Festyn Rodzinny

  Ewelina Borkowska

W sobotę 10 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach miała miejsce oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Rodzinny.

Rodzina stanowi wspólnotę osób, która jest podstawową formą życia indywidualnego i społecznego. Jest pierwotną i najpowszechniejszą grupą społeczną prawie każdego z nas. To ona należy do pierwszego środowiska dającego człowiekowi możliwość wszechstronnego rozwoju, zaspokajania jego wielu potrzeb i wprowadzania go w świat wartości i norm społecznych. Identyfikując się z nią, człowiek współtworzy i przejmuje kultywowane w rodzinie poglądy, postawy, wzory zachowania i postępowania. To, czego uczymy się                     w rodzinie, pozostaje na całe życie. Kontakty z najbliższymi osobami z rodziny odgrywają istotną rolę w kształtowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich.

Uroczystość Święta Rodziny rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkich rodziców. Zapoznała z programem imprezy i zachęciła do wspólnej zabawy.

Występy rozpoczęli uczniowie klasy I bogatym programem artystycznym pt. „Na krakowską nutę”. Klasa  III zaprezentowała inscenizację o tematyce ekologicznej podsumowujacej projekt „Bądźmy Eko”. Niezwykle ciekawym punktem programu był pokaz mody ekologicznej przygotowany pod kierunkiem Pani Eweliny Borkowskiej. W rolę modeli wcielili się uczniowie klas IV-VI. Prezentowane  stroje przygotowywane były na zajęciach lekcyjnych  według własnego pomysłu. Natomiast dzieci z klasy II w wierszach, piosenkach  i tańcu wyraziły swoją wdzięczność dla rodziców. Na zakończenie części artystycznej wystąpiły dziewczynki z klasy IV, które wykonały nowoczesny taniec. Występ dzieciaków dostarczył wszystkim wiele wzruszeń i radości. Za przebieg uroczystości odpowiadały Panie: Krystyna Chmal, Ewa Stępniewska i Elżbieta Wesołowska.

Rodzice mieli również możliwość obejrzenia wytworów prac artystycznych w ramach projektu „Bądźmy Eko”uczniów klas I-VI: „Żyj w zgodzie z przyrodą” i „Zabawka z odpadów” . Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rodziców i dzieci.

Następnie  Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnego świętowania na placu szkolnym, gdzie czekało wiele atrakcji: wata cukrowa, napoje, lody, ciasta i pieczona wspólnie z rodzicami na grillu kiełbaska.  Jednak największą atrakcją festynu były dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Na buziach dzieci powstawały kotki, pieski i inne zwierzątka wykonane przez nasze szkolne artystki: p. Iwonkę, p. Monikę, p. Julitkę i p. Jadzię. Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe  zdjęcie .

Nie zabrakło też naszych absolwentów, którzy razem ze swoimi młodszymi kolegami uczestniczyli w zabawach. Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej

atmosferze.


Zaloguj