Spotkanie opłatkowo- noworoczne w Prymusowej Woli

  Julita Karkocha

Dnia 28 grudnia, w strażnicy OSP w Prymusowej Woli, odbyło się spotkanie opłatkowo- noworoczne. Wśród licznie zebranych gości znaleźli się komisarz unijny ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz poseł Grzegorz Wojciechowski.

Pomimo tego, ze spotkanie odbyło się już po świętach Bożego Narodzenia, panująca tam atmosfera była istnie świąteczna. Ten niepowtarzalny w roku czas, niewątpliwie kojarzony jest z kolędowaniem, którego nie brakowało podczas tego spotkania. W ten szczególny, świąteczny nastrój, wszystkich zgromadzonych gości miał zaszczyt wprowadzić zespół Kuniczanka.


Dzień Babci i Dziadka

  Anna Kupis

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- jest to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. 11 stycznia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej   im. W. i H. Ossowskich w Kunicach odbyła się  ta wspaniała uroczystość. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z  punktów przedszkolnych, zerówki i klas I-III pod kierunkiem wychowawców  przedstawiły ciekawy i bardzo bogaty program artystyczny. Na samym początku przed  dziadkami   zaprezentowały się dzieci z grupy Smerfy i Żabki. Szanowni goście obejrzeli w ich wykonaniu liczne wiersze, piosenki i pokazy taneczne    m. in. do takich  utworów jak: „Hit the Road Jack”, „Taniec węgierski” , „Lets twist again”, „Z lewa do prawa”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  I tak kolejnym punktem programu była żartobliwa inscenizacja bajki W. Chotomskiej pt „ O Tadku niejadku, babci i dziadku”, którą przedstawiła klasa 0. Następnie zatańczyła na „Krakowską nutę”  tańce: szot, krakowiak i koziorajka   kl. I.  Klasa II przedstawiła humorystyczną scenkę pt.„Wielka podróż z babcią      i dziadkiem”, a swój występ zakończyła energicznym tańcem „Toka- toka”.     Na koniec wystąpili najstarsi artyści – uczniowie klasy III, którzy zatańczyli hiszpański taniec, zaśpiewali piosenkę Z. Martyniuka „ Życie to są chwile”, a   Mikołaj Krawczyk zagrał na keyboardzie dwie kolędy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.


III Miejsce w Powiecie w Mini Piłkę Ręczną

  Ewelina Borkowska

W piątek, 29.11.2019 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie odbyły się powiatowe zawody sportowe w mini piłkę ręczną dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów zgłosiło 5 szkół z powiatu – Kunice, Drzewica, Poświętne, Bielowice i Opoczno. Nasza drużyna trafiła do bardzo silnej grupy z Opocznem i Poświętne. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły III miejsce w powiecie opoczyńskim.

Wyniki spotkań w grupie:

Kunice – Poświętne 3:2

Kunice – Opoczno 1:3

Mecz o III miejsce:

Kunice – Bielowice 4:0

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Jagoda Ciach, Martyna Frącz, Amelia Dziurzyńska, Maria Borkowska, Julia Szymala, Nadia Wróbel, Oliwia Jurek i Oliwia Kobalczyk. Opiekun: Remigiusz Łubowski.


Jasełka

  Ewelina Borkowska

   20 grudnia 2019 roku aby  podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem:
 „A nadzieja znów wstąpi w nas’. Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w role, które miały ukazać, jakie znaczenie mają święta w dzisiejszym zabieganym świecie. Główny reporter Tomasz Szumielewicz bardzo dociekliwie przeprowadzał wywiady
 z biznesmenami, babciami, nastolatkami oraz pasterzami. Każdy z nich dostrzegał inne wartości związane z okresem świątecznym. Scenki przeplatały piosenki o charakterze religijnym, które wprowadziły słuchaczy w wyjątkowy nastrój zadumy. Uczennicy klasy VIII recytowały wiersze, które zachęcały do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka. Podsumowaniem była piosenka GLORIA w wykonaniu chóru.
W tym dniu głos zabrała dyrektor p. Beata Chrustowicz, która złożyła życzenia przybyłym na uroczystość. Przedstawiciele ZHP przekazali na ręce p. dyrektor ŚWIATŁO POKOJU. W tym roku przekazaniu światłą towarzyszy hasło; „Światło, które daje moc””.
Akademię przygotowali p. Ewelina Borkowska oraz ks. Rafał Mierzejewski. Piękną dekorację przygotowały p. Anna Kupis oraz Iwona Wróbel.
Impreza choinkowa w Teatrze Wielkim

  Julita Karkocha

Dnia 14 grudnia, grupa 30 uczniów z naszej szkoły, dzięki zaproszeniom ufundowanym przez władze Gminy Sławno, miała możliwość uczestniczyć w imprezie choinkowej w Teatrze Wielkim w Łodzi

W wycieczce do Teatru Wielkiego brał udział Dziecięcy Zespół Kuniczanka, uczniowie klasy VI oraz Gminna Orkiestra Dęta wraz z opiekunami p. Julitą Karkocha i p. Remigiuszem Łubowskim.

Wprowadzeniem w świąteczny nastrój był koncert kolęd w wykonaniu orkiestry. W dalszej części uczniowie podziwiali pięknie realizowane partie taneczne, które tworzyły całość niezwykłej, baśniowej opowieści pt. ,,Dziadek do orzechów”. Spektakl uzupełniały barwne kostiumy młodych artystów oraz poruszająca muzyka Piotra Czajkowskiego.

Po zakończeniu spektaklu każdy uczestnik imprezy otrzymał paczkę pełną smakołyków.

Składamy serdeczne podziękowania władzom Gminy Sławno za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.


Zaloguj