Dzień przytulania – ferie 2018.

  Aleksandra Baran

31stycznia to Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Z tej okazji w przedszkolu wszyscy do siebie mocno się tulimy, bo bardzo się lubimy.

Virginia Satir, znana amerykańska psychoterapeutka, twierdzi, że:  by przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie. By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie.

Przytulanie jest bardzo potrzebne na każdym etapie życia człowieka. Z badań wynika, że dzieci, które są pozbawione ciepła i kontaktu fizycznego rozwijają się znacznie gorzej niż te, których potrzeba bliskości zostaje zaspokojona.

Przytulając drugiego człowieka wydziela się hormon zwany oksytocyną – hormon przywiązania. Przytulanie się zbliża więc nas do siebie i sprawia, że darzymy się większą sympatią.

Mamo! Tato! Przytul mnie!

 


KARNAWAŁ – czas radości i zabaw.

  Aleksandra Baran

Karnawał to czas  zabawy. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również doskonała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W naszym Punkcie Przedszkolnym –tradycyjnie – odbył się taki bal. W zależności od wieku tematyka była różnorodna, i w związku z tym pojawiły się postaci z bajek i baśni. Karnawał trwa, więc i my się bawimy. Zaraz po śniadaniu „Żabki” na dzisiejszych zajęciach wysłuchały opowiadania o księżniczce i jej balu urodzinowym. Zrobiły maski karnawałowe i świetnie się bawiły przy karnawałowej muzyce.

 


Dlaczego ruch jest ważny?

  Aleksandra Baran

W ramach realizowanego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci z Punktu Przedszkolnego chętnie ćwiczą zarówno w sali przedszkolnej jak i na sali gimnastycznej. Chętnie korzystają z wyposażenia akcesoriów sportowych (woreczki, krążki, szarfy itp.). Lubią również ćwiczyć przy drabinkach oraz materacach. Ruch wpływa bowiem bardzo korzystnie na nasze pociechy. Dzieci bawią się i ćwiczą w przedszkolu każdego dnia. Co widać na załączonych zdjęciach.

 

 


Smacznie i zdrowo z Kubusiem.

  Aleksandra Baran

24 stycznia w Punkcie Przedszkolnym po raz kolejny dzieci wzięły udział w programie” Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci podczas zajęć poznały zasady zdrowego odżywiania. Dzięki programowi Kubusiowi Przyjaciele Natury, dzieci dowiedziały się, że owoce są zdrowe i lubiane. Dlatego dziś przygotowały mus owocowy, który ze smakiem zjadły na podwieczorek.


Kuchcikowo – muffinki z czekoladą.

  Aleksandra Baran

Co może być przyjemniejszego od degustowania przygotowanych przez siebie przysmaków? Wiedzą o tym nasze maluchy, dla których zajęcia w przedszkolnym Kuchcikowie należą do tych ulubionych. Mali kucharze mogą pochwalić się umiejętnościami w przygotowywaniu różnorodnych przysmaków. Wystarczyły  potrzebne produkty, małe rączki przedszkolaków, aby foremki zapełniły się pachnącym ciastem. Tym razem warsztaty kulinarne miały słodki charakter – to co „Żabki” lubią najbardziej. Przygotowały dziś waniliowe muffinki z kawałkami białej i mlecznej czekolady. Zapach pieczonych muffinek roznosił się po całym  przedszkolu. Gdy już były gotowe, dzieci skosztowały wypieków z wielkim apetytem na podwieczorek.


Zaloguj