Razem zmieniamy historię ludzi będących w potrzebie

  Ewelina Borkowska

Po raz kolejny nasza społeczność szkolna udowodniła, że historie ludzi potrzebujących pomocy nie są nam obojętne i  mogą się zmienić dzięki naszym wspólnym działaniom. Także w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej Szlachetna Paczka. Pomoc ludziom w potrzebie to niezwykle ważny gest, dzięki któremu można wywołać uśmiech na wielu twarzach. Wyciągnięcia ręki do ludzi w potrzebie, należy uczyć już od najmłodszych lat. Jak co roku, w akcję włączyli się rodzice, dzieci, a także nauczyciele na czele z panią dyrektor. Zgromadzone środki pieniężne i materialne trafiły do jednej z wylosowanych przez naszą szkołę rodzin. 7 grudnia, licznie zebrani przedstawiciele naszej szkoły, wzięli udział w finale Szlachetnej paczki, który miał miejsce w Opocznie.

Mamy nadzieję, że obdarowana przez nas rodzina, poczuje magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i dzięki naszej pomocy, będzie mogła w pełni się nią cieszyć.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję i przyczyniły się do uszczęśliwienia osób potrzebujących. Pamiętajmy, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele!


Mini Piłka Siatkowa – I miejsce dziewczęta

  Ewelina Borkowska

W piątek, 7.12.2018 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Kozeninie odbyły się gminne zawody sportowe w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się 3 reprezentacje szkół z terenu gminy Sławno. Zawody rozegrano systemem ,, każdy z każdy”. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się nasze zawodniczki, natomiast chłopcy zajęli II miejsce. Najlepszym ekipom zostały wręczone puchary i dyplomy.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Franas, Jagoda Ciach, Bogatek Aleksandra, Martyna Śmigiel, Zuzanna Śmigiel i Maria Borkowska. Opiekun: Remigiusz Łubowski.

Wyniki spotkań dziewcząt:

Kunice – Kozenin  2:0

Kunice – Kamień  2:0

 

Chłopcy wystąpili w składzie: Oliwier Gwiazda, Szymon Pasik, Jakub Pazurek, Łukasz Królikowski i Szymon Ciach. Opiekun Remigiusz Łubowski.

Wyniki spotkań chłopców:

Kunice – Kozenin  2:0

Kunice – Kamień  0:2

 


WIZYTA DWÓCH ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW

  Anna Kupis

Dnia, 6 grudnia b.r. zawitał do naszych grup przedszkolnych  – Święty Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nasza  grupa  z tej okazji wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci  przygotowały  piosenkę i  wiersze, które   zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszej grupy. Skrzaty bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, tym co już potrafią . Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz wspólne zabawki do przedszkola.  Dzieci pożegnały miłego gościa i zaprosiły Go za rok. Jednakże, to nie koniec atrakcji . Tego samego dnia, gościliśmy też, w naszej szkole Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który w tym wyjątkowym dniu jakim są mikołajki  pamiętał o wszystkich dzieciach i przyjechał do nich wręczyć im paczki świąteczne i życzyć wesołych świąt.

Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi za te piękne paczki.


,,Andrzejki na sportowo”

  Ewelina Borkowska

W piątek, 30.11.2018 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, odbył się mityng sportowy pod nazwą ,,Andrzejki na sportowo”. Do rywalizacji zgłosiło się 5 szkół z terenu gminy. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: wyścigi raków z woreczkiem na brzuchu, slalom z piłką i kijem do unihokeja, wyścigi bocianów, wyścigi węży i przenoszenie piłek. Nasza drużyna wystąpiła
w składzie: Martyna Franas, Sara Jakubczyk, Patryk Antosik, Wiktor Kołodziejczyk, Szymon Mazur i Adrian Wróblewski, która zajęła I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i upominki.


Wicemistrzynie Powiatu w Mini Piłkę Ręczną

  Ewelina Borkowska

W czwartek, 22.11.2018r., w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną. Do zawodów zgłosiło się 6 szkół z powiatu ( Brzustowiec, Kunice, Poświętne, Opoczno 3, Żarnów i Bukowiec nad Pilicą ). Organizator podzielił drużyny na 2 grupy. Po rozegraniu spotkań nasze dziewczęta zostały Wicemistrzyniami Powiatu Opoczyńskiego w Mini Piłkę Ręczną.

Wyniki spotkań:

Kunice – Brzustowiec 2:1

Kunice – Poświętne 3:1

Finał:

Kunice – Żarnów 1:3

 

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Franas, Jagoda Ciach, Zofia Marciszewska, Natalia Kwapisz, Bogatek Aleksandra, Wiktoria Szczurkowska, Martyna Śmigiel, Zuzanna Śmigiel, Julia Szymala i Maria Borkowska. Opiekun: Remigiusz Łubowski.


Zaloguj