Zielona szkoła

  Ewelina Borkowska

Aktywny wypoczynek Wroclaw-Karpacz-Praga


Wesoła lekcja historii

  Anna Kupis

W środę 29 maja odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Uczniowie obejrzeli prezentację grupy rekonstrukcyjnej dotyczącą wojska polskiego sprzed II wojny światowej. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając dzieci i młodzież do czynnego  udziału w zajęciach. Omówili i zaprezentowali  polski mundur wojskowy (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, sprzęt bojowy. Pokazali technikę wojskową i musztrę z udziałem naszych uczniów. Wszyscy mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie naszych przodków oraz przed jakimi stali wyborami. W czasie spotkania  uczestnicy „przenieśli się w czasie” i wczuli się w klimat tamtej epoki. Prelegenci poprowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.
Jesteśmy przekonani, że barwna opowieść, okraszona żartami, na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć.


Wycieczka klas 0 – IV do Farmy Iluzji

  Anna Kupis

Dnia 28 maja uczniowie z klasy 0 –IV  wraz z nauczycielami pojechały na wycieczkę do Farmy Iluzji w Mościskach. Podróż choć długa nie była nudna. Po dotarciu na miejsce zaopiekował się nami miły pan przewodnik, który kolejno oprowadzał nas po atrakcjach parku. Zwiedziliśmy Latającą Chatę Tajemnic, w której utrzymanie równowagi okazało się nie lada sztuką. Obejrzeliśmy także zadziwiające eksponaty w Muzeum Iluzji. Dużym wyzwaniem było przejście Labiryntem Luster, bo towarzyszyło nam pytanie „Który z setek korytarzy jest prawdziwy?”  W Pokoju Amesa sprawdziliśmy, jak to się kto dzieje, że wyglądamy jak wielkoludy, choć w rzeczywistości tak nie jest. Przejście świetlnym tunelem w Domku Zapomnienia, przeprawa Szlakiem Trapera, zaglądanie do Studni Nieskończoności, podrzucanie lewitujących kul, szukanie rozwiązania wody lecącej do góry i głowy na talerzu, a także  zabawa w Zakręconym Domku– miejscu ruchu pozornego- dały nam wiele radości. Chwilą grozy dla niektórych dzieciaków okazała się kopalnia złota, gdzie mogły zjechać starą, ale sprawną windą i zobaczyć ducha. A przy wielkich meblach mogliśmy się poczuć jak krasnoludki. Ponad to dzieci bez ograniczeń korzystały z różnych karuzeli, bujawek , dmuchawców czy trampolin. Te i inne atrakcje sprawiły, że był to magiczny i niezapomniany czas.


Pokaz multimedialny.

  Iwona Wróbel

27 maja 2019r. „Smerfy” miały okazję wybrać się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. W ogromnym kulistym namiocie odbył się niezapomniany multimedialny pokaz. Wnętrze kopuły zapewniło przedszkolakom niepowtarzalny klimat i wrażenie kosmicznej przestrzeni. Dzieci z bliska podziwiały rozgwieżdżone niebo i przepiękne kolorowe gwiazdozbiory. Dla naszych maluszków nadmuchiwana, ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu.


Procedury bezpieczeństwa

  Ewelina Borkowska

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że uzupełnieniem procedur bezpieczeństwa ucznia  Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach zawartych w Programie wychowawczo-profilaktycznym oraz dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły, z którymi zapoznani zostaliście we wrześniu roku szkolnego 2018/2019 są rekomendowane przez MEN wydawnictwa „Bezpieczna szkoła” dostępne pod adresem bezpiecznaszkola.men.gov.pl oraz na naszej stronie internetowej.

W przypadku pytań i wątpliwości albo problemów, na jakie napotykacie podczas wychowanie swojego dziecka, skorzystać możecie z pomocy wychowawców i nauczycieli, ale również wsparcia pedagoga. Szczegółowe procedury bezpieczeństwa dostępne są w zakładce „Dokumenty”.

Informujemy, że dla podniesienia bezpieczeństwa Państwa dzieci współpracujemy także
w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Sławno z przedstawicielami wielu instytucji, które w razie konieczności służą nam pomocą.

Chcielibyśmy zapewnić, iż w trudnym procesie wychowawczym nie jesteście Państwo sami.         

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Niepedagogiczni Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach


Zaloguj