ŚWIĄTECZNY CZAS U SMERFÓW.

  Iwona Wróbel

Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny. Świąteczny nastrój zapanował także w naszym przedszkolu. 20 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne. Maluszki pomagały w przygotowaniu wigilijnego stołu a następnie wszyscy przystąpili do łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Dzieci wspólnie z ciociami zasiadły do świątecznego stołu. W tym dniu Smerfy oglądały Jasełka w wykonaniu starszych kolegów oraz wzięły udział we wspólnym kolędowaniu.


ŚWIĄTECZNE OZDOBY.

  Iwona Wróbel

Święta coraz bliżej, a więc należy się do nich odpowiednio przygotować. Po pieczeniu pierników przyszedł czas na ozdoby. Wspólnie z ciociami maluszki zrobiły piękny, kolorowy łańcuch. Następnie z koleżankami z klasy III przedszkolaki wykonały piękne choinki i kartki świąteczne.


ŚWIĄTECZNE WYPIEKI SMERFÓW!

  Iwona Wróbel

Tuż przed świętami dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.  Udekorowanymi wypiekami maluszki poczęstowały Panią Dyrektor. Praca dzieci była trudna, ale przyniosła oczekiwane efekty, ponieważ pieczenie pierniczków sprawiło najmłodszym wielką radość, a jednocześnie dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Takie zajęcia bardzo podobają się dzieciom.


Zabawy sensoryczne!

  Iwona Wróbel

Ciecz nienewtonowska to masa niezwykła, wydaję się magiczna. A tak naprawdę to czysta fizyka. Świetne doświadczenie i ćwiczenie manualne, wpływające na integrację sensoryczną. Dzieci były zachwycone zabawą „magiczną masą”. Maluszki poprzez zabawę badały właściwości oraz konsystencję masy. Dzieci zaobserwowały, że „magiczna masa” raz zachowuje się jak ciecz a raz jest ciałem stałym. Cieć nienewtonowska to świetna zabawa sensoryczna dla wszystkich dzieci.


Odwiedziny Mikołaja!

  Iwona Wróbel

W piątek 6 grudnia  zawitał do naszych grup przedszkolnych  – Święty Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień  w roku. Nasza  grupa  z tej okazji wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci  przygotowały  piosenkę i  wiersz, które   zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszej grupy. Skrzaty bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent oraz wspólne zabawki do przedszkola.  Dzieci pożegnały miłego gościa i zaprosiły Go za rok. Jednakże, to nie koniec atrakcji . Tego samego dnia, gościliśmy w naszej szkole panie reprezentujące Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego, który w tym wyjątkowym dniu jakim są mikołajki  pamiętał o wszystkich dzieciach. Pan Wójt za pośrednictwem pani Mirosławy Śmigiel i pani Haliny Rudzkiej  wręczył wszystkim uczniom  świąteczne paczki i życzył wesołych świąt. Wszystkie dzieci bardzo dziękują Panu Wójtowi za te piękne prezenty. 


Zaloguj