WALENTYNKI!

  Iwona Wróbel

Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć. Walentynki to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo – dzieci ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami a dzieci przygotowały kartki walentynkowe. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień. Były konkursy, zagadki, zabawy przy muzyce. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek – ciasto upieczone przez mamę Adasia oraz lizaki w kształcie serduszek. Smerfy wręczyły także walentynkę pani dyrektor i pani sekretarce, a także wymieniły się słodkościami ze swoimi przyjaciółmi z grupy „Żabki”.W tym dniu nie zabrakło uśmiechu, a przecież o to najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że to tylko raz w roku… Wszystkim życzymy dużo miłości!

 


ALE PYSZNOŚCI!!!

  Iwona Wróbel

Z okazji „Tłustego Czwartku” i przedszkolaki kosztowały pyszniutkich, tłuściutkich pączków! Apetyt „Smerfów” i „Żabek”  na takie pyszności zaostrzył się tak bardzo, że następnego dnia razem z ciociami dzieci oddały się kulinarnemu szaleństwu i upiekły wyśmienite gofry! Były gofry z bitą śmietaną i kolorową posypką, dżemem, czekoladą i cukrem pudrem! Pycha!


NARESZCIE MAMY ŚNIEG!!!

  Iwona Wróbel

Na zakończenie ferii przedszkolaki doczekały się  śniegu! Wreszcie miały okazję wyszaleć się w białym puchu. Była bitwa na śnieżki, jazda na saneczkach i próba ulepienia bałwana. Dzieci wróciły do sali zmęczone ale z uśmiechem na buziach!


BALONOWE SZALEŃSTWO!

  Iwona Wróbel

Dzieci uwielbiają zabawy z balonami. W czasie ferii „Smerfy” i „Żabki” oddały się kreatywnemu szaleństwu! Razem z ciocią tworzyły niesamowite balonowe kształty: kwiatuszki, pieski, miecze, różdżki, szable pirackie itp. To była cudowna zabawa a przy tym okazja do rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci!


ZABAWY Z BAŁWANKIEM:)

  Iwona Wróbel

„Smerfy” cieszą się na nadchodzące ferie zimowe! W związku z tym dzieci odwiedził „Pan Bałwanek”, który wspólnie z dziećmi stworzył „Kodeks postępowania podczas zabaw na śniegu”. Dzięki tej wizycie maluchy wiedzą, że należy ciepło ubrać się przed wyjściem na sanki, oraz jak bezpiecznie bawić się na śniegu, by nie zrobić krzywdy sobie ani swoim kolegom.

„Smerfy” chętnie uczestniczyły także w zabawach matematycznych z udziałem gościa – bałwanka”.


Zaloguj