Poznajemy zawody naszych rodziców.

  Aleksandra Baran

W tym tygodniu przedszkolaki poznawały zawody swoich rodziców. Przez cały tydzień dzieciaki zapoznawały się z narzędziami pracy strażaka, policjanta, wojskowego, kierowcy, informatyka, projektanta mody, budowlańca czy fryzjera. Miały też okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.
W tym tygodniu mieliśmy też przyjemność gościć mamę Mai, Panią Julitę , która przybliżyła dzieciom zawód fryzjera, opowiedziała o rożnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy. A na koniec na głowach dzieci ” jak prawdziwy magik” wyczarowała fantazyjne fryzury. Dziękujemy bardzo Pani Julicie za poświęcony czas, i piękne fryzury.


Dzień Europejski.

  Aleksandra Baran

10 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykły dzień. Przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych zdobywały wiedzę na temat Polski, jej symboli narodowych. Dzieci poznawały tradycje różnych państw, symbole narodowe takie jak godło, flaga, hymn. Każdy z tych symboli narodowych jest inny i ma odmienne znaczenie. Tego dnia przedszkolaki wykleiły flagi Unii Europejskiej. Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.


Ogłoszenie

  Ewelina Borkowska

Informujemy, iż w dniu 08.05.2018r. lista dzieci zakwalifikowanych do Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz
klasy I zostanie umieszczona w widocznym miejscu, w siedzibie placówki, w kolejności alfabetycznej.


Żabki i Smerfiki jadą na wycieczkę.

  Aleksandra Baran

25.04.2018r. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach wybrały się na wycieczkę do Bawialni „Nikuś” oraz na Komendę Powiatową Policji w Opocznie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz poznanie pracy policjantów. Pierwszym etapem naszej wycieczki była Bawialnia „Nikuś”, na której Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, klocków w różnym formacie i domku zabaw. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole z  soczkami. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Komenda Powiatowa Policji w Opocznie. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce gdzie serdecznie przywitała nas pani Barbara Stępień – asp. sztab., która była naszym przewodnikiem. Zaprosiła dzieci do obejrzenia sali konferencyjnej, gdzie opowiedziała o pracy policji, zaprezentowała jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. Następnie obejrzeliśmy strzelnicę, gdzie policjanci mają ćwiczenia. Dzieci mogły założyć okulary i słuchawki, wziąć do reki pistolet, który oczywiście był atrapą. Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują do swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania pani policjant przypomniała nam  numer alarmowy na policję 997 i 112.  Następnie przeszliśmy na plac, aby wysłuchać pogadanki przygotowanej przez pana policjanta na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt, potrzeby dbania o psy oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony psa. Przedszkolaki mogły również obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały pomieszczenia, w których pracują policjanci: monitoring, komputery i radiostację, a także mogły wejść do  pomieszczenia zatrzymań. Na zakończenie wycieczki dzieci złożyły podziękowania.
Spotkanie z Panią Policjant wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 


Kubusiowi Przyjaciele Natury.

  Aleksandra Baran

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Ziemi, konkursów plastycznych i wiele innych ekologicznych działań. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci itp. „Żabki” podczas zajęć i zabaw dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wiedzą również jak segregować prawidłowo śmieci. Ponadto, „Żabki” z ogromnym zapałem sprzątały   plac przy szkole.


Zaloguj