SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM!

  Iwona Wróbel

„Smerfy” odwiedził tata Wojtusia, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Andrzej Oleksik opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Maluszki miały okazję zobaczyć jak wygląda strój i wyposażenie żołnierza a także przymierzyć niektóre części stroju. W tym dniu mama Wojtusia przeczytała wszystkim dzieciom bajkę a na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki od gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom Wojtusia za tak miłe spotkanie!


Wycieczka do Sławna!

  Iwona Wróbel

W piątek 31 maja dzieci z Punktu Przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Sławna. „Smerfy” i „Żabki” zwiedziły Urząd Gminy w Sławnie. Serdecznie przywitała ich Pani Beata Szlęzak- zastępca Wójta Gminy Sławno. Następnie maluszki spotkały się  z Panem Tadeuszem Wojciechowskim- Wójtem Gminy Sławno, który zaprosił ich do swojego gabinetu i opowiedział czym się zajmuje. Dzieci zostały obdarowane przez gospodarzy drobnymi upominkami.  Przedszkolaki odwiedziły również Bank Spółdzielczy w Sławnie. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w nowym Ośrodku Rekreacyjno- Sportowym w Sławnie. Wszyscy bardzo chętnie podejmowali zabawy na kolorowym placu zabaw.  Następnie wyruszyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie, gdzie Pani Zuzanna Broszczyk przeczytała dzieciom bajki oraz obdarowała je cukierkami. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.


Pokaz multimedialny.

  Iwona Wróbel

27 maja 2019r. „Smerfy” miały okazję wybrać się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. W ogromnym kulistym namiocie odbył się niezapomniany multimedialny pokaz. Wnętrze kopuły zapewniło przedszkolakom niepowtarzalny klimat i wrażenie kosmicznej przestrzeni. Dzieci z bliska podziwiały rozgwieżdżone niebo i przepiękne kolorowe gwiazdozbiory. Dla naszych maluszków nadmuchiwana, ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu.


Wycieczka integracyjna do Przedszkola nr 6 w Opocznie.

  Iwona Wróbel

24. 05. 2019 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kunicach brały udział w wycieczce do Opoczna. „Smerfy” i „Żabki” spotkały się z dziećmi z Przedszkola nr 6 w Opocznie. Przedszkolaki serdecznie przywitała Pani Dyrektor Edyta Figura a następnie w ramach programu „Mały Miś w świetle wielkiej literatury” przeczytała wszystkim dzieciom opowiadanie. Kolejnym punktem spotkania były zabawy integracyjne z dziećmi  z grupy „Stokrotek” i „Skrzatów”. Wszyscy zgodnie i chętnie podejmowali wspólne zabawy. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z ciocią Małgorzatą Nasulewicz brały udział w zabawach tanecznych. Nie zabrakło również pysznego obiadku, którym „Smerfy” i „Żabki” zostały poczęstowane. Na pamiątkę spotkania oba przedszkola obdarowały się drobnymi upominkami. Był to dzień  pełen wrażeń i nowych doświadczeń dla wszystkich. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Przedszkola nr 6 w Opocznie  za miła i serdeczną atmosferę w czasie naszego pobytu.


KOLOROWY DZIEŃ!

  Iwona Wróbel

Ostatni dzień w naszym tygodniu to dzień kolorowy. Nasza sala tego dnia była bardzo kolorowa. „Smerfiki” ubrane w kolorowe ubranka wyglądały cudownie! Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza i wykonały wspólną pracę plastyczna – kolorową tęczę z bibuły. Dzieci z uśmiechami na buziach tańczyły do piosenek o tęczy z kolorowymi bibułami i balonami, a także pozowały do zdjęć na naszej „przedszkolnej tęczy”


Zaloguj