Walentynki u Skrzatów

  Anna Kupis

W środę  14 lutego w naszej grupie  panował wspaniały nastrój, przepełniony miłością, przyjaźnią i sympatią, a to za sprawą święta jakim są „Walentynki”. Nie tylko dorośli  i młodzież obchodzą Walentynki. To też ważny dzień dla młodszych uczniów. W tym  dniu dzieci zostały  zapoznane z tradycją obchodzenia Dnia Zakochanych. Dowiedziały się co mogą podarować ukochanej osobie  np. mamie czy tacie w tym szczególnym dniu. Tego dnia i dzień wcześniej Starszaki wzajemnie dla siebie  przygotowywały przeróżne walentynki, które wrzucały do przedszkolnej poczty walentynkowej. Kiedy już pudełko walentynkowe zostało zapełnione, pani Ania otworzyła je i walentynki zostały przekazane adresatom. Każdy przedszkolak otrzymał  walentynkę, a niektórzy nawet po kilka. Nie zabrakło też walentynek dla pani wychowawczyni. Na zakończenie wszyscy rozkoszowali się  walentynkowymi lizakami. Dzieci nie zapomniały także o swoich kochanych rodzicach dla których to wykonały przepiękne kartki walentynkowe  i wręczyły je  w domu.


Zimowe zabawy starszaków

  Anna Kupis

Tegoroczna zima nie zawiodła.  Za oknem sporo śnieżnego puchu. Dlatego korzystając z tej zimowej aury starszaki wraz   z wychowawczynią p. Anną Kupis postanowiły pobawić się na śniegu w szkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, podrzucając śnieg do góry, rysując na śniegu, lepiąc bałwana. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.                       Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.


NIEZWYKŁY GOŚĆ – CYRKOWIEC MATEUSZ KRAJEWSKI

  Anna Kupis

Dnia 22 stycznia b.r. w naszej szkole mieliśmy niecodziennego gościa był Nim cyrkowiec Mateusz Krajewski.  Na początku spotkania  artysta opowiedział uczniom o historii powstania cyrku i o Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku , która przygotowuje do wykonywania zawodu aktora cyrkowego, a do której to sam uczęszcza.  Pan Mateusz omówił różne dyscypliny cyrkowe wykonywane w cyrku m.in. akrobatyka, gimnastyka, żonglerka, ekwilibrystyka, pantomima, klaunada, tresura zwierząt. Nasz miły gość najwięcej  jednak czasu poświęcił  żonglerce, którą ćwiczy od 10 lat. Tłumaczył dzieciom, że rekwizytami do żonglowania mogą być piłki, maczugi, obręcze,  diablo, specjalnie wykonane kije, a także przedmioty codziennego użytku, jak długopisy, pudełka czy kapelusze, a nawet owoce czy warzywa. Niektórzy żonglerzy zwiększają dramatyzm swoich pokazów, używając przedmiotów takich jak noże czy pochodnie.  Bardzo ważne przy żonglowaniu jest skupienie i koordynacja wzrokowo – ruchowa. Pan Mateusz zachęcał uczniów do żonglowania na co dzień, bo żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.  Uczniowie w czasie występu artysty mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki  żonglerki zarówno  z piłkami jak i maczugami i obręczami. Pod koniec spotkania dzieci mogły spróbować  swoich sił w żonglerce. Wszyscy  uczniowie bawili się świetnie, a  pana Mateusza nagrodzili ogromnymi brawami.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

  Anna Kupis

Dnia 20 stycznia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej   im. W. i H. Ossowskich w Kunicach odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z „Kuniczanki”, punktów przedszkolnych, zerówki i klas I-III pod kierunkiem wychowawców  przedstawiły piękny i bardzo bogaty program artystyczny. Na samym początku  przed  dziadkami   zaprezentował się na ludową nutę  dziecięcy zespół  „Kuniczanka”. Następnie najmłodsi artyści z grupy „Smerfy” w przebraniach bałwanków i śnieżynek recytowały wiersze oraz zatańczyły układy taneczny do  piosenki „Mam tę moc”. Dzieci z grupy „Żabki” zaśpiewały i zatańczyły z użyciem kapeluszy  i instrumentów perkusyjnych wesoły taniec do muzyki The Clapping Song – Barney. Kolejnym punktem programu było żartobliwe przedstawienie pt. „Jak to z Babcią i Dziadkiem było?”, które zaprezentowała klasa 0. Następnie klasa I przedstawiła humorystyczną inscenizację wiersza Doroty Gellner pt. „Dziadek, stołek i rosołek” , taniec „Babuszki” i zagrała na dzwonkach „Sto lat”. Klasa II zaprezentowała się w piosence  i tańcach: Biały walczyk” i „Babuszki”. Na koniec wystąpili najstarsi artyści – uczniowie klasy III, którzy przedstawili humorystyczny skecz pt. „Lornetka” i   zaśpiewali   piosenkę „Przez twe oczy zielone dla babci i dziadka”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Była to prawdziwa ,,uczta” talentów dla dumnych babć i dziadków, którzy zostali zaskoczeni popisem swoich wnuków. Kolejną niespodzianką dla naszych gości było obdarowanie ich  przez wnuczęta własnoręcznie wykonanymi upominkami. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.


Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” rozstrzygnięty!

  Anna Kupis

Na początku stycznia b.r.  został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu „Zapobiegajmy pożarom”.

Miejsca na etapie szkolnym w kategorii klasy „O”:

I miejsce  –  Iga Rutowicz

–   Oliwia Pawlak

–  Magdalena Stańczyk

II miejsce – Amelia Kawecka

– Helena Klimek

– Patryk Poddębniak

– Nikola Wróblewska

III miejsce – Nikola Pawlak

–  Kuba Piasecki

– Kacper Stefański

– Nikodem Ogłoziński

Na etapie gminnym  wyróżnienie zdobyła Amelia Kawecka.

 


Zaloguj