych. Szkoła została także doposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo. Są to: zestaw oświetleniowy – lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką, aparat fotograficzny, kamera, Młodym pokoleniom świat przyszłości na pewno będzie łatwiej zrozumieć i się w nim odnaleźć.


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Ewelina Borkowska

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego roku szkolnego. Dyrektor pani Beata Chrustowicz podziękowała wszystkim nauczycielom za trud, jaki włożyli w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Uczniom pogratulowała wysokich osiągnięć. Były podsumowania, życzenia i wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Rozstrzygnięto też kilka konkursów: plastycznych, matematycznych oraz literackich. Wręczono również nagrody dla najlepszych sportowców oraz dla członków zespołu Kuniczanka.


Pożegnanie absolwentów 2021/2022

  Ewelina Borkowska

Dnia 24 czerwca 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klasy VIII. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy VII, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy obsługi. Był to dzień pełen wspomnień. Na początku dyrektor pani Beata Chrustowicz przypomniała całą drogę edukacji uczniów klasy VIII. Następnie przyszedł czas na wyróżnienia. Najlepszą absolwentką została Oliwia Jurek. Bardzo wysoką średnią osiągnęły również Julia Szymala, Agata Ściubeł oraz Maria Borkowska. Pani dyrektor podziękowała za współpracę wszystkim rodzicom oraz wyróżniła pana Marcina Ściubła, który zawsze dbał o najlepszych sportowców oraz wspierał szkołę. W tym wyjątkowym dniu absolwenci ofiarowali piłki. Po wręczeniu nagród uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz krótki film, jak wyglądało ich życie
w naszej szkole. Po części oficjalnej uczeń klasy VII Kacper Trzciński podziękował za wspólne lata oraz życzył powodzenia w dalszej edukacji. Po poczęstunku przygotowanym przez rodziców rozpoczął się bal. Zabawa była wspaniała.

Kochani absolwenci: Niech Wasz wysiłek i  wytrwałość w pogłębianiu wiedzy przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Czas rozwinąć skrzydła. Nie bójcie się marzyć!


Dzień Dziecka

  Ewelina Borkowska

            9 czerwca b.r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. Uczniowie w  odpowiednich grupach świetnie  bawiły się na hali i świeżym powietrzu. Korzystały z zasponsorowanego przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kunicach   dmuchanego placu zabaw, zjeżdżalni, trampoliny, toru przeszkód. Dodatkowo każde dziecko odwiedziło kawiarenkę gdzie przemiły Pan Maciej  częstował watą cukrową  lub popcornem. Punktem kulminacyjnym było jedzenie  przepysznych  kiełbasek z grilla. Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie puszczali bańki, przeciągali linę, tańczyli, rzucali do tarczy i  chętne brały udział w  sportowych rozgrywkach. Ten wyjątkowy dzień, dostarczył dzieciom  wielu emocji.


Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

  Ewelina Borkowska

W środę, 8.06.2022 roku, uczniowie klas VII i VIII, wraz z wychowawcami p. Eweliną Borkowską i p. Remigiuszem Łubowskim, pociągiem udali się na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia. Wizyta w Autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym i ogromnym przeżyciem. Historia obozu w Auschwitz jest niezwykle złożona. Łączył on dwie funkcje: obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady. Nazistowskie Niemcy prześladowały w nim różne grupy ludzi, a kompleks obozowy nieustannie rozbudowywano i przekształcano. Wizyta w obozie wywarła niezatarte wrażenia na naszej młodzieży . Na lekcjach historii, dowiedzieli się o istnieniu takiego miejsca i co się tam działo, ale to co zobaczyli na żywo przerosło ich wyobrażenia. Bloki w muzeum zwiedzaliśmy w ciszy
i zadumie. Wstrząsający był widok setek, a nawet tysięcy par butów, należących, niegdyś do więźniów, szczególnie tych najmniejszych, zdjętych 4 – 6 latkowi. Widzieliśmy wiele walizek, naczyń, bo każdy myślał że zostanie tylko przesiedlony. W budynkach na ścianach, były zawieszone zdjęcia ludzi, a pod nimi informację o wieku, tożsamości, masie i czasie spędzonym w obozie. Pani przewodnik, poinformowała że człowiek wytrzymywał maksymalnie 3 miesiące w obozie. Przez ten okres ludzie byli wykańczani fizycznie oraz psychicznie. Była to niezwykła lekcja historii i na pewno uczniowie, nigdy nie zapomną tej wizyty na największym cmentarzysku świata. Po zwiedzaniu obozu, udaliśmy się do Krakowa. Na miejscu zwiedziliśmy Stare Miasto, min. Sukiennice, ratusz, kościół Mariacki. Następnie udaliśmy się na wzgórze Wawel, gdzie znajduję się zamek królewski.


Zaloguj