ŚWIĘTO RODZINY

  Ewelina Biskup

W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość – Święto Rodziny.  „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Jak co roku dzieci przygotowały z tej okazji występy. W programie artystycznym znalazły się tańce w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych pod kierunkiem pani instruktorki tańca ze Studia Tańca „Cantinero” z Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto układy taneczne zaprezentowali uczniowie klasy VI, VII i VIII. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie oklaski. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny w ogrodzie przedszkolnym. Dalsza cześć „Święta Rodziny” miała charakter zabawowy. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców czy baniek mydlanych. Oj co się tu działo! Gwar, śmiech i radość słychać było na całym placu przedszkolnym. Zabawy, konkurencje i tańce prowadziła  pani instruktorka Małgorzata Nasulewicz. Do zabaw chętnie włączali się także rodzice. Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.


KUCHCIKOWO – KOKTAJK TRUSKAWKOWY

  Ewelina Biskup

Dzieci z grupy „Żabki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl truskawkowy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-blenderem oraz jego działaniem. Pod czujnym okiem pani przedszkolaki rozdrabniały owoce. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

  Ewelina Biskup

5 czerwca 2019 roku nasze przedszkole odwiedził tata Wojtusia z grupy „Smerfy”, który jest zawodowym  żołnierzem. Na spotkanie przybył on  z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Oleksikowi za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.


KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – RUCH TO WAŻNA SPRAWA

  Ewelina Biskup

Realizując tematykę programu edukacyjnego ” KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” w dniu 3 czerwca b.r. nauczycielki w grupie „Żabki” przeprowadziły pogadankę,  w jaki sposób można spędzać wolny czas, gdy na dworze deszcz i wiatr. Zabawy ruchowe uczą współdziałania w grupie, przestrzegania reguł, odpowiedniej reakcji na sukces i porażkę. Dlatego cały dzisiejszy dzień poświęcony był zabawom i konkurencjom sportowym, a radość malowała się na twarzach dzieci Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką i kołem hula-hop. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.


WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

  Ewelina Biskup

1 czerwca wypada Dzień Dziecka i właśnie z tej okazji panie nauczycielki z punktów przedszkolnych w Kunicach zorganizowały swoim przedszkolakom wycieczkę. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Urzędzie Gminy Sławno. Dzieci zostały bardzo życzliwie przyjęte przez wójta p. Tadeusza Wojciechowskiego oraz zastępcę wójta p. Beatę Szlęzak. Zaproszono nas do gabinetu, w którym swoją pracę wykonuje Pan Wójt. Każdy przedszkolak miał możliwość posmakowania wygody siedzenia w fotelu gospodarza naszej gminy. Niespodzianką okazała się wspólna fotografia każdego dziecka z wójtem. Swoją obecnością maluchy wniosły mnóstwo uśmiechów i radości zarażając tym innych. Dzieci otrzymały od naszych władz samorządowych drobne upominki. Na zakończenie wizyty złożyły podziękowania dla pracowników urzędu. W budynku gminnym mieści się Oddział Banku Spółdzielczego. Dzieci na chwilkę weszły, by przywitać pracujące tam osoby i poznać z kolei ich pracę. Następnie wyruszyliśmy do Kompleksu Sportowo –Rekreacyjnego. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy maszerowały do miejsca, w którym czekała na nich wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Sprzęty zgromadzone na placu zabaw różnią się od wyposażenia przedszkolnego ogrodu, toteż energia dzieci była olbrzymia. Zabawy w szerszym gronie dzieci zawsze są atrakcyjniejsze, ciekawsze i kształtują prawidłowe zachowania. Na pewno jeszcze nie raz będziemy gościć na tym placu zabaw, bo spełnił on swoją funkcję – pozwolił dzieciom wspaniale i bezpiecznie się bawić. Podczas pobytu w Sławnie zwiedziliśmy również Gminny Ośrodek Kultury. Dla niektórych z dzieci była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu pełnym książek. W bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani kierownik biblioteki Zuzanna Broszczyk przeczytała dzieciom wybrane bajeczki. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie. Tę wycieczkę przedszkolaki uznały za bardzo udaną i pełną pozytywnych wrażeń, czemu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.


Zaloguj