ŚWIĘTO RODZINY 2019

  Anna Kupis

   W piątek 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkie dzieci  i ich  rodziców. Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw  zaprezentowały się najmłodsze dzieci tańcząc – taniec, którego nauczyły się na zajęciach tańca prowadzonych przez instruktorów z Cantinero. Potem wystąpili  uczniowie z  klasy VI i VIII umilając czas piosenką i tańcem. Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek do skakania,  wata cukrowa, napoje, lody. Jednak największą atrakcją festynu były wspólne zabawy z naszym gościem instruktorką  Małgorzatą Nasulewicz . Wszyscy uczniowie patrząc na p. Małgosię tańczyli zumbę, bawili się chustą animacyjną, przeciągali linę i brali udział w wielu różnych konkurencjach.  Na sam koniec pikniku chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele zatańczyli Belgijkę, a młodsze dzieci puszczały ogromne  bańki mydlane i otrzymywały balonowe kwiaty . Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.


Spotkanie z żołnierzem

  Anna Kupis

Dnia 5 czerwca b.r wszystkie grupy przedszkolne odwiedził tata Wojtusia i Magdy, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Andrzej Oleksik opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Maluszki i starszaki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i wyposażenie żołnierza a także przymierzyć niektóre części stroju. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wojtusia i Magdy za tak miłe spotkanie!


WYCIECZKA KLASY 0 i II DO MDK NA SPEKTAKL pt. „Urodziny Baby Jagi”

  Anna Kupis

                 Dnia 6 czerwca b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II pojechały na wycieczkę do Opoczyńskiego Domu Kultury  w celu obejrzenia przedstawienie pt. „Urodziny Baby Jagi”. Bilety  na spektakl ufundował Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Na urodziny Baby Jagi przybyli Zajączek, Smerfy i Gargamel. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach . Przedstawienie pełno było humoru i wesołych, zachęcających do wspólnej zabawy piosenek. Organizatorem przedstawienia był Impresariat Artystyczny „AB-ART” z Łodzi. Teatrzyk miał charakter profilaktyczny, jego hasłem przewodnim było „Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie”. Całość oprawiona była piękną dekoracją i kolorowymi kostiumami aktorów. Przedstawienie dostarczyło dzieciom dużo emocji, wzbudziło w nich niezapomniane przeżycia. Dzieci  spektakl oglądały z dużym zainteresowaniem, a na koniec występujących w nim aktorów nagrodzili ogromnymi brawami.


Starszaki świętują Dzień Dziecka

  Anna Kupis

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”– Z okazji Dnia Dziecka Starszaki miały wiele okazji, aby w tym dniu uśmiech im z buzi nie znikał. Dzień obfitował w liczne atrakcje: każdy otrzymał, aż dwa prezenty, jeden związany z nauką, a drugi z zabawą. Nie zabrakło oczywiście przepysznego poczęstunku i tańców przy muzyce. Skrzaty  otrzymane prezenty mogły wypróbować na placu zabaw, co oczywiście zrobiły. Wszystkie dzieci w tym dniu były radosne i szczęśliwe. Zabawa była , jak zawsze – udana. 

PAMIĘTAJCIE  dorośli,  ,,wielcy’’ ludzie – warto się starać mieć w sobie coś  z dziecka …jak najdłużej!


Wesoła lekcja historii

  Anna Kupis

W środę 29 maja odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Uczniowie obejrzeli prezentację grupy rekonstrukcyjnej dotyczącą wojska polskiego sprzed II wojny światowej. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając dzieci i młodzież do czynnego  udziału w zajęciach. Omówili i zaprezentowali  polski mundur wojskowy (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, sprzęt bojowy. Pokazali technikę wojskową i musztrę z udziałem naszych uczniów. Wszyscy mieli szansę zrozumieć, jakimi wartościami kierowało się pokolenie naszych przodków oraz przed jakimi stali wyborami. W czasie spotkania  uczestnicy „przenieśli się w czasie” i wczuli się w klimat tamtej epoki. Prelegenci poprowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.
Jesteśmy przekonani, że barwna opowieść, okraszona żartami, na pewno na długo zapadnie wszystkim w pamięć.


Zaloguj