Dzień Babci i Dziadka

  Anna Kupis

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu- jest to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. 11 stycznia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej   im. W. i H. Ossowskich w Kunicach odbyła się  ta wspaniała uroczystość. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z  punktów przedszkolnych, zerówki i klas I-III pod kierunkiem wychowawców  przedstawiły ciekawy i bardzo bogaty program artystyczny. Na samym początku przed  dziadkami   zaprezentowały się dzieci z grupy Smerfy i Żabki. Szanowni goście obejrzeli w ich wykonaniu liczne wiersze, piosenki i pokazy taneczne    m. in. do takich  utworów jak: „Hit the Road Jack”, „Taniec węgierski” , „Lets twist again”, „Z lewa do prawa”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  I tak kolejnym punktem programu była żartobliwa inscenizacja bajki W. Chotomskiej pt „ O Tadku niejadku, babci i dziadku”, którą przedstawiła klasa 0. Następnie zatańczyła na „Krakowską nutę”  tańce: szot, krakowiak i koziorajka   kl. I.  Klasa II przedstawiła humorystyczną scenkę pt.„Wielka podróż z babcią      i dziadkiem”, a swój występ zakończyła energicznym tańcem „Toka- toka”.     Na koniec wystąpili najstarsi artyści – uczniowie klasy III, którzy zatańczyli hiszpański taniec, zaśpiewali piosenkę Z. Martyniuka „ Życie to są chwile”, a   Mikołaj Krawczyk zagrał na keyboardzie dwie kolędy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.


Wigilia i Jasełka

  Anna Kupis

W piątek 20 grudnia odbyła się w naszej grupie uroczysta Wigilia czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Następnie raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Posileni  śpiewaliśmy kolędy, a następnie  obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu starszych uczniów. Tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe odbyły się pod hasłem:
 „A nadzieja znów wstąpi w nas’. Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w role, które miały ukazać, jakie znaczenie mają święta w dzisiejszym zabieganym świecie. Główny reporter Tomasz Szumielewicz bardzo dociekliwie przeprowadzał wywiady
 z biznesmenami, babciami, nastolatkami oraz pasterzami. Każdy z nich dostrzegał inne wartości związane z okresem świątecznym. Scenki przeplatały piosenki o charakterze religijnym, które wprowadziły słuchaczy w wyjątkowy nastrój zadumy. Uczennicy klasy VIII recytowały wiersze, które zachęcały do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka. Podsumowaniem była piosenka GLORIA w wykonaniu chóru.
W tym dniu głos zabrała dyrektor p. Beata Chrustowicz, która złożyła życzenia przybyłym na uroczystość. Przedstawiciele ZHP przekazali na ręce p. dyrektor ŚWIATŁO POKOJU. W tym roku przekazaniu światłą towarzyszy hasło; „Światło, które daje moc””.
Akademię przygotowali p. Ewelina Borkowska oraz ks. Rafał Mierzejewski. Piękną dekorację przygotowały p. Anna Kupis oraz Iwona Wróbel.Zajęcia z decoupage prowadzone przez panią Barbarę Ciach

  Anna Kupis

Dnia 12 grudnia b. r. w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty poświęcone technice decoupage. Warsztaty zostały poprowadzone przez mamę jednego z uczniów p. Barbarę Ciach.  Na początku p. Basia opowiedziała na czym polega decoupaż. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na drewno, metal, szkło, plastik itp. wzoru wyciętego z papierowej serwetki. Następnie nasz miły  gość zaprezentował nam krok po kroku jak ozdobić w ten sposób bombkę, świeczkę, drewnianą deseczkę, pudełko, słoik itp. W zajęciach oprócz uczniów z klas starszych wzięły również udział dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkie  dzieci z ogromnym zaangażowanie wspólnie z     p. Basią i nauczycielkami wykonywały ozdoby świąteczne. Warsztaty okazały się niesamowitym doświadczeniem  dla uczniów. I  tak w przyjaznej atmosferze, łącząc dobrą zabawę z przyjemnym i pożytecznym powstały nietypowe ozdoby , które stanowić będą piękną pamiątkę. Głównym celem zajęć było kształcenie i budzenie u dzieci nowych postaw plastycznych.  Uczestnicy warsztatów bardzo dziękują p. Basi za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami w  praktyczny sposób. 


Szykujemy prezenty

  Anna Kupis

W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas dużymi krokami dzieci z grupy Skrzaty postanowiły wykonać dla swoich rodziców świąteczne prezenty. Wspólnie z wychowawczynią wykonały bombki techniką decoupage (dekupażu). Następnie samodzielnie przez Starszaków  bombki zostały świątecznie zapakowane. W niedługim czasie dzieci wręczą prezenty swoim ukochanym rodzicom.


Mikołajkowy zawrót głowy

  Anna Kupis

W piątek 6 grudnia  zawitał do naszych grup przedszkolnych  – Święty Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień  w roku. Nasza  grupa  z tej okazji wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci  przygotowały  piosenkę i  wiersz, które   zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszej grupy. Skrzaty bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz wspólne zabawki do przedszkola.  Dzieci pożegnały miłego gościa i zaprosiły Go za rok. Jednakże, to nie koniec atrakcji . Tego samego dnia, gościliśmy w naszej szkole panie reprezentujące Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który w tym wyjątkowym dniu jakim są mikołajki  pamiętał o wszystkich dzieciach. Pan Wójt za pośrednictwem pani Mirosławy Śmigiel i pani Haliny Rudzkiej  wręczył wszystkim uczniom  świąteczne paczki i życzył wesołych świąt. Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi za te piękne prezenty. 


Zaloguj