WARSZTATY WIELKANOCNE

  Ewelina Biskup

“Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…” 

Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 16 kwietnia br. zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na „wielkanocne warsztaty plastyczne”. Rodzice z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka, baranki. Dziećmi miały możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Obecnym na warsztatach mamom z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pomoc oraz życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!


DZIEŃ CZEKOLADY

  Ewelina Biskup

Dnia 12 kwietnia br. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Czekolady. Z okazji święta dzieci zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Rozpoznawały różne rodzaje czekolady podczas zagadek smakowych, rozróżniały rodzaje czekoladowych słodyczy za pomocą dotyku w czarodziejskim worku. Dzieci bawiły się m.in. przy utworach ,,Chocolate choco, choco”, ,,Czekolada”, czy  ,,Czeko, czeko, czekolada”. Na zakończenie tak słodkiego dnia „Żabki” przygotowały kakao oraz czekoladową polewę, którą ze smakiem degustowały z chrupiącymi wafelkami.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

  Ewelina Biskup

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci w naszym przedszkolu związane były w tym dniu z książką. W trakcie zajęć dzieci poznały drogę książki od pisarza do czytelnika. Panie czytały swoim wychowankom przeróżne bajki i baśnie. Dzieci wykonały prace plastyczne w postaci własnoręcznie wykonanych książeczek. Tego dnia wybraliśmy się również z wizytą do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece. Wszystkim dzieciom spodobała się wizyta w bibliotece. Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.


ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

  Ewelina Biskup

28 marca 2019 r. w przedszkolu gościliśmy panią Janinę Bogdańską – właścicielkę Ośrodk