Dzień Babci i Dziadka

  Ewelina Biskup

11 stycznia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach odbyła się wspaniała uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia zawitali do naszej szkoły dziadkowie, babcie, a nawet prababcie i pradziadkowie. Na wstępie Pani Dyrektor Beata Chrustowicz przywitała licznie przybyłych gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z  punktów przedszkolnych, zerówki i klas I-III pod kierunkiem wychowawców  przedstawiły ciekawy i bardzo bogaty program artystyczny. Na samym początku przed  dziadkami zaprezentowały się dzieci z grupy Smerfy i Żabki. Szanowni goście obejrzeli w ich wykonaniu liczne wiersze, piosenki i pokazy taneczne m.in. do takich utworów jak: „Hit the Road Jack”, „Taniec węgierski” , „Lets twist again”, „Z lewa do prawa”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. I tak kolejnym punktem programu była żartobliwa inscenizacja bajki W. Chotomskiej pt „ O Tadku niejadku, babci i dziadku”, którą przedstawiła klasa 0. Następnie zatańczyła na „Krakowską nutę”  tańce: szot, krakowiak i koziorajka kl. I. Klasa II przedstawiła humorystyczną scenkę pt.„Wielka podróż z babcią i dziadkiem”, a swój występ zakończyła energicznym tańcem „Toka- toka”. Na koniec wystąpili najstarsi artyści – uczniowie klasy III, którzy zatańczyli hiszpański taniec, zaśpiewali piosenkę Z. Martyniuka „ Życie to są chwile”, a Mikołaj Krawczyk zagrał na keyboardzie dwie kolędy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Rodzice naszych pociech przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.


Wigilia

  Ewelina Biskup

W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2019 r. w naszej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Następnie wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny poczęstunek. Potem przyszedł czas na „Jasełka” w wykonaniu starszych uczniów. Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w role, które miały ukazać, jakie znaczenie mają święta w dzisiejszym zabieganym świecie. Pani dyrektor złożyła  dzieciom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia. Przedstawiciele ZHP przekazali na ręce p. dyrektor „światło pokoju”. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.


Święta tuż, tuż… – nasze przedszkolne przygotowania do świąt

  Ewelina Biskup

Z początkiem grudnia w ramach zajęć kulinarnych dzieci piekły pierniczki. Będą one słodkim prezentem ukochanego dziadka z okazji ich święta. Pięknie zapakowane zostaną wręczone na specjalnie zorganizowanej uroczystości. Dziadkowie na pewno będą bardzo dumni ze swoich tak zdolnych i pracowitych wnuków. W ostatnich dniach nasze przedszkolaki przypominały sobie również tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem zawieszają ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewko jest już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż…


Spotkanie ze Św. Mikołajem

  Ewelina Biskup

6 grudnia w naszym przedszkolu panowała radość. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja. Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż… Wreszcie … Przyjechał! – Prawdziwy ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci poprosiły, aby przyjechał do nich za rok. W tym dniu do szkoły przybyły również panie reprezentujące Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Panie Mirosława Śmigiel oraz Halina Rudzka  wręczyły wszystkim uczniom świąteczne paczki i życzyły wesołych świąt. Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi za te piękne prezenty.  Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości.


Andrzejki w grupie „Żabek”

  Ewelina Biskup

Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach w magicznym nastroju. W naszym przedszkolu atmosfera od samego rana była wesoła. Dzieci w tym dniu mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. W tym dniu odbyła się w naszej szkole również zabawa andrzejkowa. Po zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.


Zaloguj