POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

  Ewelina Biskup

Jak co roku maj i czerwiec to miesiące, w których przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i dzień pożegnań. Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w naszej szkole odbyło się 19 czerwca 2019 r. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice. „Żabki” na zakończenie przedszkola zaprezentowały występ artystyczny, który rozpoczął się od wspólnego wierszyka „My jesteśmy Żabki mamy swoje sprawki wesoło kumkamy i wszystkich witamy”. Rodzice zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. Dzieci otrzymały od pań dyplomy i książki, a od swoich rodziców upominki. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim dzieciom życzymy miłego wypoczynku i sukcesów w dalszej edukacji.


ŚWIĘTO RODZINY

  Ewelina Biskup

W piątek 14 czerwca w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość – Święto Rodziny.  „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Jak co roku dzieci przygotowały z tej okazji występy. W programie artystycznym znalazły się tańce w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych pod kierunkiem pani instruktorki tańca ze Studia Tańca „Cantinero” z Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto układy taneczne zaprezentowali uczniowie klasy VI, VII i VIII. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie oklaski. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny w ogrodzie przedszkolnym. Dalsza cześć „Święta Rodziny” miała charakter zabawowy. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców czy baniek mydlanych. Oj co się tu działo! Gwar, śmiech i radość słychać było na całym placu przedszkolnym. Zabawy, konkurencje i tańce prowadziła  pani instruktorka Małgorzata Nasulewicz. Do zabaw chętnie włączali się także rodzice. Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.


KUCHCIKOWO – KOKTAJK TRUSKAWKOWY

  Ewelina Biskup

Dzieci z grupy „Żabki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl truskawkowy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-blenderem oraz jego działaniem. Pod czujnym okiem pani przedszkolaki rozdrabniały owoce. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

  Ewelina Biskup

5 czerwca 2019 roku nasze przedszkole odwiedził tata Wojtusia z grupy „Smerfy”, który jest zawodowym  żołnierzem. Na spotkanie przybył on  z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Oleksikowi za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.


KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – RUCH TO WAŻNA SPRAWA

  Ewelina Biskup

Realizując tematykę programu edukacyjnego ” KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” w dniu 3 czerwca b.r. nauczycielki w grupie „Żabki” przeprowadziły pogadankę,  w jaki sposób można spędzać wolny czas, gdy na dworze deszcz i wiatr. Zabawy ruchowe uczą współdziałania w grupie, przestrzegania reguł, odpowiedniej reakcji na sukces i porażkę. Dlatego cały dzisiejszy dzień poświęcony był zabawom i konkurencjom sportowym, a radość malowała się na twarzach dzieci Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką i kołem hula-hop. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.


Zaloguj