Witam mam nadzieję, że udało się wam już poznać nazwy owoców. W książce na stronie 53 wykonacie ze słuchu zadanie 1 – podkład 36 oraz 2 narysujecie buźki wesoło albo smutne koło produktów . Nauczycie się śpiewać piosenki, której tekst zamieszczę poniżej oraz link do podkładu muzycznego – 37. W piątek posłuchajcie historyjki – link 40 strona 54 i 55. Powodzenia.
I like apples and oranges too x2 I don’t like jam. Do you? x2
Kochani za nami kolejny tydzień zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję Rodzicom za współpracę i za nadesłane filmiki oraz zdjęcia prezentujące naukę dzieci. Jak zawsze, Starszaki pracują solidnie. Brawo. 🙂
Ola śpiewa gamęNadia śpiewa gamęFranio perkusistaAdaś gra na marakasachNadia uzupełnia karty pracyAdaś maluje muzykę
Kochane przedszkolaki poniżej prezentujemy Wam kilku bohaterów ze znanych Wam bajek i baśni. Przypomnijcie sobie sytuacje, w których znalazł się dany bohater bajki, co mógł wtedy czuć.
CO CZUŁY TRZY ŚWINKI, GDY WILK DMUCHAŁ NA ICH DOMEK?
CO CZULI JAŚ I MAŁGOSIA, GDY ZOBACZYLI W LESIE CHATKĘ Z PIERNIKA?
CO CZUŁY KRASNOLUDKI, GDY ŚNIEŻKA ZOSTAŁA OTRUTA?
CO CZUŁ KACZOR DONALD, GDY WIEWIÓRKI ROBIŁY MU NIEMIŁE PSIKUSY?
Bohaterowie poniższych fotografii doświadczyli nieprzyjemnych zdarzeń. Zastanów się jak mógłbyś pomóc każdemu z nich z osobna. Co mógłbyś powiedzieć osobie, która….?
…zgubiła ulubionego misia.
…płacze, bo tęskni za mamą.
…boi się wystąpić w przedstawieniu.
…złości się, bo nie udał jej się rysunek.
…wstydzi się, bo ubrudziła sobie ubranie.
Wyobraź sobie sytuację, że kolega lub koleżanka wyśmiewa się z Ciebie, podobnie jak koledzy z chłopca z obrazka.
Powiedz, która według Ciebie z reacji pokrzywdzonego chłopca na daną sytuację będzie pozytywna (dobra), a która negatywna (zła):
– bije ich
– szczypie
– mówi im brzydkie słowa
– odchodzi od nich i tupie w ustronnym miejscu
– rzuca w nich zabawkami
– pcha/ siłuje się ze ścianą
rozmawia z panią nauczycielką
– przytula misia
– tańczy lub biega
– maluje gniew, gniecie kartkę, rwie i zapomina
– zamyka oczy i liczy do 10.
Odsyłamy Was teraz drogie dzieci do trzech załączników, w których znajdziecie ciekawe karty pracy na temat emocji.
Drogie „Żabki” posłuchajcie piosenki– Mała Orkiestra Dni Naszych – Piosenka o pomaganiu ludziom
Zachęcamy Was przedszkolaki do wykonania pracy plastycznej. Na kartce z bloku narysuj – komu i w czym najczęściej pomagasz (jeśli to zadanie za trudne możesz wybrać i pokolorować jedną z kolorowanek z załącznika poniżej).
Na początku przypomnijcie sobie zabawę przy piosence! Czekamy na filmiki z waszego tańca:)
Kochane dzieci obejrzyjcie filmik:)
Odpowiedzcie na pytania: Jak należy zachować się wobec psa? Czy moszna mu dokuczać np. ciągnąć za ogon? Czy wolno wykonywać gwałtowne ruchy gdy pies podbiegnie do Ciebie? Czy należy przeszkadzać psy jak je? Czy należy uciekać przed psem, kiedy Cię goni? Czy można bawić się z obcym psem?
ZAPAMIĘTAJCIE WSZYSTKIE ZASADY JAK NALEŻY POSTEPOWAĆ Z OBCYM ZWIERZĘCIEM!
Smerfiki teraz przedstawiamy Wam obrazek psa- ozdóbcie go dowolnie jak chcecie. Czekamy na Wasze piękne prace!
Chętne dzieci mogą wykonać dodatkowe zadania!
Doprowadź psa do budy!
Na zakończenie możecie pobawić się przy piosence:)
Witajcie. Dziś już ostatni dzień zdalnej nauki w tym tygodniu . Bardzo serdecznie dziękuje Rodzicom za pomoc w zdalnym nauczaniu z dziećmi.
Dziś zaczynamy kolejny blok tematyczny a mianowicie o rodzinie.
Na początek zabawa pt. „Podskocz, jeśli usłyszysz głoskę…”. Rodzic wyjaśnia dziecku, że ma podskoczyć do góry, kiedy usłyszy wyraz rozpoczynający się głoską „m”. Rodzic podaje różne słowa, gdy żadne z nich nie rozpoczyna się głoską „m” dziecko stoi nieruchomo. Natomiast gdy wyraz zaczyna się głoską „m”- dziecko podskakuje do góry tyle razy ile głosek ma ten wyraz.
Okej. Po takiej rozgrzewce zapraszam do obejrzenia poniższych obrazków. Zastanówcie się kogo tam widzicie?
Na powyższych zdjęciach widzimy rodziny. Czy te rodziny są jednakowe? Jak widzicie są różne. Jedne są większe inne mniejsze. Są rodziny, w których jest tylko jeden rodzic, są też rodziny w której jeden z jej członków jest osobą niepełnosprawną, są rodziny wielodzietne czyli takie, które mają powyżej trojga dzieci, są też i to bardzo smutne rodziny bezdzietne.
Spróbujcie podać nazwy członków powyższych rodzin ( babcia, dziadek, mama, tata, siostra, brat itp.). Kim dla was jest mama mamy i mama taty? Kim dla was jest tata taty i tata mamy?; Kim wy jesteście dla dziadków? Kim wy jesteście dla rodziców?; Kim jest dla was siostra mamy i siostra taty?; Kim jest dla was brat mamy i brat taty? Powiedzcie jak spędzacie czas wolny z rodzicami? Jak dzielicie obowiązki w swoich rodzinach?
3. Zapraszam Was teraz Skrzatki do wysłuchania piosenki pt. „Moja wesoła rodzinka”
Rozmowa na temat piosenki: Do czego w piosence autor porównuje rodzinę? Z jakich członków składa się rodzina w piosence?; Jaka jest mama z piosenki?, Jak jest opisany tata w piosence?; Co robi tata jak dzieci nabroją, a co robi mama?
4. Proszę o wykonanie kart pracy ze stron 24 a i b oraz 25 a.
5. Zachęcam Was w weekend do ruchu na świeżym powietrzu.