W poszukiwaniu darów „Pani Jesieni”

  Ewelina Biskup

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na spacer do szklarni i pobliskiego lasku. Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki poszukiwali w tych miejscach darów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Wiele radości sprawiły dzieciom znalezione muchomory. Panie przypomniały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować rownież jak rosną warzywa i owoce w warunkach szklarniowych. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody :-). Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.


Z wizytą w Stacji Kontroli Pojazdów

  Ewelina Biskup

Dnia 14 października dzieci z grupy „Żabki” udały się na pieszą wycieczkę do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Kunicach. Dzięki uprzejmości właściciela stacji pana Józefa Pardeja dzieci mogły obejrzeć jej wyposażenie oraz podejrzeć pracę diagnosty. Pan diagnosta opowiedział przedszkolakom czym się zajmuje i dlaczego jest to takie ważne, aby wszystkie pojazdy przechodziły badania. Małe przedszkolaki były bardzo zainteresowane, szczególnie chłopcy. Na koniec Pan właściciel poczęstował dzieci cukierkami. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam wizyty na stacji, poświęcony czas oraz cenne i ciekawe informacje.


Leśne opowieści – spotkanie z Panami Leśniczymi

  Ewelina Biskup

W czwartek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Drzewa. Do obchodów tego święta przygotowaliśmy się bardzo starannie. W tym dniu przedszkolaki ubrani zostali na zielono. Panie nauczycielki zaprezentowały się dzieciom w strojach drzew. Od samego rana przedszkolaki toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach. „Żabki” przypomniały sobie jak zbudowane jest drzewo oraz jak ważną rolę pełni w naszym ekosystemie. Całości dopełniła grupowa praca plastyczna jesiennego drzewa. Tego dnia przedszkolaków czekała jeszcze niespodzianka. Panie zaprosiły do przedszkola Panów Leśniczych, którzy opowiedzieli co należy do ich codziennych obowiązków w pracy. Przedszkolaki  z dużym entuzjazmem słuchały ciekawostek naszych gości, pytały i udzielały odpowiedzi na zadawane zagadki. Dzieci miały także możliwość rozpoznawania tropów leśnych zwierząt, dzięki przyniesionym przez Panów Leśniczych drewnianych łap , które odbijali na piasku. Na koniec przedszkolaki dostały drobne upominki m.in. kredki, kolorowanki, balony itp. Dzieci  podziękowały naszym gościom za wizytę i zaprosiły na kolejne spotkanie. Serdecznie dziękujemy Panom Leśniczym za znalezienie czasu dla naszych przedszkolaków.


Pyszne witaminki – robimy sałatkę jarzynową

  Ewelina Biskup

Jesień to tematyka związana m. in. z robieniem zapasów, poznawaniem owoców i warzyw.  Dzieci z grupy ” Żabki” na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem. Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Ogromną frajdą dla dzieci było krojenie gotowanych warzyw i trzeba przyznać, że nie sprawiło im to najmniejszych kłopotów. Wszystkie palce były całe, a warzywa super pokrojone. Wspólne przygotowanie posiłku poskutkowało tym, że większość dzieci chętnie zajadała sałatkę. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie.


Dzień Uśmiechu

  Ewelina Biskup

4 października – w piątek, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. W tym dniu każdy przedszkolak został odznaczony znaczkiem uśmiechniętej buźki, a Panie przebrane za Pszczółkę i Klauna próbowały wywołać uśmiech na twarzy swoich wychowanków. Zatem nie zabrakło gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania się oraz wielu innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Przedszkolaki starały się przez cały dzień utrzymać wspaniały humor i uśmiech na twarzy. Dzieci wykonały uśmiechowe prace plastyczne, które stały się wspaniałą dekoracją naszego przedszkola. Podczas zabawy „U fotografa” pozując w ramce każde dziecko mogło pokazać jak pięknie potrafi się uśmiechać. Na zakończenie panie malowały na policzkach dzieci żółte, promienne słoneczka. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.


Zaloguj