Piłka Ręczna – Powiat

  Ewelina Borkowska

We wtorek, 16.11.2021 roku, w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Piłkę Ręczną Dziewcząt w ramach – ,,Igrzysk Dzieci”. Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły: Kunice, Żarnów, Poświętne i SP 1 Opoczno. Organizator ustalił system rozgrywek – ,,każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań nasze dziewczęta zostały Wicemistrzyniami Powiatu Opoczyńskiego w Piłkę Ręczną.

Wyniki spotkań:

Kunice – SP 1 Opoczno 4:0

Kunice – Poświętne 1:0

Kunice – Żarnów 1:4

Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Franas, Zuzanna Mazur, Zuzanna Jaciubek, Zuzanna Śpiewak, Zuzanna Zięba, Wiktoria Kupis, Agata Mazur, Agata Franas, Marta Pawlik i Iga Rutowicz.


Narodowe Święto Niepodległości

  Ewelina Borkowska

 

10 listopada 2021. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Święta Niepodległości przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Gajewskiej i p. Remigiusza Łubowskiego. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Ewa Stępniewska. Na początku  samorząd szkolny przywitał społeczność szkolną  na czele z panią dyrektor Beatą  Chrustowicz, a następnie wprowadzono sztandar szkoły. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu i o godzinie 11.11. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele  odśpiewali  Mazurka Dąbrowskiego. W ten symboliczny sposób włączyliśmy się w świętowanie 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W  dalszej części uroczystości uczniowie klas III – VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny mający na celu uświadomienie młodemu pokoleniu znaczenia takich wartości jak: wolność, patriotyzm, Ojczyzna i niepodległość. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę

11 listopada 1918 roku. w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Niezwykle ważne jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowania sylwetkami polskich bohaterów narodowych. Podniosły nastrój święta podkreślała piękna dekoracja wykonana przez
 p. Monikę Jurek i p. Jadwigę Podwysocką- Kanię.


Ślubowanie

  Ewelina Borkowska

28 października uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach przeżywali swoje ślubowanie. Podczas części artystycznej pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, Eweliny Pawlak zaprezentowali umiejętności, które zdobyli w pierwszych tygodniach nauki. Z przejęciem i wielkim zaangażowaniem zatańczyli poloneza recytowali wiersze, śpiewali piosenki.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści w pięknych biretach, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata  Chrustowicz dokonała uroczystego pasowania na ucznia, przyjmując tym samym w szeregi społeczności szkolnej kolejnych 18 uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy
i drobne upominki. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. Uczniowie klasy 1:Aleksander Chachuła, Iga Franas, Antonina Gorzałczyńska, Nikola Kowalska, Aleksandra Krawczyk, Helena Kuleta, Julia Kuleta, Zuzanna Kuleta, Oliwia Matysiak, Jakub Ogłoziński, Adam Pawlik, Alicja Przybyła, Michalina Rudzka, Mikołaj Szmulski, Adam Śmigiel, Julia Wijata, Aleksandra Wróbel, Alicja Zdulska.


Wyjazd klas 0- III do MDK w Opocznie na spektakl pt.”Pinokio”

  Anna Kupis

Dnia 3 listopada b.r.  uczniowie klas  0 -III pod opiekom swoich wychowawczyń p. A. Kupis, p. E. Pawlak, p. J. Szmigiel i p. E. Stępniewskiej wybrały się do MDK w Opocznie. Uczestniczyli   w spektaklu teatralnym „Pinokio” w wykonaniu Teatru „Artenes”       z Wrocławia. Dzieci oglądając przedstawienie teatralne dowiedziały się, że w życiu  ważne  jest szczęście rodzinne, właściwy wybór wartości oraz prawdomówność. Poznając przygody Pinokia przekonały się, że kłamstwo nie popłaca  oraz warto słuchać rad starszych i bardziej doświadczonych osób. Każdy może zmieniać się na lepsze poprzez zdobywanie życiowych doświadczeń. Pogodne piosenki, multimedialne efekty sceniczne oraz sposób prezentacji głównego bohatera zapewniły dzieciom dobrą zabawę. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją wychowania. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy  i komentarze po zakończonym przedstawieniu.


Konkurs na Dyniowe Przebranie

  Julita Karkocha

W piątek, 29 października, odbył się w naszej szkole konkurs na Dyniowe Przebranie, organizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem w szczególności u uczniów z klas młodszych. Wszyscy przebrani tego dnia za dynię wzięli udział w pokazie mody. Po pokazie, powołana komisja na czele z Panią Dyrektor wyłoniła zwycięzców.


Zaloguj