Materiały do pracy z dziećmi na czwartek 25 czerwca

  Anna Kupis

Kochane Starszaki, dziś mamy już ostatni dzień w tym roku szkolnym zdalnego nauczania. Jutro zakończenie roku, a po nim już wakacje. Ten rok szkolny dla wszystkich zarówno Was drodzy uczniowie, jak i rodziców i nauczycieli był bardzo trudny, a to za sprawą pandemii koronawirusa.

Drogie Dzieci mam nadzieje, że za Wami, mimo tych trudności wspaniały rok w oddziale przedszkolnym. Przez te miesiące dużo się nauczyliście i bardzo urośliście.Przeżyliśmy razem wiele cudownych chwil! Niestety przez ostatnie miesiące nie widzieliśmy się, ponieważ nasze plany popsuł koronawirus, dla Waszego bezpieczeństwa zostaliście w domach. Nie widywaliśmy się, ale ja jestem z Was bardzo dumna gdyż z ogromnym zapałem odrabialiście karty pracy prze zemnie zadane. Dziękuję, że tak sumiennie odrabialiście zdalne prace. Dziękuję Waszym Rodzicom, że Wam pomagali, chodź mieli wiele innych obowiązków. Drodzy Rodzice Wasza pomoc w zdalnym nauczaniu jest nieoceniona, bez Was nauczanie zdalne z tak małymi dziećmi po prostu by się nie udało. Dziękuję Wam za to !!!

Podsumowując już praktycznie miniony rok szkolny proszę, abyście się zastanowiły i spróbowały odpowiedzieć na pytania: Co najbardziej utkwiło Wam w pamięci z tego roku szkolnego, który minął? Z kim najlepiej lubiliście się bawić?; Czego nauczyliście się w tym roku?

W tym ostatnim dniu zdalnego nauczania proszę o wysłuchanie wiersza pt: „Lato wreszcie”. Drodzy Rodzice proszę o przeczytanie dzieciom poniższego wiersza.

Proszę o wykonanie zadań ze stron 46 a i b i 47 a i b.

Wiem, że może trochę do znudzenia, ale jeszcze raz przypomnijmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Drodzy Rodzice proszę o odczytanie poniższych zasad swoim dzieciom.


Materiały do pracy z dziećmi na środę 24 czerwca

  Anna Kupis

Witajcie moi kochani uczniowie. Bez wątpienia wiecie, że nasza grupa nazywa się Skrzaty i właśnie dlatego zapraszam Was do zabawy o podobnej nazwie, a mianowicie „Czujne Skrzaty”.

Na pewno wiecie że zbliżają się wakacje i dlatego wczoraj rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowywaniu się nad wodą i w górach. Dziś będzie ciąg dalszy, a to wszystko po to, żeby po wakacjach wszystkie dzieci z naszej klasy wróciły całe i zdrowe do szkoły.

Zapraszam do przeanalizowania poniższej historyjki obrazkowej pt ” Nieznajomy”.

Pytania do historyjki obrazkowej: Co robili chłopcy?; Kto im się przyglądał?; Co nieznajomy pan pokazał chłopcom, tym samym zachęcając ich do pójścia z nim?; Cz któryś z chłopców uległ namową pana?; Czy chłopiec dobrze postąpił idąc z nieznajomym panem?;,Jak zachowali się w takiej sytuacji pozostali chłopcy?; Chciałam zwrócić uwagę, że pozostali chłopcy zachowali się bardzo odpowiedzialnie i wezwali pomoc. Pamiętajcie nigdy nie bójcie się powiedzieć o takiej sytuacji swoim rodzicom.

Drogie Dzieci w tym szczególnym okresie jakim są wakacje chcę Was prosić, abyście nie rozmawiali z osobami, których nie znacie. Jak widzicie na tych obrazkach pewien pan zachęcał chłopców do pójścia z nim pokazując im telefon komórkowy. Jego intencje niestety nie były czyste, chciał on porwać jednego z chłopców. Ale taką osobą może być również piękna kobieta, która stwarza pozory dobrej, a w rezultacie ma złe intencje, bądźcie więc czujni podczas wakacji, nie ufajcie nieznajomym. Oczywiście nie wszyscy nieznajomi nam ludzie mają złe zamiary. Pamiętajcie nie dajcie się przekupić , żadnymi pokazywanymi Wam rzeczami na rzecz tego, żeby pójść z nieznajomym tak gdzie on chce.

