URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA.

  Iwona Wróbel

Zgodnie z kalendarium ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” maluszki obchodziły urodziny książkowego misia. W tym dniu wychowawczyni czytała bajki, w których głównym bohaterem był oczywiście miś. Dzieci oglądały i przytulały misie, które znajdują się w naszym przedszkolu.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

  Iwona Wróbel

16 października dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły „Święto pieczonego ziemniaka”. W tym dniu „Smerfy” wykonały pieczątki z ziemniaków oraz wspólny plakat „wesołego ziemniaczka”.   Maluszki wspólnie z grupą „Żabki” brały udział w zabawach ruchowych oczywiście z udziałem ziemniaków w ogrodzie przedszkolnym.  Następnie wszystkie dzieci  przystąpiły do degustacji ziemniaków upieczonych w ognisku, które przygotowały dla nich ciocia Wiola i ciocia Monika. Wszystkim bardzo, bardzo smakowało!:)


ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA.

  Iwona Wróbel

10 października przedszkolaki obchodziły „Dzień Drzewa”. Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką  drzewa. „Smerfy” uczestniczyły także w zabawach muzyczno ruchowych związanych z obchodzonym świętem. Maluszki wykonały pracę plastyczną „drzewo”. Punktem kulminacyjnym dnia, były odwiedziny Panów Leśniczych, którzy opowiedzieli co należy do ich codziennych obowiązków w pracy. Przedszkolaki  z dużym entuzjazmem słuchały  ciekawostek naszych gości, pytały i udzielały odpowiedzi na zadawane zagadki. Panowie Leśnicy na koniec nagrodzili dzieci upominkami pod postacią kolorowych kredek, ołówków, smyczy i zakładek do książki. Przedszkolaki otrzymały także sadzonki drzew, które wspólnie wsadzili w ogrodzie przedszkolnym.

 


„Dobry humor mamy, więc go przesyłamy”- DZIEŃ UŚMIECHU.

  Iwona Wróbel

„Smerfy” zgodnie z powyższym hasłem obchodziły Dzień Uśmiechu. W tym dniu maluszki starały się zachować wspaniały humor a uśmiech z ich twarzy nie znikał nawet podczas jedzenia cytryny. Przedszkolaki miały okazję przebrać się w kolorowe stroje co sprawiło im wiele radości. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień.


Pyszne witaminki- sałatka owocowa.

  Iwona Wróbel

Sezon na pyszne owoce trwa! Przedszkolaki o tym nie zapomniały! W związku z tym przygotowały własnoręcznie pyszną i zdrowa sałatkę owocową. Były jabłka, gruszki, śliwki, banany, mandarynki, winogrona itd. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Przed sporządzeniem sałatki dzieci dokładnie umyły rączki, potem założyły fartuszki a następnie przystąpiły do krojenia owoców a potem do degustacji. Sałatka smakowała wyśmienicie!


Zaloguj