Skrzaty w praktyczny sposób poznają zasady ruchu drogowego

  Anna Kupis

Dzieci z grupy Skrzaty w tym tygodniu zapoznały się z ogólnymi zasadami ruchu dla pieszych, oraz  zdobywały wiedzę, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Dnia 18 września b.r. Starszaki wraz z wychowawczynią  p. Anną Kupis wybrały się na spacer na  pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyczny sposób zastosować wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Starszaki  rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz  nazywały pojazdy na drodze. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, miało to na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.


Starszaki zawierają „Kontrakt Grupowy”

  Anna Kupis

Dnia 10 września b.r.  grupa Starszaków zawarła „Kontrakt grupowy”. „Skrzaty”  zapoznały się z prawami i obowiązkami, światem wartości moralnych oraz koniecznością ponoszenia konsekwencji swoich czynów.  W zabawie ruchowej „Dobrze czy źle” dzieci doskonale poradziły sobie z określeniem właściwych i niewłaściwych zachowań. Omówiliśmy ilustracje do naszego kontraktu i wtedy już mogliśmy zatwierdzić „Kontrakt grupowy” swoim odciskiem palca .


ŚWIĘTO RODZINY 2018

  Anna Kupis

W sobotę 16 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach miała miejsce oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Rodzinny. Uroczystość Święta Rodziny rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Chrustowicz, która serdecznie powitała wszystkich rodziców. Zapoznała z programem imprezy i zachęciła do wspólnej zabawy. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, w której kolejno zaprezentowały się uczniowie z klas O-III. Dzieci poprzez piosenkę, taniec, słowo, humorystyczne scenki wprowadziły wszystkich zebranych gości w rodzinny klimat, a tym samym wyrazili swoją wdzięczność rodzicom za ich trud włożony w wychowanie. Nie zabrakło łez i wzruszeń podczas tak pięknych występów.   Po części artystycznej miejsce miała wspólna rodzinna biesiada. Nasi szkolni tatusiowie dzielnie smażyli kiełbasę na grillach, a mamusie zastawiały stoły domowymi ciastami. Na placu szkolnym czekało na dzieci  wiele atrakcji: wata cukrowa, napoje, lody, żywe zwierzęta takie jak: króliki, kaczki, gęsi,  sztuczna krowa, która bez problemu dawała się wydoić  nie kopiąc przy tym nikogo. Jednak największą atrakcją festynu były dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, chodzący Kubuś Puchatek  i malowanie twarzy. Na buziach dzieci powstawały kotki, pieski, batmany, spidermany, motylki  itp. wykonane przez nasze szkolne artystki:  p. Monikę J., Monikę Ś.,  p. Julitkę , p. Kasię,  p. Agnieszkę i p. Annę. Ponadto, wszystkie dzieci i dorośli miały możliwość obejrzenia w poszczególnych namiotach przeróżne pokazy naukowe zaprezentowane przez naukowców z   Centrum EduFun  z Gdyni. Dzieci podchodząc do namiotów brały udział w warsztatach naukowych pozwalających m.in.  zbadać swoje DNA, mogły dowiedzieć się czym jest elektryczność, pobawić się niezwykłymi robotami, zobaczyć mnóstwo ciekawych eksperymentów.

Festyn Rodzinny okazał się dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli wspaniałą integracyjną zabawą, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.

 


WYCIECZKA DO ZOO SAFARI W BORYSEWIE

  Anna Kupis

We wtorek 12 czerwca  dzieci z klasy O – I i kilka osób z klasy V wraz z nauczycielkami:  p. Anną Kupis, p. Jolantą Szmigiel oraz rodzicami: p. Eweliną Pawlak, p. Dominiką Stańczyk i p. Justyną Matysiak  wybrały się w długą podróż autokarem. Kierunek jaki obraliśmy to Zoo Safari w Borysewie. Ogród ZOO SAFARI BORYSEW zajmuje powierzchnię 25 hektarów. Żyje tam 500 osobników 100 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów.  Pogoda była jak wymarzona, a program wycieczki  bardzo bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie rozpoczęliśmy od pieszego zwiedzania ogrodu z przewodnikiem. Dzieci zobaczyły niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy, kangury, lemury, aligatory oraz białe wilki.  Następnie wszyscy bawili się znakomicie w  plenerowej figlarni. Także  dla  dzieci niezwykłą atrakcją była przejażdżka  zarówno na kucyku pod opieką pracownika ogrodu jak i  przejażdżka zoo kolejką. Po tych atrakcjach była chwila odpoczynku i czas na obiad. Ale już po obiedzie  dzieci odwiedziły mini zoo i mogły pogłaskać mieszkające tam zwierzęta takie jak: kózki miniaturki, alpaki, świnki wietnamski, króliczki i owce kameruńskie.  Podczas pobytu w zoo mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazowym karmieniu foki. Było to nie tylko karmienie foki, ale również pokaz jej akrobacji i różnych sztuczek. Na sam koniec uczniowie zakupili sobie drobne pamiątki.                                                                                                                                                                Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

 


Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków.

  Anna Kupis

Dnia 8 czerwca b. r.  dzieci z punktów i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach chemicznych poprowadzonych   przez młodego profesora z Poznania. Przedszkolaki miały okazję obserwować przeróżne eksperymenty i  doświadczenia chemiczne.  Chętne dzieci pod czujnym okiem instruktora miały możliwość  wykonania nieskomplikowanych doświadczeń . Nasz miły gość zaprezentował przedszkolakom serię ciekawych doświadczeń, które omówił i wyjaśnił w bardzo przystępny sposób.  Największym jednak zainteresowaniem cieszył  się eksperymenty chemiczne pod nazwą Wulkan i pompowanie balona  bez pompki.  Był  to dzień ogromnych wrażeń i eksperymentów , który na długo pozostanie w pamięci dzieci , a może rozwinie ich zainteresowania  otaczającym je światem.


Zaloguj