WARSZTATY WIELKANOCNE!

  Iwona Wróbel

Dzieci poczuły klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych! Z tej okazji w przedszkolu zorganizowaliśmy warsztaty, w których udział wzięły mamusie naszych maluszków. W świątecznej, miłej atmosferze powstały piękne pisanki i baranki. Dzieci z wielkim zapałem uczestniczyły w zajęciach, a swoje dzieła zabrały do domków. Prace dzieciaczków będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu! Dziękujemy zaangażowanym mamusiom za przybycie. Życzymy Wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa! 🙂


Wielkanocne zajączki!

  Iwona Wróbel

Święta Wielkanocne są nazywane świętami wiosennymi, dlatego jedną z tradycji jest wysiewanie owsa.  Również i my postanowiliśmy zasiać owies. Oto nasze zmagania.


Zajęcia z dogoterapii.

  Iwona Wróbel

Dnia 28 marca 2019 r. dzieci z Punktów Przedszkolnych i  Oddziału Przedszkolnego  gościły wyjątkowych  gości,  a mianowicie Panią Janinę Bogdańską wraz ze swoim pieskiem Paciorkiem. Pani Janina jest właścicielką Ośrodka ”Fortuna” w Tomaszówku  gdzie odbywają się pod okiem instruktorów zajęcia z dogoterapii i  hipoterapii. Nasz gość opowiedział dzieciom na czym polegają zajęcia z dogoterapii, do których prowadzenia ma uprawnienia, a  jej pies Paciorek został przeszkolony do pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi.  Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswajały się z jego obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogiem, głaskały, sprawdzały jaką ma sierść, wydawały komendy ”podaj łapę”, nagradzały przekąską, a nawet grały z psem w piłkę. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane co robić i jak postępować. Dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies , a także na czym polega praca psa- „terapeuty”. Dzieci poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały. Wiedzą już , jak rozpoznać kiedy pies ma ochotę na zabawę, spacer, a kiedy jest spragniony. Paciorek wykazał się dużą cierpliwością do naszych uczniów, posłusznie wykonywał polecenia swojej opiekunki. Wizyta psa w naszym przedszkolu wniosła wiele  radości i nowych doświadczeń w życie przedszkolaków.


Wiosenny teatrzyk klasy II.

  Iwona Wróbel

W poniedziałek 25 marca uczniowie klas II pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Szmigiel wystawiły „Wiosenny Teatrzyk” dla dzieci z punktu  i oddziału przedszkolnego. Uczniowie kl. II  w pięknych przebraniach wcieliły się z wielkim zaangażowaniem w role słoneczka, deszczyku, krokusa, przebiśniegu , bociana, parasola ,nasionka, pani wiosny itp. Przedszkolaki spektakl oglądały z dużym zainteresowaniem . Wplatane  piosenki „Wiosna, wiosenka”, Maszeruje wiosna”  i „Kle ,kle boćku” wprowadziły dzieci w radosny nastrój,  a także  spowodowały, że  przedszkolaki włączyły się do wspólnego śpiewania .  Przedstawienie w wykonaniu starszych dzieci, zostało przyjęte przez przedszkolaków  bardzo entuzjastycznie. Widownia nagrodziła aktorów wielkimi brawami.


REALIZACJA PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” W GRUPIE „SMERFÓW”

  Iwona Wróbel

 Grupa „Smerfy” w roku przedszkolnym 2018/2019 przystąpiła do realizacji programu antytytoniowego „Czyste Powietrze wokół nas”, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Epidemiologiczno- Sanitarną w Opocznie. W programie brało udział 25 dzieci.

Program został podzielony na pięć zajęć:

  1. Wycieczka-  dzieci brały udział w wycieczce po najbliższej okolicy, której celem było zwrócenie uwagi na różne źródła dymów oraz miejsca skąd mogą się wydobywać. Podczas spaceru dzieci określały kolor dymu. Maluszki podczas pochodu z naszym przyjacielem Dinusiem i plakatem, który samodzielnie wykonały apelowały do dorosłych aby zadbali o swoje zdrowie i nie palili papierosów.
  2. Co i dlaczego dymi?-  Podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się skąd wydobywają się dymy, określały ich przyczyny oraz rodzaje. Realizując dane zagadnienie nauczyciel wykorzystał plakat ze źródłami dymu oraz zaprezentował dzieciom pokaz slajdów na tablicy interaktywnej pt. „Czyste powietrze wokół nas- co i dlaczego dymi”.
  3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?- podczas realizacji kolejnego zagadnienia przedszkolaki dowiedziały się na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci pokolorowały  w książeczce  „przyjemne zapachy”. Zapoznały się także z „Dinkiem” ich nowym przyjacielem. Na pamiątkę tej znajomości wykonały jego portret.
  4. Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?-  maluszki poznały historię Dinka, który wybrał się na wycieczkę pociągiem. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat odczuć zielonego smoka podczas przebywania w zadymionym pomieszczeniu.
    W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących.  Przedszkolaki wykonały papierosa ze smutną minką na znak protestu ich palenia.
  5. Jak unikać dymu tytoniowego?- podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się jak zachować się gdy znajdują się w pomieszczeniach zadymionych oraz jak zachować się kiedy dorośli palą. Nauczyciel zapoznał ich ze znakiem zakazu palenia, który później dzieci pokolorowały.

W programie „Czyste powietrze wokół nas”  brali udział także rodzice którzy otrzymali ulotki na temat tego jakie skutki są palenia papierosów. Na tablicy informacyjnej został również powieszony plakat, który uświadamiał rodziców, że palenie szkodzi zdrowiu.

Przedszkolaki z Kunic bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach . Dzieci dowiedziały się jak szkodliwe jest palenie papierosów oraz jak powinny się zachować podczas obecności kiedy ktoś zapali papierosa w ich obecności.


Zaloguj