Materiały do pracy z dziećmi na wtorek 23 czerwca

  Anna Kupis

Witajcie. Kochane przedszkolaki ten rok szkolny powoli dobiega końca. Nie da się ukryć, że był on troszkę inny niż poprzednie, a to za sprawą niegrzecznego koronawirusa, przez którego musieliście pozostać w domach i odbywać zajęcia zdalne. Ale mam nadzieję, że ten czas spędzony w przedszkolu sprzed epidemii miło wspominacie, dlatego proszę o osłuchanie się z poniższą piosenką ” Mój kolego z przedszkola”i naukę na pamięć prostego refrenu.

Ref.: W przedszkolu było super,
na sto dwadzieścia dwa,
powtórzyć chciałbym tamte dni
jeszcze jeden raz

Drogie przedszkolaki za kilka dni upragnione wakacje jest to bardzo piękny czas. Pewnie jeśli tylko sytuacja na to pozwoli wyjedziecie w różne ciekawe miejsca, ale nie wolno wam zapominać o bezpieczeństwie. Zatem zapraszam do obejrzenia filmików jak bezpiecznie spędzić czas w górach i nad wodą. Starszaki proszę oglądajcie uważnie i zapamiętajcie jak najwięcej zasad bezpieczeństwa.

Bardzo Was proszę stosujcie się do zasad przedstawionych w filmikach podczas wakacyjnego wypoczynku, a na pewno nikomu nic się nie stanie.

A teraz zabawa w burzę mózgów. Spróbujcie wymienić jak najwięcej słów, które kojarzą wam się ze słowem góry.

Starszaki proszę o wykonanie kart pracy ze strony 44 a i b, ale to nie wszystko, chcę Wam przypomnieć, że dziś 23 czerwca i tego dnia obchodzimy bardzo ważne święto mianowicie Dzień Ojca.

Proszę posłuchajcie wypowiedzi swoich rówieśników do czego potrzebny jest TATA. Czy się z nimi zgadzacie?

Kochanie Starszaki nie zapomnijcie dzisiaj złożyć swojemu Tatusiowi życzeń, wykonajcie też dla Niego jakiś upominek, może być to nawet zwykły rysunek, laurka, ważne, żebyście wykonali go sami. Poniżej kilka przykładowych upominków wykonanych dla taty, możecie skorzystać z nich, albo wymyślić zupełnie coś innego, powodzenia.


Zaloguj