DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA!

  Iwona Wróbel

14 października świętowaliśmy Ogólnopolskie Obchody Książkowego Misia. Z tej okazji podczas  odpoczynku najmłodszą grupę z Punktu Przedszkolnego odwiedziły starsze koleżanki ze szkoły. Podczas odpoczynku Smerfom przeczytały bajeczkę i wierszyki o misiach. Dzieci chętnie słuchały czytanych utworów .


URODZINY MARCHEWKI!

  Iwona Wróbel

Kolejny rok w naszym przedszkolu w ramach ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy urodziny Marchewki. Na początku spotkania przywitała się z dziećmi Pani Marchewka. Wspólnie z dziećmi zatańczyła i zaśpiewała. Następnie odwiedził dzieci zajączek Szaruś, który przygotował dla przedszkolaków pomarańczowe zadania. Smerfy układały marchewkowe puzzle, pomagały zajączkowi pozbierać zapasy marchewki. W nagrodę za pomoc wszystkie dzieci otrzymały od Szarusia pyszną i zdrowa marchewkę. Na zakończenie odbyła się impreza urodzinowa Pani Marchewki. Wszyscy tańczyli z balonami, odśpiewali sto lat solenizantce i przystąpili do degustacji marchewkowych przysmaków. Był to dzień niezwykle radosny, zdrowy i pomarańczowy. Po takiej dawce witamin na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.


BABECZKI MARCHEWKOWE!

  Iwona Wróbel

„Smerfy” z pomocą cioć z przedszkola przyrządziły babeczki marchewkowe. Dzieci z dużą ochotą pomagały w ich przygotowaniu- odmierzały składniki i mieszały. Każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu zdrowych pyszności. Zapach babeczek marchewkowych unosił się w całym przedszkolu.


ODWIEDZINY PANÓW LEŚNICZYCH.

  Iwona Wróbel

Do  „Dnia Drzewa” maluszki przygotowywały się kilka dni wcześniej. Prowadzone były zajęcia podczas których rozpoznawały i nazywały różne gatunki drzew. Ozdobiły salę przedszkolną pięknymi pracami plastycznymi.  10 października w „Dzień Drzewa”  odwiedziło nas dwóch Panów Leśniczych,  którzy opowiedzieli co należy do ich codziennych obowiązków w pracy. Przedszkolaki  z dużym entuzjazmem słuchały ciekawostek naszych gości, pytały i udzielały odpowiedzi na zadawane zagadki. Maluszki miały także możliwość rozpoznawania tropów leśnych zwierząt, dzięki przyniesionym przez Panów Leśników  drewnianych łap , które odbijali na piasku. Na koniec dzieci dostały drobne upominki m.in. kredki, kolorowanki, balony itp. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.


„Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”.

  Iwona Wróbel

„Smerfy”  zrealizowały kolejne zadanie z międzynarodowego projektu „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”. Wykonały z modułu drugiego pt. „Jestem tym co jem i piję” zadanie pierwsze „Piramida żywienia”. Na początku spotkania ciocia Wiola przeczytała dzieciom bajkę, która opowiadała o pracy lekarza. Z pomocą  drugiej cioci- Doktor Zdrówko maluszki dowiedziały się jak należy się zdrowo odżywiać. Czego powinniśmy w naszej diecie unikać a czego nie może zabraknąć żeby być zdrowym przedszkolakiem. Wspólnie ustaliliśmy co należy do zdrowej i niezdrowej żywności. Na zakończenie „Smerfy” wykonały zadanie w książeczce.


Zaloguj