Prace Smerfików😍

  Iwona Wróbel

Dziękujemy Smerfy Wam oraz Waszym rodzicom za pracę wykonywaną w domu! Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak owocną współpracę😍😍😍


Podsumowanie tygodnia u „Żabek”

  Ewelina Biskup

Tydzień zakończyliśmy rozmowami o miłości. Ten czas poświęciliśmy tematyce o najbliższych osobach jakimi są mama i tata. Dzieci tworzyły upominki dla rodziców, które przygotowywały zapewne z przejęciem. Kochani rodzice doceńcie ich trud i jak najczęściej mówcie im, ile dla Was znaczą i że je kochacie. To bardzo ważne dla poczucia bezpieczeństwa dziecka i budowania jego relacji z otoczeniem.

Dobra robota „Żabki”!!!

A teraz zapraszamy do galerii zdjęć 🙂.


Podsumowanie tygodnia u Starszaków

  Anna Kupis

Minął kolejny tydzień zdalnej nauki. Skrzaty pracują wytrwale do końca, bardzo mnie to cieszy, ale to wszystko jest możliwe dzięki wzajemnej współpracy z Rodzicami. Drodzy Rodzice bardzo dziękuję, za Wasze zaangażowanie w zdalne nauczanie. Poniżej filmiki i zdjęcia jak Starszaki dzielnie pracowały.

Kingusia śpiewa piosenkę Jesteś Mamo skarbem mym
Adaś recytuje fragment piosenki dla swojej Mamy
Ala recytuje wierszyk dla swojej Mamy
Nadia czyta czytankę
Oluś pięknie czyta czytankę
Nikola wykonała ruchomą laurkę dla Mamy

„Piknik”

  Iwona Wróbel

Obejrzyjcie opowieść o rodzinie Ani!  Odpowiedzcie na pytania które zadaje Ania w opowiadaniu o swojej rodzinie! A wasza rodzina z ilu osób się składa? Jak ma na imię mama, tata oraz wasze rodzeństwo? Co lubi robić mama, tata, rodzeństwo, babcie i dziadek? Co lubicie robić wspólnie całą rodziną?

Posłuchajcie piosenki:

Gdzie wybierają się dzieci wspólnie z rodzicami?
Czym jadą dzieci na wycieczkę?

Jak spędzacie czas ze swoimi rodzicami?


Wykonajcie zadanie z wyprawki ze strony 36. Czekamy na zdjęcia prac.

Możecie wspólnie zagrać z rodzicami w grę:)

https://prawdziwyskarb.pl/online/?fbclid=IwAR2yOV0kfSNH_mZg7y7WqMTpiOzPlxkTq8InTf5yiXwXlz21zfMj2ec4B9I

Materiały do pracy z dziećmi w domu

  Ewelina Biskup

DZIAŁ: Święto mamy i taty

TEMAT: SERCE NA DŁONI

Witamy Was drogie przedszkolaki!

Spójrzcie na rysunki i powiedzcie z jakim słowem Wam się one kojarzą.

Kochani, czy już wiecie z jakim słowem związane są wszystkie te obrazki?

To słowo „ MIŁOŚĆ”, czyli silne uczucie pomiędzy ludźmi lub zwierzętami. Na obrazkach widzimy miłość pomiędzy mężczyzną a kobietą; miłość rodzicielka między rodzicem, a dzieckiem ; miłość człowieka do zwierzęcia oraz miłość pomiędzy zwierzętami.

Ludzie kochający zawsze pragną, aby osoba, którą kochają była szczęśliwa i zadowolona. Zauważcie, że na zdjęciach wszyscy się uśmiechają, bo przebywanie razem sprawia im ogromną radość.

Posłuchajcie, co o miłości mówią inne przedszkolakiDzieci mówią o miłości

Żabki powiedzcie nam kogo Wy kochacie? Czy są to rodzice, rodzeństwo, bacie, dziadziusiowie, a może macie jakieś sympatie w przedszkolu? Są dzieci, które kochają zwierzęta oraz swoje zabawki, czy Wy też tak macie?

Drogie dzieci spójrzcie na serduszko i powiedzcie jakiego jest koloru i co ma jeszcze taki kolor?

Kochane dzieci pamiętajcie, że miłość to cudowne uczucie, którego nie można kupić!!!

Powinniśmy często przytulać, całować i  mówić słowa Kocham Cię,  osobom, które darzymy tym uczuciem!

A teraz zapraszamy Was do obejrzenia bajki o miłości – TATA LEW | CZYM JEST MIŁOŚĆ | odc. 2 | Cała bajka po polsku | Bajka dla dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=KU_4brJPvYo

Żabki zachęcamy Was dzisiaj do wspólnej zabawy z rodzicami. Możecie pobawić się klockami, poukładać puzzle, ugotować coś razem albo pospacerować.

Drogie dzieci dziś należy ozdobić serce dowolną techniką (szablon serca w załączniku).


Zaloguj