Wiosenny Pokaz Mody

  Julita Karkocha

Przywoływania Wiosny ciąg dalszy – we wtorek 23 marca w naszej grupie odbył się Wiosenny Pokaz Mody. Wszystkie obecne w tym dniu przedszkolaki do przedszkola przyszły w kolorowych, wiosennych strojach. Niektórzy mieli przygotowane stroje szczególnie na tę okazję. Wszystkim przedszkolakom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do pokazu mody.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂


Tygryski witają Wiosnę

  Julita Karkocha

W piątek 19 marca, przedszkolaki z grupy Tygryski świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. By podkreślić charakter tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono. Tego dnia odwiedził naszą grupę szczególny, bardzo wyczekiwany gość – Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą prezenty dla dzieciaków w postaci pierwszych zwiastunów wiosny. Jednak zanim odwiedziła nas Wiosenka, dzieciaki wypędziły Zimę i wysłały Marzannę na Antarktydę , oby skutecznie. Wiosna przygotowała dla przedszkolaków kilka zadań, które musiały wspólnie wykonać, żeby Wiosna zechciała zostać z nami na dobre i żeby bociany wreszcie wróciły do Polski. Dzieci odgadywały zagadki słowne i dźwiękowe, tańczyły z naszym gościem oraz zamieniły się w ogrodników i siały owies. Wszystkim dopisywały wiosenne, radosne humory, mamy nadzieję że również pogoda nareszcie się rozchmurzy 🙂


Projekt ,,Czyste Powietrze wokół nas”

  Julita Karkocha

W marcu grupa Tygryski przystąpiła do realizacji projektu ,,Czyste powietrze wokół nas”. Głównym założeniem programu jest zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego. Treści programu realizowane były przez tydzień. Każdy dzień poświęcony był na inne działania. Tematy zrealizowanych zajęć:

1. Wycieczka.
2. Co i dlaczego dymi?
3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
5. Jak unikać dymu papierosowego?

Zajęciom towarzyszyła sylweta dinozaura „Dinusia”, która pomagała w rozwiązywaniu stawianych zadań, uczyła współdziałania w zespole i odpowiedzialności. Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w realizowanych formach zajęć. Poszczególne zajęcia pobudzały różne formy aktywności dziecka przez zabawy  tematyczne, twórcze, grupowe.


Dzień Kobiet w grupie Tygrysków

  Julita Karkocha

8 marca, w międzynarodowy Dzień Kobiet, w grupie Tygrysków radosna atmosfera panowała już od rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla dziewczynek. W tym szczególnym dniu dziewczynki i Panie otrzymały serdecznie życzenia i upominki od chłopięcej części grupy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji konkurencje, szczególnie jedna w trakcie której każda dziewczynka została MISS :

Miss Najdłuższego Kucyka- Maja

Miss Najbardziej Rozśpiewana- Antosia D.

Miss Najszybszego Liczenia- Antosia R.

Miss Zgadywanek- Alicja

Miss Najbardziej Roześmiana- Łucja

Miss Równowagi- Iza

Oprócz tego w tym dniu można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Wszystkie kobietki, te małe i te duże, dziękują chłopcom za piękne życzenia i pamięć.


W zimowej krainie wierszy- Konkurs Recytatorski

  Julita Karkocha

W czwartek 25.02.2021 w grupie Tygryski odbył się grupowy konkurs recytatorski. Tematem przewodnim konkursu była ZIMA. Celem konkursu było: zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcenie do występów na scenie. Pomimo tego, że konkurs był dla chętnych, recytowały wszystkie obecne w tym dniu dzieci. Przedszkolaki w ten dzień przyszły ubrane odświętnie i z dumą recytowały wiersze o tematyce zimowej. Jury w składzie: Julita Karkocha, Martyna Piwowarczyk , Ewelina Pawlik oceniały występy dzieci. Ocenie podlegały: opanowanie tekstu, dykcja oraz strój. Ostatecznie wyróżniono 8 dzieci które dostały dyplomy zgodnie z zajętym miejscem oraz drobne upominki, pozostali uczestnicy również otrzymali upominki oraz dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

Jesteśmy pełne podziwu wobec Tygrysków za ich odwagę i zaangażowanie. Gratulujemy młodym artystom imponujących występów i życzymy dalszych sukcesów . Dziękujemy również rodzicom za przygotowanie swoich pociech do występu.


Zaloguj