Drodzy Rodzice proszę o odczytanie dzieciom poniższego wiersza.

„Wakacyjne rady” Wiera Badalska

Głowa nie jest od parady
I służyć Ci musi dalej
Dbaj więc o nią i osłaniaj,
Kiedy słońce pali.

Płynie w rzece woda,
Chłodna, bystra, czysta.
Tylko przy dorosłych
Z kąpieli korzystaj

Jagody nieznane,
Gdy zobaczysz w borze,
Nie zrywaj! Nie zjadaj,
Bo zatruć się możesz.

Biegać boso – przyjemnie,
Ale ważna rada:
Idąc na wycieczkę
Dobre buty wkładaj.

Starszaki powyższe rady z wiersza są do zapamiętania!

Proszę o wykonanie kart pracy ze strony 43 a i b oraz 45 a i b.

Miłej środy życzę!!!


Język angielski- materiały do pracy

  Ewelina Borkowska

Witam Was serdecznie w ostatnim tygodniu pracy. Proponuję wykonać zadanie 2 ze strony 60, zad. 1 – s.61 oraz całą stronę 63.

Świetnie pracowaliście. Brawa dla Was.
Teraz nadchodzi czas upragnionych wakacji.

Wypoczywajcie bezpiecznie, mnóstwa wrażeń i pięknej pogody Wam życzę.


Materiały do pracy z dziećmi na wtorek 23 czerwca

  Anna Kupis

Witajcie. Kochane przedszkolaki ten rok szkolny powoli dobiega końca. Nie da się ukryć, że był on troszkę inny niż poprzednie, a to za sprawą niegrzecznego koronawirusa, przez którego musieliście pozostać w domach i odbywać zajęcia zdalne. Ale mam nadzieję, że ten czas spędzony w przedszkolu sprzed epidemii miło wspominacie, dlatego proszę o osłuchanie się z poniższą piosenką ” Mój kolego z przedszkola”i naukę na pamięć prostego refrenu.

Ref.: W przedszkolu było super,
na sto dwadzieścia dwa,
powtórzyć chciałbym tamte dni
jeszcze jeden raz

Drogie przedszkolaki za kilka dni upragnione wakacje jest to bardzo piękny czas. Pewnie jeśli tylko sytuacja na to pozwoli wyjedziecie w różne ciekawe miejsca, ale nie wolno wam zapominać o bezpieczeństwie. Zatem zapraszam do obejrzenia filmików jak bezpiecznie spędzić czas w górach i nad wodą. Starszaki proszę oglądajcie uważnie i zapamiętajcie jak najwięcej zasad bezpieczeństwa.

Bardzo Was proszę stosujcie się do zasad przedstawionych w filmikach podczas wakacyjnego wypoczynku, a na pewno nikomu nic się nie stanie.

A teraz zabawa w burzę mózgów. Spróbujcie wymienić jak najwięcej słów, które kojarzą wam się ze słowem góry.

Starszaki proszę o wykonanie kart pracy ze strony 44 a i b, ale to nie wszystko, chcę Wam przypomnieć, że dziś 23 czerwca i tego dnia obchodzimy bardzo ważne święto mianowicie Dzień Ojca.

Proszę posłuchajcie wypowiedzi swoich rówieśników do czego potrzebny jest TATA. Czy się z nimi zgadzacie?

Kochanie Starszaki nie zapomnijcie dzisiaj złożyć swojemu Tatusiowi życzeń, wykonajcie też dla Niego jakiś upominek, może być to nawet zwykły rysunek, laurka, ważne, żebyście wykonali go sami. Poniżej kilka przykładowych upominków wykonanych dla taty, możecie skorzystać z nich, albo wymyślić zupełnie coś innego, powodzenia.


Zaloguj