Kuchcikowo czas zacząć!

  Aleksandra Baran

Przedszkolaki z grupy „Żabki” uwielbiają przyrządzać samodzielnie potrawy dlatego wychowawczynie grupy postanowiły zorganizować zajęcia kulinarne. Dwa razy w miesiącu dzieci będą przygotowywać róże przysmaki. W tym tygodniu przedszkolaki robiły „wesołe kanapki”, które ze smakiem zjadły na podwieczorek.


„Kontrakt grupowy” wśród „Żabek” zawarty.

  Aleksandra Baran

W grupie „Żabki”  zawarliśmy kontrakt grupowy, który określa zasady właściwego zachowania się w przedszkolu. Dzięki temu, dzieci doskonale potrafią wymienić, co można robić w przedszkolu, a czego robić nie wolno np.: „biegamy po ogrodzie przedszkolnym, a nie po przedszkolu, dzielimy się zabawkami, sprzątamy po sobie, bawimy się zgodnie, czekamy na swoją kolej, itp.”
Zamieszczam kilka zdjęć, które obrazują jak nasze „Żabki” podpisały własnoręcznie kontrakt, odbijając paluszek u ręki.


Witamy grupę „Żabki” w nowym roku szkolnym 2018/2019.

  Aleksandra Baran

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.


Wycieczka przedszkolaków do DINOPARKU w Kołacinku.

  Aleksandra Baran

W środę 20 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego pojechały wraz z opiekunami  na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Pogoda była słoneczna i wszystkim dopisywały humory. Na początku dzieci zostały zaproszone na spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej. Mogły na niej zapoznać się z naturalnej wielkości figurami dinozaurów, które wkomponowane były w pięknie ukształtowany teren. Pani przewodnik o każdym z nich powiedziała kilka słów. W trakcie spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej dzieci zatrzymały się w muzeum z wystawą geologiczno – paleontologiczną. Można tam było zobaczyć autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki oraz ogromny minerał HALITU, czyli bryłę soli z kopalni soli „Kłodawa”.
Następnie w Folwarku Kołacińskim dzieci miały możliwość obejrzenia zabytkowych maszyn, których w dawnych czasach używano do pracy w polu, kopię dawnej studni tzw. „żurawia” do czerpania wody oraz stylizowane chaty kryte strzechą z trzciny.
W czasie spaceru, w niecodziennej atmosferze zabytkowego parku można było zapoznać się z wyglądem różnego rodzaju drzew, roślin, jak również fauny parku. Po spacerze dzieci bawiły się na dwóch placach zabaw i w piaskownicy, w której jak archeolodzy łopatkami poszukiwali ukrytego szkieletu ogromnego dinozaura. Na terenie Dinoparku czekały na dzieci dodatkowe gry i zabawy oraz sklepik z pamiątkami.


Pierwsza pomoc w Przedszkolu.

  Aleksandra Baran

15 czerwca nasze przedszkolaki odwiedzili harcerze, którzy przybyli z bardzo ważną misją!
Celem przeprowadzonych przez nich zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona oraz jak wygląda sztuczne oddychanie.
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”!
Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasze „Żabki” nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Dziękujemy serdecznie harcerzom za przeprowadzenie zajęcia.


Zaloguj