Dzień Jeża.

  Aleksandra Baran

14 listopada 2018 r. dzieci z grupy „Żabki” obchodziły Światowy Dzień Jeża pod hasłem ,,Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają”. ,,Małe jeżyki” uczestniczyły w zabawach, tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Dzieci poznały wiele ciekawostek i ich życia, a co najważniejsze, że jeże są pod ochroną. „Żabki” wykonały jeżyki z masy solnej oraz malowały farbami. W tym dniu na twarzach maluszków gościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.


Kuchcikowo w barwach narodowych.

  Aleksandra Baran

11 listopada to wspaniałe święto dla Polaków. Uczciliśmy je wspólnie śpiewając hymn narodowy o godz. 11:11. Na zajęciach z Kuchcikowa dzieci wykonały własnoręcznie galaretki w barwach naszego kraju. Zalały do kubeczków czerwoną galaretkę, a gdy była gotowa, nałożyły bitą śmietanę. Wszystkim bardzo smakowały galaretki w kolorze naszej flagi narodowej. Smakołykiem poczęstowały panią Dyrektor i panią Sekretarkę.


11 listopada – setna rocznica.

  Aleksandra Baran

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. A w tym roku rocznica ta jest szczególna bo setna.

W piątek 9 listopada, aby upamiętnić ten ważny dzień  Żabki do przedszkola przyszły odświętnie ubrane i otrzymały kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.  Następnie  utrwaliły wiadomości na temat Symboli Narodowych. Wykonały też pracę plastyczną metodą origami – „Godło Polski”.  Czcząc pamięć tamtych historycznych dni wszystkie przedszkolaki z pocztem sztandarowym dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego z całą społecznością szkolną na placu szkolnym, dla uczczenia stulecia Odzyskania Niepodległości. Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.


Święto Niepodległości.

  Aleksandra Baran

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Żabki od kilku dni przygotowywały się do tego dnia. Nauczyły się hymnu narodowego, przypomniały sobie symbole narodowe oraz wybrały się do Izby Pamięci, gdzie miały okazję obejrzeć ekspozycję związaną z historią patronów naszej szkoły. Wykonały liczne prace plastyczne, związane z barwami narodowymi. Nauczyły się również wierszyka pt.: „Polak Mały”.


Halloween.

  Aleksandra Baran

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem „Halloween na wesoło”. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Atrakcją dnia była impreza przedszkolna, podczas której przedszkolacy uczestniczyli w licznych konkursach, zabawach i tańcach. Były zawody z balonem, rzuty kulami w czarownice, owijanie papierem mumii, toczenie dyni, wyścigi na miotle oraz wiele innych rozrywek. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Wesoła dynia” i wyrabiały z masy solnej duszki. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem.


Zaloguj