Choinka 2019r.

  Aleksandra Baran

W dniu 09.02.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci udały się na poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.


Światowy Dzień Pizzy.

  Aleksandra Baran

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy „Żabki”  bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, nakładały ulubione składniki i posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy na podwieczorku. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.


Walentynki.

  Aleksandra Baran

Dzieci z grupy „Żabki” również obchodziły w swojej grupie Walentynki. Dzień rozpoczęły od poznania tradycji związanych z tym świętem. I tu nie zabrakło również wesołych zabaw z balonami i emblematami w kształcie serc. Dzieci wykonały walentynkowe pocztówki, które losowały ze specjalnie do tego przygotowanej skrzynki.


Poznajemy kulisy teatru.

  Aleksandra Baran

„Żabki” w związku z omawianą tematyka zajęć dydaktycznych, która dotyczyła teatru miały okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek o teatrze, scenie, pacynkach, aktorach itp. Samodzielnie wykonały chatkę z piernika złej wiedźmy, która uwięziła Jasia i Małgosię. Na zakończenie ciocie przygotowały teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia”, który wzbudził u dzieci pozytywne emocje, a także zachwyt i podziw. Dzieci mogły później same pobawić się w aktorów.


„MAGIA ARENY” – cyrk na scenie.

  Aleksandra Baran

1 lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach miały okazję pojechać do MDK w Opocznie na widowisko estradowo – cyrkowo – edukacyjne, z gościnnym udziałem uczniów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. „Magia Areny” to barwne widowisko z udziałem artystów cyrkowych, tancerzy i komików. Jest to opowieść o przygodach człowieka, który zupełnie przypadkiem trafia na przedstawienie wędrownego Cyrku Tramp. Zafascynowany magią areny przy niezwykłym biegu okoliczności postanawia sam spróbować swych sił jako … artysta cyrkowy – komik. Tak! – marzenia się spełniają, trzeba tylko wyjść im na spotkanie. W programie oprócz akrobatów, żonglerów, fakirów, ekwilibrystów, nie zabrakło zabaw z komikiem oraz konkursów z nagrodami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć na żywo i dotknąć węża oraz legwana. Występowali artyści z Białorusi, Ukrainy i Polski. Wszystkie dzieci za liczne przybycie otrzymały drobny upominek od św. Mikołaja – mikołajowe czapeczki. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się magia na scenie.


Zaloguj