Materiały do pracy z dziećmi na środę 24 czerwca

  Anna Kupis

Witajcie moi kochani uczniowie. Bez wątpienia wiecie, że nasza grupa nazywa się Skrzaty i właśnie dlatego zapraszam Was do zabawy o podobnej nazwie, a mianowicie „Czujne Skrzaty”.

Na pewno wiecie że zbliżają się wakacje i dlatego wczoraj rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowywaniu się nad wodą i w górach. Dziś będzie ciąg dalszy, a to wszystko po to, żeby po wakacjach wszystkie dzieci z naszej klasy wróciły całe i zdrowe do szkoły.

Zapraszam do przeanalizowania poniższej historyjki obrazkowej pt ” Nieznajomy”.

Pytania do historyjki obrazkowej: Co robili chłopcy?; Kto im się przyglądał?; Co nieznajomy pan pokazał chłopcom, tym samym zachęcając ich do pójścia z nim?; Cz któryś z chłopców uległ namową pana?; Czy chłopiec dobrze postąpił idąc z nieznajomym panem?;,Jak zachowali się w takiej sytuacji pozostali chłopcy?; Chciałam zwrócić uwagę, że pozostali chłopcy zachowali się bardzo odpowiedzialnie i wezwali pomoc. Pamiętajcie nigdy nie bójcie się powiedzieć o takiej sytuacji swoim rodzicom.

Drogie Dzieci w tym szczególnym okresie jakim są wakacje chcę Was prosić, abyście nie rozmawiali z osobami, których nie znacie. Jak widzicie na tych obrazkach pewien pan zachęcał chłopców do pójścia z nim pokazując im telefon komórkowy. Jego intencje niestety nie były czyste, chciał on porwać jednego z chłopców. Ale taką osobą może być również piękna kobieta, która stwarza pozory dobrej, a w rezultacie ma złe intencje, bądźcie więc czujni podczas wakacji, nie ufajcie nieznajomym. Oczywiście nie wszyscy nieznajomi nam ludzie mają złe zamiary. Pamiętajcie nie dajcie się przekupić , żadnymi pokazywanymi Wam rzeczami na rzecz tego, żeby pójść z nieznajomym tak gdzie on chce.

Drodzy Rodzice proszę o odczytanie dzieciom poniższego wiersza.

„Wakacyjne rady” Wiera Badalska

Głowa nie jest od parady
I służyć Ci musi dalej
Dbaj więc o nią i osłaniaj,
Kiedy słońce pali.

Płynie w rzece woda,
Chłodna, bystra, czysta.
Tylko przy dorosłych
Z kąpieli korzystaj

Jagody nieznane,
Gdy zobaczysz w borze,
Nie zrywaj! Nie zjadaj,
Bo zatruć się możesz.

Biegać boso – przyjemnie,
Ale ważna rada:
Idąc na wycieczkę
Dobre buty wkładaj.

Starszaki powyższe rady z wiersza są do zapamiętania!

Proszę o wykonanie kart pracy ze strony 43 a i b oraz 45 a i b.

Miłej środy życzę!!!


Zaloguj