ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

  Anna Kupis

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Panią dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Uczyły się wierszy, piosenek jak również wykonywały wiele prac plastycznych. W naszym przedszkolu pojawiły się kurczaki, zajączki, pisanki, które udekorowały naszą salę.  


Zajęcia z dogoterapii

  Anna Kupis

Dnia 28 marca 2019 r. dzieci z Punktów Przedszkolnych i  Oddziału Przedszkolnego  gościły wyjątkowych  gości,  a mianowicie Panią Janinę Bogdańską wraz ze swoim pieskiem Paciorkiem. Pani Janina jest właścicielką Ośrodka ”Fortuna” w Tomaszówku  gdzie odbywają się pod okiem instruktorów zajęcia z dogoterapii i  hipoterapii. Nasz gość opowiedział dzieciom na czym polegają zajęcia z dogoterapii, do których prowadzenia ma uprawnienia, a  jej pies Paciorek został przeszkolony do pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi.  Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswajały się z jego obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogiem, głaskały, sprawdzały jaką ma sierść, wydawały komendy ”podaj łapę”, nagradzały przekąską, a nawet grały z psem w piłkę. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane co robić i jak postępować. Dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies , a także na czym polega praca psa- „terapeuty”. Dzieci poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały. Wiedzą już , jak rozpoznać kiedy pies ma ochotę na zabawę, spacer, a kiedy jest spragniony. Paciorek wykazał się dużą cierpliwością do naszych uczniów, posłusznie wykonywał polecenia swojej opiekunki. Wizyta psa w naszym przedszkolu wniosła wiele  radości i nowych doświadczeń w życie przedszkolaków.


WIOSENNY TEATRZYK KLASY II

  Anna Kupis

W poniedziałek 25 marca uczniowie klas II pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Szmigiel wystawiły „Wiosenny Teatrzyk” dla dzieci z punktu  i oddziału przedszkolnego. Uczniowie kl. II  w pięknych przebraniach wcieliły się z wielkim zaangażowaniem w role słoneczka, deszczyku, krokusa, przebiśniegu , bociana, parasola ,nasionka, pani wiosny itp. Przedszkolaki spektakl oglądały z dużym zainteresowaniem . Wplatane  piosenki „Wiosna, wiosenka”, Maszeruje wiosna”  i „Kle ,kle boćku” wprowadziły dzieci w radosny nastrój,  a także  spowodowały, że  przedszkolaki włączyły się do wspólnego śpiewania .  Przedstawienie w wykonaniu starszych dzieci, zostało przyjęte przez przedszkolaków  bardzo entuzjastycznie.
Widownia nagrodziła aktorów wielkimi brawami.


I MIEJSCE AMELKI W XVI DIECEZJALNYM KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ PT. „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ” W OPOCZNIE

  Anna Kupis

         Dnia 22 marca b.r.  uczennica  klasy „0” Amelia Popecka  zajęła I miejsce w  Regionalnym  Konkursie   Pieśni i Poezji  Patriotycznej pt. „Kocham moją ojczyznę”  w  Opocznie. Dziewczynka wystąpiła  w kategorii wiekowej przedszkola śpiewając pieśń patriotyczną  pt. „Piechota”. Amelce z całego serca gratulujemy i trzymamy kciuki za wygranie  kolejnego etapu  konkursu tym razem na szczeblu  powiatowym, który odbędzie się w Radomiu, już w kwietniu. Nasza skromna uczennica zaśpiewała przepięknie  godnie reprezentując szkołę w Kunicach.


WITAMY WIOSNĘ

  Anna Kupis

Starszaki do nadejścia wiosny przygotowywały się już od początku tygodnia. Wykonały przeróżne prace plastyczne o tematyce wiosennej, poznały wiersze i piosenki o wiośnie, oglądały teatrzyki kukiełkowe  związane z nadejściem nowej pory roku.    A wyjątkowo w tym roku bo 20 marca wszystkie dzieci  powitały ją kolorowo i wesoło.  Na sali gimnastycznej odbył się wiosenne konkursy w którym udział wzięli  dzieci z punktów przedszkolnych i uczniowie klas 0- 3. Każda grupa miała do wykonania jakieś wiosenne zadanie. Zadania do wykonania zależały od koloru jaki reprezentowała dana grupa.       Skrzaty reprezentowały kolor czerwony. Ich zadaniem   było  zaśpiewanie wiosennej piosenki. Starszaki zadanie to wykonały doskonale. Międzyczasie został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę”. Wszystkie kukiełki były piękne i oryginalne, dlatego  dla wszystkich uczestników konkursu  bez względu na miejsce były słodkie upominki.   Z naszej grupy pierwsze miejsce zajęła Amelia Popecka, zaś drugie Magda Oleksik  .  W dalszej części uroczystości dzieci z punktów przedszkolnych, oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wyruszyły barwnym pochodem na spacer trzymając w rękach Marzanny, po czym w ogrodzie przedszkola spaliły kukły pani zimy.  W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. 


Zaloguj