Życzenia świąteczne

  Ewelina Borkowska

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były wyjątkowe. Niech czas spędzony w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole, bez pośpiechu, trosk i zmartwień pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość w tym trudnym czasie.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka  oraz  dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia.

Wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, poczucia bezpieczeństwa oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku

życzy:

 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły.

Naklejki świąteczne CHOINKI na szybę ŚCIANĘ 100cm 7606688086 - Allegro.pl

Zimowa przerwa świąteczna

  Ewelina Borkowska

Wyczekiwany czas zimowej przerwy świątecznej rozpocznie się dla uczniów naszej szkoły już w poniedziałek 21 grudnia 2020 r.
Od poniedziałku nie będą prowadzone zajęcia zdalne ani stacjonarne
w klasach 0-VIII.

Warto pamiętać, że choć koniec przerwy świątecznej dla uczniów wypadnie 4 stycznia 2021 r., to tego samego dnia rozpoczną się ferie zimowe,

które potrwają do 17 stycznia 2021 roku


Klasowa Wigilia

  Anna Kupis

Dnia 18 grudnia w naszej grupie odbyła się  Wigilia klasowa  podczas której kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe.

To niezwykłe  wigilijne spotkanie  rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego  o Narodzeniu Chrystusa. Później zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu, raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez rodziców i śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.


Mamo, tato jestem przedszkolakiem!

  Iwona Wróbel

Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym i poważnym debiutem dzieci na scenie przedszkolnej. Niestety w tym roku w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną rodzice nie mogli podziwiać swoich dzieci podczas występu. W tym dniu maluszki zaprezentowały wiersze i piosenki. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymią kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor Beata Chrustowicz.  Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców.   


Świąteczne przygotowania

  Anna Kupis

W grupie Skrzatów daje się odczuć,że nadchodzą  Święta Bożego Narodzenia, a to za sprawą przygotowań do nich. Pierwszym  świątecznym krokiem było oczywiście wspólne ubranie choinki przy której radości było bez liku. W kolejnych dniach  dzieci z pełnym zaangażowaniem przygotowywały świąteczne dekoracje na choinkę oraz wykonywałyprace plastyczne związane ze świąteczną tematyką. Ozdoby na choinkę Starszaki wykonały z masy porcelanowej do sporządzenia, której użyto: kleju wikolu, mąki ziemniaczanej, sody oraz oliwki dla dzieci.Dzięki dopingowi ze strony dzieci pani udało się zagnieść ciasto porcelanowe o odpowiedniej konsystencji. Następnie  Starszaki już samodzielnie pod okiem p. Ani wycinały za pomocą foremek świąteczne kształty. Otwory do zawieszek wykonywały za pomocą  słomki do picia. Dzieci gotowe kształty  z masy porcelanowej układały na kartce i pozostawiły do wyschnięcia  na około 12 godzin. Następnego dnia  zerówkowicze w wyschnięte kształty nawlekały ozdobne nitki. Tak przygotowane ozdoby posłużą Skrzatom  do przystrojenia swojej choinki w domu. Starszaki wykonały także bombki metodą decupage, które ozdabiają naszą salę przedszkolną. Dekupaż polega na przyklejaniu na dowolnym przedmiocie motywów z serwetek papierowych. Dzieci,  świąteczny motyw jakim jest „gwiazda betlejemska” przyklejały na papierowym talerzyku za pomocą pędzelka maczanego w  bezbarwnym lakierze do drewna. Mali uczniowie zaczęli też słuchać kolęd i pastorałek, a wybrane z nich uczą  się na pamięć i śpiewają.

Starszaki zapowiadają, że to jeszcze nie koniec świątecznych przygotowań.


Zaloguj