Wigilia u Tygrysków

  Julita Karkocha

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 18 grudnia. Tygryski odświętnie ubrane w tym dniu wspólnie ze swoimi Paniami od rana przygotowywały salę, dekorowały stół, robiły świąteczną pracę plastyczną. Po obiedzie wszyscy razem kolędowali, składali sobie życzenia ,symbolicznie dzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Pasowanie na Starszaka

  Julita Karkocha

„ Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś mamy pasowanie !”

W piątek 11 grudnia dzieci z grupy „ Tygryski” uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Starszaka. Dzieci w galowych strojach, z dumą, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także pięknie tańczyły. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez naszych przedszkolaków, a także pasowanie na Starszaka, którego dokonała Pani Dyrektor. Wychowawczynie grupy wraz z Panią Dyrektor wręczyły każdemu Starszakowi piękny kolorowy dyplom oraz upominki kupione przez rodziców. Uroczystość pasowania odbyła się niestety bez publiczności ze względu na panującą sytuację w naszym kraju, jednak mimo wszystko był to dla dzieci dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń, który z pewnością pozostanie w pamięci naszych „ Tygrysków” na długo.


Odwiedziny Świętego Mikołaja🎅🎅

  Julita Karkocha

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, którymi to Mikołaj przywitał przedszkole w Kunicach. Tygryski do tego wyjątkowego dnia były świetnie przygotowane. Niezwykłego gościa przywitali Janek i Alicja, a następnie cała grupa zaśpiewała piosenkę.  Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja 🎁🎁

Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej atmosferze. Był to dzień pełen wrażeń i radości. Dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy za rok.


Andrzejkowe Czary

  Julita Karkocha

CZARY MARY niech się spełnią andrzejkowe czary!

27 listopada do naszej grupy zawitał niespodziewany gość – Czarownica Adelajda, która przygotowała dla przedszkolaków mnóstwo andrzejkowych atrakcji. Na początku opowiedziała Tygryskom skąd wywodzą się andrzejki oraz kiedy i w jaki sposób obchodzimy to święto. Czarownica wprowadziła dzieci w świat magii i czarów. Przedszkolaki dowiedziały się kim będą w dorosłym życiu , jak będzie miała na imię ich sympatia, a także co czeka ich w niedalekiej przyszłości . Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce, jak na Andrzejki przystało . Podczas popołudnia andrzejkowego było gwarno i wesoło , a zabaw i tańców nie było końca!


Dzień Pluszowego Misia

  Julita Karkocha

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto.

Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, pluszowe misie są nieustająco na czasie. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym misiem ( warunek: każdy pluszak przed przyniesieniem do przedszkola musiał być wyprany). Święto Misia rozpoczęliśmy od pomalowania przedszkolakom misiowych nosków. Dzieciaki poznały historię misia, a także schemat powstania pluszaków. Tygryski na początku dnia otrzymały książeczki Przyjaciela Pluszowego Misia do których zbierały naklejki za każde dobrze wykonane misiowe zadania. Zadania z którymi musieli się zmierzyć to m.in.: mierzenie wysokości misia klockami, przedstawienie swojego misia, łowienie przysmaku misiów – rybek, slalom przez przeszkody. Nie obyło się bez tańców przy misiowych hitach i zabaw z chustą animacyjną oraz oczywiście zabawy w starego niedźwiedzia. Kiedy Tygryski zebrały komplet naklejek , każdy otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia. Podsumowaniem tego pełnego atrakcji dnia była słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców – tort w kształcie misia.


Zaloguj