ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE, WITAMY WAKACJE!!!

  Iwona Wróbel

 

             19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku w naszym przedszkolu.

Podczas uroczystości „Smerfy” podziękowały za edukację pięknym przedstawieniem. Zaprezentowały swój program artystyczny o nadchodzących wakacjach. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły! Każdy „Smerfik” otrzymał w nagrodę dyplom i książeczkę, a następnie maluszki delektowały się pysznym tortem! W sali czekał jeszcze na dzieci pyszny poczęstunek i upominek przygotowany przez rodziców.

Życzymy naszym kochanym „Smerfikom” bezpiecznych, cudownych i gorących wakacji! To był wspaniały rok! Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym
w życie przedszkola za wspaniałą współpracę, miłą i przyjazną atmosferę!


WYRUSZAMY W POSZUKIWANIU DINOZAURÓW DO KOŁACINKA!

  Iwona Wróbel

            W środę 20 czerwca dzieci pojechaliśmy na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku! Pan przewodnik oprowadził nas po parku i pokazał dinozaury opowiadając dzieciom o każdym z nich. Następnie dzieci zatrzymały się w muzeum z wystawą geologiczno – paleontologiczną. Można tam było zobaczyć autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki oraz ogromny minerał HALITU, czyli bryłę soli z kopalni soli „Kłodawa”.
Następnie w Folwarku Kołacińskim dzieci miały możliwość obejrzenia zabytkowych maszyn, których w dawnych czasach używano do pracy w polu. Maluszki odwiedziły także „Bajkolandię”, gdzie przesympatyczna pani przewodnik opowiedziała im bajki. Po tym wszystkim na dzieci czekał pyszny obiad , a następnie szalone zabawy
w „figloraju” i na placu zabaw. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola!

 


FESTYN RODZINNY

  Iwona Wróbel

                                                                                                                                 FESTYN RODZINNY
16 czerwca w sobotę w naszej szkole odbyła się jedna z najważniejszychi najpiękniejszych uroczystości – Festyn Rodzinny.
Dzieci z klas 0, I, II, III przygotowały wspaniałą część artystyczną . Po występach na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek, takich jak: wata cukrowa, napoje, lody, żywe zwierzęta ( króliki, kaczki, gęsi, sztuczna krowa, którą dzieci mogły wydoić!). Największą atrakcją festynu były dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, chodzący Kubuś Puchatek, malowanie twarzy i skręcanie balonów. W trakcie tych wszystkich „harców” dzieci wraz z rodzicami mogły ukryć się przed słonkiem w cieniu namiotów i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla pieczoną przez tatusiów a na deser ciasta upieczone przez mamusie.
Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia przeróżnych pokazów naukowych zaprezentowanych przez naukowców z Centrum EduFun z Gdyni. Dzieci brały udział
w warsztatach naukowych pozwalających m.in. zbadać swoje DNA, mogły dowiedzieć się czym jest elektryczność oraz pobawić się niezwykłymi robotami.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego dnia!

 

 


MALUSZKI UCZĄ SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY!

  Iwona Wróbel

15 czerwca nasze przedszkolaki odwiedzili harcerze, którzy przybyli z bardzo ważną misją!

Celem przeprowadzonych przez nich zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona oraz jak wygląda sztuczne oddychanie.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”!

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasze „Smerfiki” nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

            Dziękujemy serdecznie harcerzom za przeprowadzenie zajęć!

 


WARSZTATY CHEMICZNE.

  Iwona Wróbel

Przedszkolaczki wzięły udział w warsztatach chemicznych z udziałem młodego Profesora z Poznania. Maluszki z wielką ciekawością przyglądały się eksperymentom –
” sztuczkom”. Obserwowały jak różne ciecze zmieniają kolory, jak można napompować balonik bez dmuchania go, a najwięcej emocji wzbudziły „wybuchające wulkany”. Pan profesor zaprosił do eksperymentów chętne dzieci, które mogły założyć biały kitel i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy laborant czy laborantka! To było dla dzieci bardzo ciekawe, nowe doświadczenie.

 


Zaloguj