Skrzaty na łące

  Anna Kupis

Korzystając ze słonecznej pogody grupa „Skrzaty” wybrała się na pobliską łąkę. Dzieci kształtowały  swoje umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, wsłuchały się w  wydawane przez zwierzęta łąkowe dźwięki. Starszaki miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały biedronki, pająki i obserwowały kwiaty w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody.


Święto Konstytucji 3 Maja

  Anna Kupis

W piątek 27 kwietnia w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz nasz   oddział przedszkolny i punkty. Uczniowie klas: IV, V i VII  pod kierunkiem p. Remigiusza Łubowskiego i p. Piotra Wasilewskiego zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła – słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Chcąc upamiętnić ten dzień, starszaki i wybrały się do Izby Pamięci, gdzie miały okazję obejrzeć ekspozycję związaną z historią patronów naszej szkoły – W. i H. Ossowskich. Ponadto, dzieci dzień wcześniej wykonały prace plastyczne związane z symbolami naszego kraju.


Starszaki z wizytą w bibliotece w Gawronach

  Anna Kupis

W dniu 24 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami: p. Anną Kupis i p. Martą Franas  wybrały się na wycieczkę do biblioteki w Gawronach.  Pani  bibliotekarka Marta Śmigiel,  oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała o swojej pracy oraz sprawdziła jak uważnie przedszkolaki słuchają czytanej przez nią książki. Nie zabrakło także zagadek i dla każdego dziecka słodkich prezencików. Na zakończenie każde dziecko brało udział w warsztatach plastycznych,  starszaki wykonały pięknego motylka . Chłopcy i dziewczynki mieli okazję pooglądać książeczki a chętne dzieci mogły zapisać się do biblioteki i wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Pani Marcie dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz za przeprowadzenie zajęć plastycznych przedszkolakom.


Starszaki pamiętają o Dniu Ziemi

  Anna Kupis

W oddziale przedszkolnym jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Do tego święta zerówkowicze przygotowywali się przez kilka dni. Podczas zajęć  dzieci uświadamiały sobie, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Z  tej okazji  przedszkolaki wykonywały różne  prace plastyczne, oglądały  na tablicy interaktywnej  film edukacyjny pt.: „Rady Pana Śmietnika”  z którego wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.” Ponadto, Skrzaty  w piątek z ogromnym zapałem sprzątały   plac przy szkole. Na koniec  z radości, iż  teren wokół szkoły  jest czysty dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę  pt.: „Nasze uszy słyszą świat. Starszaki na znak, iż są przyjaciółmi przyrody odbijały swoje dłonie pomalowane  farbą wokół  malunku ziemi.


Cyrk na Scenie w naszej szkole.

  Anna Kupis

Dnia 12 kwietnia b.r.  gościliśmy w naszej szkole Cyrk . Artyści  cyrkowi, tancerze oraz uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku zaprezentował barwne widowisko estradowo- cyrkowo- edukacyjne pt. „Magia Areny” . Była to opowieść o przygodach człowieka , który zupełnie przypadkiem trafił na przedstawienie wędrownego Cyrku Tramp. Zafascynowany magią areny postanowił sam zostać artystą cyrkowym – komikiem.  Program artystyczny cyrku był bardzo bogaty  w przepięknych strojach i w  niezwykłej scenografii wystąpili   m. in. : akrobacji, żonglerzy, fakirowie, ekwilibryści. Zaprezentowali oni żonglerkę na wesoło, pokazy balansu i ekwilibrystyki, popisy akrobatyczne, jazdę na monocyklu.  Nie zabrakło też zabaw z komikiem oraz konkursów z nagrodami. Dzieci były nie tylko widzami, ale również próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. Ponadto w części edukacyjnej programu poruszane były również zagadnienia związane z pedagogiką cyrku.  Występ obejrzały dzieci przedszkolne, uczniowie naszej szkoły, ale także uczniowie z innych zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z terenu  Gminy Sławno i nie tylko bo także młodzież  z gimnazjum  z Tomaszowa Maz. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie. Na sam koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z artystami, a nawet uzyskać  od nich autograf. Wszyscy i dzieci, i młodzież, a nawet dorośli bawili się świetnie.


Zaloguj