Skrzaty w szkolnej bibliotece

  Anna Kupis

W piątek 5  stycznia 2018r. w  związku z realizacją tematyki tygodnia    „W świecie bajek” Skrzaty wybrały się do szkolnej biblioteki.  Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów.   Pani Ewelina Borkowska, która prowadzi bibliotekę  zaznajomiła dzieci z  sylwetkami największych bajkopisarzy jakimi są:  Hans Christian Andersen i Bracia Grimm. Przeczytała dzieciom baśń „Czerwony Kapturek” i „O wilku i siedmiu koźlątkach” Ponadto  wyjaśniła starszakom     jaka jest różnica między biblioteką,  a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami oraz rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.   Na koniec dzieci otrzymały niespodziankę od pani bibliotekarz –  zakładkę do książki. Dziękujemy  pani Ewelinie za tak ciekawą lekcję biblioteczną.


KIERMASZ KSIĄŻEK I OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

  Ewelina Borkowska

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia czas obdarowania najbliższych. Zachęcamy uczniów i rodziców z naszej szkoły do udziału w kiermaszu książek i ozdób świątecznych. Nic tak dobrze nie wpływa na relacje dziecka z rodzicami jak wspólne czytanie. Warto zajrzeć do biblioteki szkolnej w dniach od 11 do 20 grudnia i wybrać prezent dla siebie i dla najbliższych. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Dzień Pluszowego Misia.

  Aleksandra Baran

Dziś wszystkie przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… każdy ma własnego ulubionego misia pluszowego. Są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Ten ważny dzień  jest dla dzieci okazją do świętowania, zabawy i radości. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, kolorowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania kolegom i koleżankom swojego misia. Poznały one historię misia Uszatka oraz dowiedziały się ciekawostek o misiu polarnym i brunatnym. Wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, robiły prace plastyczne.
Potem wszystkie trzy grupy przeniosły się na salę gimnastyczną, gdzie dalej bawiły się przy piosenkach ze swoim pluszowym przyjacielem. Dzieci z grupy: „Żabki” ubrane były w zielone podkoszulki, z grupy „Smerfy” w niebieskie, a z grupy „”Skrzaty” w czerwone. Panie wychowawczynie wcieliły się w rolę niedźwiadków. Były liczne konkursy i zabawy: degustacja miodku Kubusia Puchatka, pociąg, zabawy z chustą klanza itp. Uwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek – tort, którym przedszkolaki poczęstowały Panią Dyrektor. Serdecznie dziękujemy rodzicom Huberta z grupy „Smerfy” państwu Ilonie i Kamilowi Śmiechowskim za pyszny tort.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim pluszakiem.


Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

  Ewelina Borkowska

W drugim tygodniu października, obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Uczniowie, którzy spędzają czas w świetlicy zapoznali się z techniką pisania listów i adresowania kopert. Podczas zajęć, uczniowie wymieniali się między sobą listami, w których mogli przekazać sobie kilka miłych słów. Najmłodsze świetliczaki w kopertach umieszczały własne rysunki. Kontynuacją obchodów tygodnia pisania listów, była wymiana pocztówek ze świetlicami z całej Polski. Uczniowie własnoręcznie wykonali pocztówki z pozdrowieniami z Kunic i wysłali je w Polskę 😊


Po rozum do … Biblioteki!

  Aleksandra Baran

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dziś „Żabki” odwiedziła Pani Ewelina, która prowadzi bibliotekę w naszej szkole. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków  z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami oraz rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Ewelina zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Przybliżyła ona definicję  biblioteki  jako szczególnego miejsca w szkole oraz  jej dużą rolę, jaką odgrywa w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Dzieci otrzymały niespodziankę: zakładkę do książki oraz obrazek „biblioteki” do pokolorowania. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z panią bibliotekarz.
Nasze „Żabki” są za małe, aby mogły korzystać z biblioteki. I tu zachęcamy rodziców , aby zapisali się do naszej szkolnej biblioteki i czytali książki dla swoich pociech.


Zaloguj