Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki

  Iwona Wróbel

W piątek tuż przed feriami zimowymi „Smerfy” ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami między innymi szukały połówki serca, rozwiązywały zagadki, tańczyły itp. Na koniec tego czerwonego dnia nasz przyjaciel „Miś Lubiś” rozdawał dzieciom walentynkę i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Na zakończenie serduszkowych zabaw odbyła się walentynkowa dyskoteka.


Bal karnawałowy!

  Iwona Wróbel

9 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po skocznej  zabawie mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.


Zabawy w teatr.

  Iwona Wróbel

Maluszki  w związku z omawianą tematyka zajęć  dydaktycznych, która dotyczyła teatru miały okazję wcielić się w rolę aktorów. Dzieci przymierzały stroje, które wykorzystywane są do przedstawień teatralnych, mogły także odegrać  różne role. Samodzielnie wykonały pacynki i kukiełki. Na zakończenie ciocie przygotowały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”, który wzbudził u dzieci pozytywne emocje, a także zachwyt i podziw.


Wyjazd na cyrk.

  Iwona Wróbel

1 lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kunicach miały okazję pojechać do MDK w Opocznie.„Magia Areny” to barwne widowisko z udziałem artystów cyrkowych, tancerzy i komików. W programie oprócz akrobatów, żonglerów, fakirów, ekwilibrystów, nie zabrakło zabaw z komikiem oraz konkursów z nagrodami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć na żywo i dotknąć węża oraz legwana. Występowali artyści z Białorusi, Ukrainy i Polski. Wszystkie dzieci za liczne przybycie otrzymały drobny upominek od św. Mikołaja – mikołajowe czapeczki. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się magia na scenie.


Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

  Iwona Wróbel

„Smerfy” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. „Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów…” -słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci, które zebrały się w sali. Maluszki bawiły się z naszą przedszkolną maskotką Kubusiem Puchatkiem. Wszyscy tańczyli, śpiewali oraz brali udział w grach i zabawach z naszym przyjacielem misiem. W nagrodę wszystkie przedszkolaki dostały od Puchatka zakładkę do książki. Nie mogło oczywiście zabraknąć czytania w tym dniu bajki o „Kubusiu Puchatku”.


Zaloguj